top of page

לחיצת כפתור - והמרפסת סגורה

הטכנולוגיה המתקדמת והתפתחות תחום סוככי המסך, מאפשרות להפוך כל מרפסת לחלל המותאם לצרכי המשתמש, בלחיצת כפתור. כך תכניסו את הטבע הביתה, באופן מבוקר ובשליטה מלאה
כתבת שער | מאת: "מערכת עיצוב"

Geemaps.co.il-360-photography-virtual-to
_05A7623.jpg

על מה אתם חושבים כאשר אתם שומעים את המילה "בית"? באופן טבעי, בכל הקשור לבית הישראלי, תחושת הביטחון – הפיזי והכלכלי – מושרשת היטב בתודעה הקולקטיבית שלנו. אך נדבך משמעותי נוסף בחלום הדירה הישראלית טמון ביכולת וברצון להרחיב את גבול הדירה אל מחוץ לחלל הסגור.


"אם בעבר, הדירה ענתה בעיקר על צורך פונקציונלי, הרי שכיום, הדרישה מורכבת ומגוונת הרבה יותר", מסביר רוני בר, הבעלים והמנכ"ל של חברת צללית סוככים. "זאת ועוד: הכמיהה לפינה חמה והמודעות הגוברת לחיסכון באנרגיה, הובילו למהפכה של ממש באורח החיים של כולנו. היום השאיפה היא להכניס את הטבע הביתה. באופן מבוקר ובשליטה מלאה".


אחת הדרכים היעילות, המהנות והטבעיות לעשות זאת היא כמובן באמצעות המרפסת. כאשר מוסיפים לחיבור הטבעי הזה גם שליטה מלאה על מזג האוויר בלחיצת כפתור – הרי שמדובר בפתרון מנצח. 
רוני בר מוסיף ואומר כי "מבדיקות מקיפות שערכנו, מצאנו שהחלום הישראלי המודרני טומן בחובו אזור בילוי ופנאי הזמין תמיד לשימוש. ומבחינת הפנטזיה - השמיים הם הגבול. הטכנולוגיה המתקדמת והתפתחות תחום סוככי המסך, מאפשרות היום להפוך כל מרפסת לחלל המותאם לצרכי המשתמש, בלחיצת כפתור". 

לדבריו, סוככי המסך המתקדמים, מותאמים היטב לסגירה אנכית, המקיפה את המרפסת. התוצאה: הילדים יכולים לשחק במרפסת בבטחה, ניתן לארח חברים ובני משפחה בסטייל, וגם להוסיף אופי לשעת הקפה הרגועה שלנו, זו שאנו מפנטזים עליה במשך יום העבודה...
כדאי לדעת כי את סוככי המסך אפשר להתקין במרפסות מקורות או במרפסות שבהן הותקנו פרגולות סנטק, הניתנות לפתיחה ולקיפול חשמלי. ניתן גם לשלב אותם כתוספת לפרגולות פשוטות וקבועות.


"סוככים אלו, בעלי רוכסן ("זיפר") מכונים "מקסי זיפ", והם מאפשרים לשלוט על סגירת החלל החיצוני, ובעצם על מזג האוויר הסובב אותנו בזמן שבו אנו שוהים במרפסת". 

יחד עם שילוב של מסילות, מארז הגנה קסטה ומנוע חשמלי אלחוטי, מעניקים סוככי המסך מדגם זה הן פרטיות והן הגנה מהשמש הקופחת, מרוחות וגם מגשם בעונת החורף. למעשה, אדריכלים ומעצבי פנים רבים מעדיפים את סוככי המקסי זיפ, בשל עמידותם הגבוהה ויכולת הסגירה היעילה שלהם, היוצרת מעין "שלוחה" נעימה של הבית – מחוץ לבית.


אבל זהו רק חלק מהעניין שטומנות בחובן טכנולוגיות ההצללה המתקדמות, המאפשרות איכות חיים שקשה היה לדמיין בעבר. כך למשל, כדאי להתוודע אל בדי הרשת המיוחדים, כגון הבד "רפלקט אייר" (Reflect Air). בדים אלו מאפשרים סגירה של המרפסת מבלי לחסום את הנוף. 


וכך, שימוש בבדים המסננים באופן יעיל את קרינת השמש ומאפשרים לאוויר לחדור מבעד ליריעה המחוררת, חוסך אנרגיה רבה בחימום, קירור והארת המרפסת. מעבר להיבט הפרקטי, הבדים החדשניים מורידים את טמפרטורת החלל הבילוי המשפחתי ומספקים תאורה טבעית רכה ונעימה 
ובכך חוסכים לאורך השנים כסף רב 
בעלויות החשמל.

_05A7990.jpg
_05A7965.jpg

גם במוצרים מעין אלו, ניתן לבחור את סוגי הבדים - מיריעת שמשונית ועד בד דראלון איכותי. "בדי רשת מסוג זה מאפשרים חדירת אור שמש נעים גם במצב סגור. התוצאה: בדי הרשת המתקדמים הללו הופכים את הבלתי אפשרי למציאות שבה לא צריך לוותר על הנוף - גם כאשר הסוכך סגור", מוסיף בר.

 

"טכנולוגיית הרפלקט, המחזירה חלק גדול מקרינת השמש, משפיעה באופן ניכר על ניצול החלל והופכת את המרפסת ליחידת בילוי בה ניתן להגשים את כל מה שנשקף פעם רק ממגזינים  ודירות לדוגמה". 


מי שמחפשים אחר פתרונות יעילים במחירים נגישים, ישקול שימוש בסוככים מסוג מסך כבלים F10. זהו סוכך פשוט ונוח הנמתח בין שני כבלים בצדיו, והבד משתרע לאורכם. עם זאת, פתרון זה אינו מתאים לחורף מאחר שהאטימה אינו מוחלטת. אך במשך רוב ימות השנה – מדובר בפתרון יעיל ופשוט. 


באולם התצוגה של החברה, הממוקם ביהוד, ניתן להתרשם ממגוון הטכנולוגיות והעושר הנשקף מפתרונות ההצללה החדישים, והוא בהחלט מעורר השראה. 


באתר www.tzlalit.co.il או בפייסבוק 
החברה ניתן למצוא פרטים נוספים.

bottom of page