"חשבתי כיצד לקשר בין אמנות לאופנה", מספרת האמנית נועה קלגסבלד. "קו מחשבה זה הוביל אותי לחשוב על יצירת זרים המיוצרים מחולצות מכופתרות של בתי אופנה על-זמניים ואייקונים כמו החולצה הלבנה המכופתרת"

You are my flower

Factory 54 X  נועה קלגסבלד_צילום נועה קל

בדומה לבתי אופנה גדולים בעולם, גם פקטורי 54 משתפת פעולה עם אמנים צעירים ישראלים, ומספקת להם במה שבה ייתנו פרשנות חדשה למשמעות האופנה, התרבות והמגדר. 
שיתוף הפעולה עם האמנית נועה קלגסבלד נולד בטבעיות, כאשר בתערוכת הגמר שלה בשנקר (2018), "מי לובש את החולצה?" הציגה עבודות צילום ובהן גברים ונשים לובשים חולצה לבנה מכופתרת. 
"החולצה הלבנה המכופתרת, הפכה בעשורים האחרונים למטשטשת מגדר, מעין תלבושת אחידה הנלבשת על-ידי גברים ונשים הלובשים אותה מדי יום לעבודה כאילו אין ביניהם כל הבדל. כביכול היא ה'הוכחה' לשוויון בין המינים", מספרת קלגסברג. "לצד הצילומים הוצג מיצב פיסולי שהכיל 600 חולצות לבנות שפיסלתי כפרחים. פעולה הפיסול וההכנה של המיצב הייתה חיבור חזרה למגע עם הבד וזהה לכביסת יד".

"חשבתי כיצד לקשר בין אמנות לאופנה. קו מחשבה זה הוביל אותי לחשוב על יצירת זרים המיוצרים מחולצות מכופתרות של בתי אופנה על-זמניים ואייקונים כמו החולצה הלבנה המכופתרת - בהמשך לעבודת הגמר שלי בשנקר. 

Factory 54 X  נועה קלגסבלד_צילום נועה קל

ה"פרחים" נעשו בעבודת יד מחולצות של ברברי וחולצות ג׳ינס של פולו ראלף לורן ומהווים חוט מקשר בין עולם האמנות והאופנה, המקבלים ממד נוסף של חגיגיות והופכים להצהרת אהבה".
הלוקיישנים המצולמים הם בעלי משמעות היסטורית בתרבות הישראלית: מלון הבוטיק הראשון בישראל (בית דולפין) וטחנת קמח מהוותיקות בארץ. בדומה למבנים אלו גם בתי האופנה ברברי ופולו ראלף לורן, שורדים שנים רבות ונשארים "על זמניים". כמוהם, גם הזרים לא ינבלו לעולם.
"אחד הנושאים שהכי מעניינים אותי הוא מערכת היחסים בין צלם למצולם. הנושא הזה מקבל בפרויקט משמעות נוספת - כפסלת שפיסלה את הפרחים בעבודת יד, כצלמת המצלמת את עצמה וכאישה".

Factory 54 X  נועה קלגסבלד_צילום נועה קל

נועה קלגסבלד היא פסלת וצלמת בוגרת המחלקה לאמנות רב תחומית בשנקר. בשנה הקרובה היא תחל את לימודי התואר שני בצילום בבית הספר היוקרתי Royal College of Arts בלונדון.
יצירותיה הוצגו ביריד צבע טרי במסגרת חממת האמנים הצעירים ועבודותיה נרכשו לאוספים חשובים כגון: אוסף זבלדוביץ׳, אוסף בתיה ועידן עופר, אוסף רפפורט וכמו כן, שנקר רכשו עבודה שמוצגת בבניין הדגל של המכללה. ועוד מעניין לצין כי שיתוף הפעולה הוצג לצוות ההנהלה של ברברי בלונדון שהתרשמו מהעבודות ומהיצירה.