top of page

כתבה | בית ברמת השרון

הבית הטוסקני

הדיירים ביקשו לעבור לבית מחבק, מרווח ופונקציונלי, שיענה על כל החלומות שהצטברו במהלך השנים. וכל זאת, יחד עם שילוב קסום בין המודרני לקלאסי

עיצוב פנים: מיכל גינזבורג 

IMG-20170217-WA0033.jpg

"נדרשתי לטפל בכל הפנים של הבית מבחינת חידוש והתאמה לצרכי המשפחה", מספרת מעצבת הפנים מיכל גינזבורג, שניצחה על מלאכת העיצוב של בית פרטי ברמת השרון, המשתרע על מגרש של דונם.


"הדיירים, זוג בשנות השבעים, ביקשו לעבור לבית 'מחבק', מרווח ופונקציונלי שיענה על כל החלומות שהצטברו במהלך השנים", היא מוסיפה.


רחבת הכניסה החיצונית לבית מרווחת ומאוד מטופחת, ובה גשר עם מפלי מים וצמחיה של עצי פרי. הטבע כאן מתגלה במלוא הדרו.
ביציאה מהסלון מצויה פרגולה מעץ אדני רכבת גסים, פינת ישיבה מראטן ושולחן מעץ מסיבי. באופן זה, המבקר נחשף לאווירה טוסקנית, טבעית,  שקטה ומרגיעה.


קומת הכניסה משתרעת על גבי שני מפלסים וחלל המטבח משותף לחלל הציבורי. המטבח צבוע בצבע לבן ומסגרות ה-M.D.F צבועות בצבע אפוקסי. המטבח בחזותו טוסקני, עם משטח שיש טבעי 
וגם בחלל המטבח עצמו ישנה פינת ישיבה יומיומית.
חלל פינת האוכל ממוקם בסמיכות לגרם מדרגות מתפתל ומעוגל, עם מעקה דקורטיבי מברזל.
פינת האוכל עצמה מאכלסת ריהוט עתיק ואלגנטי.

בחלל חדר המגורים שוררת אווירה אירופאית ואלגנטית, עם קמין הבנוי מלוחות שיש ועמוס בפרטים מושקעים. משני צדיו גופי תאורה בעלי נוכחות מרשימה.

 

גופי התאורה של חברת ULTRA, ארוכים גבוהים ובעלי נפח, בשילוב זכוכית סברובסקי. מערך הריהוט בסלון מתבסס על שתי ספות מקבילות בצבע תכלכל מבית היוצר של חברת אליתה ליווינג, בשילוב שולחנות מתכתיים. התקרה גבוהה, ובה משולבים גופי תאורה מסוגננים ויוקרתיים המעשירים את האווירה האירופאית השוררת במרחב זה.


יחידת ההורים מזכירה בגודלה ובפרופורציות שלה יחידת דירת סטודיו מרווחת ומפנקת. יש בה תקרת עץ גבוהה הצבועה בלבן, וגוף תאורה מרכזי המשתלשל לאורך ניכר משרה בה אווירה קסומה.

IMG-20170217-WA0030.jpg
IMG-20170217-WA0029.jpg

כל חלל חדר השינה עטוף בחצר הבית, והצבע הירוק מבצבץ מכל חלון ומעניק אווירה פסטורלית לחדר. רצפת פרקט מעץ מהגוני משלימה את אווירת החמימות. לחדר השינה מסתפח אגף חדר רחצה מרווח ומושקע, עם רצפת פסיפס בגווני שחור-לבן.

 

תקרת העץ הגבוהה ממשיכה באגף הרחצה ומעניקה אווירה כפרית אלגנטית. ארון נגרות בצבע לבן מצבע אפוקסי ושתי יחידות נפרדות למקלחת ואסלה מופרדות באמצעות מחיצת זכוכית. דלת זכוכית המוטבעת בדוגמת צמחיה – תוחמת את חדר הרחצה. בחדרי הרחצה הושקעה מחשבה אדירה מבחינת שילוב הרמוני וקומפוזיציה 
נכונה של חומרי הגמר.


בשירותי האורחים ניצב קיר המורכב מפסיפס מתכתי לכל גובהו, עד לתקרה. תאורה דרמטית מעצימה את יופיו של הקיר.

הבית מתאפיין באווירה חמה, והוא מאכלס פרטי אמנות ושטיחים שנאספו במשך השנים. כך, נוצרת אקלקטיות של פרטי אספנות לצד בחירות מודרניות עכשוויות

בחדר רחצה כללית ישנם אריחים גדולים במראה של שיש מלוטש, בשילוב אריחים מטקסטורה אבנית. מקלחת מרווחת לכל אורך הקיר וארון במראה קלאסי טוסקני משלימים את התמונה.


נדמה כי המטרה הייתה למזג בהרמוניה בין המודרני לקלאסי - ולתת מענה אירופאי אלגנטי.
הבית מתאפיין באווירה חמה, והוא מאכלס פרטי אמנות ושטיחים שנאספו במשך השנים. כך, נוצרת אקלקטיות של פרטי אספנות לצד בחירות מודרניות עכשוויות. "חיכוך" זה יוצר עניין והרגשה אמתית של "בית" בו מוטבעת אישיותם של דייריו.

bottom of page