top of page
מי מפחד משחור?

כולם כבר התחילו להבין שבכוחו של הצבע השחור להכניס אלגנטיות, מסתוריות ומודרניות. מדובר בצבע דומיננטי, בלתי שגרתי המושך את העין והופך כל פריט וחלל לעוצמתי

עיצוב דבורה בן לביא, צלמת אורית אלפסי, באדיבות מטבחי זיו (4).jpg

 עיצוב: דבורה בן לביא / צילום: אורית אלפסי / באדיבות: מטבחי זיו  

יעל מוסקוביץ, מנהלת שיווק ניגא שף פור הום / צילום: סמדר כפרי

ניגא שף- For Home- De Manincor / צילום: יח"צ

בניגוד למה שהיה נהוג לחשוב בעבר, הצבע השחור הפך לכוכב החדש בעיצוב הבית. בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר בתים ודירות מעוצבים בצבעים כהים עזים, מטבחים כהים עם פינות עבודה שחורות, חדרי אמבטיה שחורים, ריצופים כהים ועוד. כולם כבר התחילו להבין שבכוחו של הצבע השחור להכניס אלגנטיות, מסתוריות ומודרניות. מדובר בצבע דומיננטי, בלתי שגרתי המושך את העין והופך כל פריט וחלל לעוצמתי.

יעל מוסקוביץ, מנהלת שיווק ניגא שף FOR HOME אומרת כי "השחור הפך לאחד הצבעים הפופולריים בבית הישראלי, ובעיקר במטבחים. הוא משדר יוקרה, אלגנטיות והרבה דרמה. כניסת הצבע השחור לא הייתה מיידית והיא התחילה בנגיעות קטנות- משטח במטבח או חלק מהארונות. היום הצרכן הישראלי הבין שהנוכחות של השחור מחמיאה לחלל, מגדילה מאירה אותו והיום הוא מעז יותר לשלב גם מטבח שכולו כהה, ארונות, משטחי עבודה, משטחי אכילה וכו'. גם אלו שמעדיפים רק נגיעה קטנה של שחור עושים זאת על ידי שילוב של גוונים נוספים כמו צבעי עץ, זהב וכסף המעצימים את השחור ומשלימים אותו".  

באדיבות: ניגא שף FOR HOME / צילום: Itai Aviran Photography

 ניגא שף FOR HOME / צילום באדיבות: המותג U LINE 

גיא נתן, סמנכ"ל שיווק מטבחי זיו / צילום: כרמית נתן

עיצוב ואדריכלות: דינו אקרמן / צילום: קארין רבנה / באדיבות: מטבחי זיו 

גיא נתן, סמנכ"ל השיווק מטבחי זיו, מוסיף כי "חברות הצבעים והפורמייקות השכילו לייצר מוצרים שחורים שהם גם פרקטיים בבית, עמידים וקלים לתחזוק וניקוי, לדוגמה ארון מטבח שעשוי מננו או סופר ננו לא יקבל טביעות אצבעות כמו ארון מטבח בצבע לבן. השחור ממסגר ומבליט, הוא בסיס מצוין לניגודים וליצירת פוקוס תוך התמקדות בפריטים בחלל. זהו צבע פרקטי לכל הדעות. גם נגיעות שחורות יחוללו את הדרמה הרצויה, אולם יש לקחת בחשבון שפריטים שחורים 'תופסים' את העין, כך שרצוי לבחור בקפידה את הפריט השחור, כדי שלא יהיה מוגזם ובולט יתר על המידה וישתלב בנועם ובמינון הנכון".

אדריכלות: מנאל אסמעיל / צילום: ירין נטור חלבי / באדיבות מטבחי זיו

 מעצבת חוה צדוק, בוגרת בי"ס לעיצוב של ברברה ברזין / צילום: מאיה אבגר 

מעצבת שלומית גליקס, בוגרת בי"ס לעיצוב פנים של ברברה ברזין / צילום: שי גיל

אייל שימן, מנכ"ל ובעלים למינם / צילום: שי אדם

"שילוב השחור מעביר קונטרסט חזק לכל הדעות, שרבים משכילים לעשות בו שימוש כדי לחולל דרמה בחלל", אומר איל שימן, מנכ"ל למינם-ישראל. "ניתן ליצור עם השחור עיצוב קלאסי, על זמני ועם זאת מודרני, שתמיד משתלב ברחבי הבית ובעיקר בחדרי המטבח והאמבטיה שנחשבו "מוקצה" לצבע זה. טרנד הצבעים מתחלף מדי עונה, אבל נראה שהשחור כאן כדי להישאר ולא סתם הפך למגמה הכי חמה בשוק העיצוב והאופנה גם יחד".

LAMINAM ישראל / צילום: יח"צ חו"ל

ברברה ברזין בעלת בי"ס לעיצוב "ברברה ברזין", מסבירה "הצבע השחור הוא קלאסי, על-זמני והוא אולטימטיבי בעיצוב כיוון שהוא משלב באופן מושלם עם כל צבע שקיים על פלטת הצבעים שלנו. שילוב של שחור עם צבעים נוספים ייצר לנו כל פעם מראה ואוירה שונים ומגוונים בהתאם לסגנון שנרצה לקבל. לדוגמה שילוב של שחור וצהוב בבית ייצר לנו מראה חמים ונעים בחלל הביתי ושילוב של שחור עם לבן, ייצר קונטרסט משמעותי ויספק אוירה דרמטית המושכת את העין. אפשרויות המשחק עם הצבע השחור הן בלעדיות ואופייניות רק לו אך אין אינסופיות וכל שילוב קטן של צבע יביא לתוצאה שונה וייחודית".

עיצוב: עדי אראל, בוגרת בי"ס לעיצוב של ברברה ברזין / צילום: איתי בנית

משטחי למינם / צילום: יח"צ

עיצוב פנים: ורד מור / צילום: אורן עמוס /  באדיבות: MODY 

עדי לביא, סמנכ"לית שיווק וקשרי אדריכלות MODY / צילום: תומר קצב 

עיצוב פנים: יוסי חיון / באדיבות: MODY (סניטריה, חיפויים) / צילום: רגב כלף

גם המחשבה כי בחדר האמבטיה, יש צורך להאיר ולפתוח בעזרת אריחים בהירים, משתנה בזמן האחרון. "הצבע השחור תופס נפח משמעותי באמבטיה, אנו נמצא היום אריחים ומשטחים שחורים, ברזים שחורים, אסלות שחורות ואפילו כיורים. הצבע הלבן נדחק מעט הצידה והצרכן פתוח יותר, אמיץ ובעל רצון להעז ובשל כך מאמץ צבעים וסגנונות וצבעים שונים באמבטיה" מוסיפה עדי לביא, סמנכ"לית השיווק, מכירות וקשרי אדריכלים ב-MODY.

 

מעצב הפנים דניאל מיכאלי אומר כי "השחור הוא צבע נועז בעל נוכחות עוצמתית, שיכול להיות גם אלגנטי ושקט. כדי לשלב את הצבע בצורה הרמונית בחללי הבית השונים בלי להאפיל עליהם נדרשת מיומנות וחכמה רבה, הכל תלוי בהקשר ובמינונים הנכונים."

מעצב הפנים: דניאל מיכאלי / צילום: יהודית הופמן

bottom of page