כתבה | דירה בגבעת שמואל

חוכמת איזון החומרים

 

עץ, בטון, ברזל – וגם קטיפה ושיש. כל אלו יחדיו יוצרים הרמוניה ייחודית בדירה זו, הממוקמת בגבעת שמואל

עיצוב פנים: שגית הנדלר מרק | צילום: ארז חיים

"בית חמים ופונקציונלי, עם נגיעות של צבע וייחודיות". זו היתה הדרישה העיקרית של הלקוחות, שרכשו דירת שישה חדרים בפרויקט מקבלן – ששודרגה לחלוטין. 


בעלי הדירה, הממוקמת בגבעת שמואל, הם משפחה עם ארבעה ילדים. הבית כולו נצבע בגוון אפור בהיר והרצפה חופתה בקורות עץ אלון טבעי - מה שנתן לבית מראה חם ומודרני. בחלל הכניסה שולבו ארונות צבועים בגוון הקירות, במטרה לתת מענה לאחסון מבלי לפגוע בחלל.


האלמנט המרכזי שתופס את העין בכניסה הוא שולחן פינת האוכל, שעוצב במיוחד עבור הדיירים ועשוי ממשטח אבן קיסר מדוקק עם דוגמה משוישת, ויושב על רגלי ברזל שיוצרו בנפחות.
סביב השולחן נבחרו כסאות ברזל בריפוד בד קטיפה בשלושה גוונים - כחול, חרדל ואפור. את המראה משלים גוף תאורה "עירום" מברזל שחור וטפט ארוג אפור עם נגיעות צבע של כחול. השילוב בין ברזל שחור, שיש וקטיפה יצר שילוב מאוזן בין חומרים חמים וקרים.


המטבח עוצב בקווים נקיים, החזיתות נצבעו בצבע אפוקסי בגוון אפור כהה עם ידיות חרוטות אינטגרליות. להשלמת המראה הנקי הותאם שיש אבן קיסר בגוון זהה לאפור הכהה.


לחיפוי הקירות שבין הארונות נבחר אריח בגוון תכלת ששובר את הגוון האפור בצורת "פישבון", ליצירת עניין. כמו כן, שולבה יחידת עץ אלון פתוחה בתוך הארונות העליונים לנגיעה של חמימות. סביב האי המרכזי נבחרו כיסאות בד מראטן טבעי ושולבה מנורה מינימליסטית מפליז.
גם במטבח נשמר האיזון בין ברזל, שיש, ראטן ועץ, בכדי ליצור מינון נכון בין חומרים חמים וקרים. על מנת להמשיך את הקו הנקי של העיצוב, נבחרו לבית דלתות פנדור עם דוגמת שני פנלים.

כל חלל רחצה קיבל את האופי שלו והעיצוב המתאים לו. בשירותי האורחים נבחרה רצפת טרצו אפורה ומבריקה והקירות נשארו נקיים - רק עם צבע, ורק בגב האסלה שולב חיפוי דמוי במבוק מנותק מהקירות שתאורה נסתרת מדגישה אותו.


בפינת נטילת הידיים שולב כיור יצוק מבטון על משטח עץ אלון גושני וחיפוי דמוי קורטן. גם כאן נשמר האיזון בין עץ, בטון וברזל.
בחלל הרחצה של הילדים היה רצון ליצור אווירה חמה. הרצפה חופתה באריחי פסיפס שחור-לבן קלאסיים ואת הקירות חיפו באריחי בריקים לבנים מבריקים. בנוסף, עוצב ארון במראה וינטאג' מפורניר מיושן, כיור עליון ומראה מפליז. בחלל הרחצה של ההורים המראה נקי ומודרני - רצפה מאריחים אפורים מאוירים וחיפוי בריקים לבן מבריק עם רובה כהה ושילוב של תקרה שחורה. 


בחדר ההורים נבחר צבע טורקיז לצביעת הקיר הראשי, והוא מהווה אלמנט מרכזי בחדר. הארונות שולבו במעטפת החדר, נצבעו בגוון הקירות וקיבלו נגיעה של צבע רק בידיות העור.

המיטה מרופדת בבד בגוון קאמל ומעוטרת בכפתורי עץ בצדיה - להשלמת המראה נתלו שתי מנורות פליז בצדי המיטה. הצבע יצר עניין ותעוזה בחדר וגוון העור-קאמל החם העניק לו איזון נעים בשילוב עם רצפת העץ בדוגמת פישבון.
חדרי הילדים עוצבו לכל אחד מהם בהתאם לאופיו.

 

בחדר אחד נצבע קיר בגוון שחור ועליו מונחת יחידת נגרות המעוצבת כסולם ומשמשת כפינת עבודה. ארונות הקיר נצבעו בגוון אפור ושולבה בהם פינת ישיבה מרופדת ומפנקת בגוון ורדרד. הנגיעות של הגוון הוורוד חוזרות גם בכיסא, בווילון ובטקסטיל של מיטת האפיריון שבחדר.


בחדר השני הגוונים רכים ועדינים יותר, טפט מאויר בגוני אפור וורוד נפרס על הקיר הראשי ומהווה אלמנט מרכזי בחדר. הריהוט נצבע בגוון אפור בהיר וגם כאן יש נגיעות של גוון ורוד בכיסא, במדפים ובטקסטיל המיטה.
"בזכות הפתיחות של בעלי הבית לצבעים ולחומרים, נוצר בית מיוחד ומעניין ויחד עם זאת - נעים עם תחושה ביתית חמה", אומרת מעצבת הפנים שגית הנדלר מרק.