top of page
PE_09.jpg

עיצוב פנים: יוסי שאול / צילום: שי אפשטיין

7 טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית שאתם חייבים להכיר

אתם בונים בית חדש או משפצים את הקיים? המעצב יוסי שאול מנדב שבעה טיפים ששווים זהב

בשיתוף יוסי שאול - עיצוב ואדריכלות פנים / צילומים: שי אפשטיין, יח"צ / הדמיות: Dana Yaelle Studio

עיצוב-מטבח_הדמיה Dana Yaelle Studio.jpg

הדמיה Dana Yaelle Studio

מעצב הפנים יוסי שאול לא נרתע מאתגרים. לאורך תקופת הילדות וההתבגרות היה ספורטאי מצטיין בתחום האתגרי. אחרי שפנה לתחום הקמעונאות ועסק בו שנים רבות, החליט לחשב מסלול מחדש ופנה לתכנון ועיצוב פנים. כיום הוא אחראי על פרויקטים פרטיים ומסחריים שמתאפיינים בחתימת ידו האורבנית. "אנשים בונים בית או עושים שיפוץ מקיף פעם או פעמיים בחיים, ובגלל חוסר ניסיון עושים טעויות שגורמות להם לשלם מחיר יקר ולהצטער על כך", הוא אומר. "חשוב לי לתת טיפים כדי להימנע מטעויות מיותרות וכדי שהדיירים ייהנו בבית החדש או המשופץ".

1. יפה אבל גם פרקטי ונוח
לפעמים אנחנו מאוהבים בעיצוב יפה עד שאנחנו שוכחים שמלבד היופי חשוב שיהיה לנו גם נוח בבית. רק באיחור אנחנו מגלים למשל שמשטח העבודה במטבח אינו מספיק גדול, או ששולחן האוכל כבד במיוחד עד שאי אפשר להזיז אותו כשמגיעים אורחים. תמיד חשוב לשלב בין הפרקטיות לבין העיצוב כדי שיהיה נעים ונוח לחיות.

MA_08.jpg

צילום: שי אפשטיין

KAMA_01.jpg

צילום: שי אפשטיין

2. בחירה נכונה של אנשי המפתח
שני אנשי המקצוע החשובים ביותר הם מעצב הפנים או אדריכל, והקבלן שמלווים אתכם בשיפוץ הבית. הקפידו לקבל הצעות מחיר עד שלוש אנשי מקצוע, ודאגו לכך שהצעות המחיר יהיו מפורטות, וייתנו מענה מתאים לדרישותיכם. לגבי קבלנים, לכו לראות בתים שהם בנו ושיפצו, ותחקרו את הלקוחות שלהם על אמינות, איכות, לו"ז וכו'.

 

לגבי מעצבי פנים - שוחחו עם הלקוחות הממליצים עליהם ואל תתביישו לשאול שאלות. בדקו אם סגנון העיצוב שלהם באמת מתאים לכם ואם אתם מרגישים חיבור אליהם. הקפידו לקבל הצעות מחיר שוות ערך בהיקפם ושתואם לצרכים שלכם לדוגמה: האם אתם באמת חייבים פיקוח עבודה צמוד? ככל שיהיה לכם יותר אינפורמציה חיונית זה יקל עליכם לבחור מעצב פנים הטוב עבורכם.

20_הדמיה_Dana Yaelle Studio.jpg

הדמיה Dana Yaelle Studio

3. לדרוש אבל גם להתפשר
הכינו רשימה של מה שבאמת חשוב וקריטי עבורכם לצד רשימה של מה שהייתם רוצים, אבל אינו בגדר חובה. אל תוותרו על מה שקריטי, אבל בהחלט ותרו על מה שלא. אתה לא באמת חייב את שולחן הסנוקר בסלון, ואת לא באמת חייבת חדר נעליים, למרות שזה נראה מקסים.

KAMA_03.jpg

צילום: שי אפשטיין

KAMA_37.jpg

צילום: שי אפשטיין

4. לחשוב קדימה

כשנכנסים לשיפוץ חשוב להסתכל חמש ועשר שנים קדימה. ניקח לדוגמה הורים לילדים קטנים שישנים כרגע באותו חדר, ובעוד כמה שנים אחד הילדים יעבור לחדר שמשמש כיום כמחסן. חשוב לתכנן את החדר הנוסף כך שבעוד כמה שנים יתאים לילד מבחינת הגודל, החלון ותשתיות החשמל. ויחד עם זאת לתכנן את מרחב הבית בהווה ובעתיד שיהיה פונקציונלי ולא יפגע.

צילום: שי אפשטיין

5. אחסון

הרבה אנשים בונים בית יפהפה ונתקעים בסוף בלי מקום לאחסן את החפצים. חשוב לתכנן מספיק מקום לכל החפצים, כולל כאלה שיתווספו בעתיד, ולבנות את מקומות האחסון בצורה חכמה, שלא תגרע מהחלל - למשל יחידת אחסון מתחת לגרם מדרגות, או נישות חכמות שמשלבות עיצוב ואחסון בצורה מושלמת.

2_צילום יחצ.jpg

צילום: יח"צ

PE_24.jpg

צילום: שי אפשטיין

6. חישבו כמה זמן תבלו במרחבי הבית

משפחה שכמעט ואינה מארחת אנשים לארוחות, והסלון שלה אינו גדול במיוחד, לא חייבת פינת אוכל גדולה. אנשים רבים בוחרים לפעמים לתכנן את הבית לפי מה הם מכירים, או ראו אצל חברים. התבוננו בהרגלי המחיה שלכם, ותכננו את הבית בהתאם לאופן שבו אתם חיים ומתנהגים.

IMG-20220728-WA0000.jpg

צילום: יח"צ

7. תכנון תקציב

לפני התכנון חשבו על תקציב ועדכנו את המעצב בכך. לאחר שהמעצב הכין עבורכם תוכניות ומפרט מדויק בהתאם לרצונותיכם ולתקציב שלכם, קבלו הצעות מחיר ובדקו אם המפרט מתאים לתקציב. אם לא - דעו לוותר על דברים שאינם בגדר חובה עבורכם. בנוסף, המעצב יוכל להציע לכם אלטרנטיבות שיחסכו לכם כסף: שימוש בחומרי גלם זולים יותר ופרקטיים (למשל פרקט סינטטי ולא פרקט מעץ אמיתי בחדרי הילדים), שינוי מפרט דלתות פנים וכו'. לאחר שסגרתם תקציב סופי השאירו לעצמכם לפחות חמישה עשר אחוז ממנו פנויים כדי שלא תסיימו את השיפוץ עם הלשון בחוץ.

FINAL-BATHROOM-S_הדמיה_Dana Yaelle Studio.jpg

הדמיה Dana Yaelle Studio

יוסי שאול - עיצוב ואדריכלות פנים | אתר: www.ys-design.co.il | טלפון: 050-2430884

bottom of page