top of page
for home ניגא שף

מטבחי חוץ עמידים -  באידבות ניגא שף FOR HOME

ה-outdoor הוא
ה-indoor  החדש

בין אם מדובר במרפסת או גינה פרטית  חללי החוץ משמשים נדבך חשוב ומרכזי בתרבות הישראלית. הקורונה רק חידדה והעצימה את חלל החוץ, שהפך להיות גדול, דומיננטי ומתוייר יותר

הרבה דברים השתנו בשנים האחרונות בתפיסת התכנון הישראלית. אחד הבולטים שבהם הוא ההשקעה האדירה בשטחי ה-outdoor לא רק מבחינה תקציבית אלא גם ובעיקר מבחינת תכנון ומחשבה על הפרטים הקטנים.

בין אם מדובר במרפסת או גינה פרטית  חללי החוץ משמשים נדבך חשוב ומרכזי בתרבות הישראלית ויחסי הגומלין בינן לבין פנים הבית הדוקים מתמיד. הקורונה רק חידדה והעצימה את חלל החוץ, שהפך להיות גדול, דומיננטי ומתוייר יותר.

הטמפרמנט הישראלי, העובדה שאנחנו עם שאוהב לארח וכמובן האקלים הים תיכוני הם הסיבות העיקריות בזכותן הפכו הגינות והמרפסות שלנו לכוכבות של ממש ולעיתים מושקעים בהן מחשבה ומשאבים  זהים לאלה שהושקעו בבית.  ככה זה כשאנחנו מבלים בהן כמעט 300 יום בשנה, במיוחד עכשיו כשמזג האוויר בחוץ מאפשר זאת.

צילום טל סיון צפורן, השף ארז  קומורובסקי, באדיבות ניגא שף  for  home

צילום טל סיון צפורן, השף ארז

קומורובסקי, באדיבות

ניגא שף for  home

בריכה: גן גלים, פלגים צילום: בן רוטשטיין

תכנון: גן גלים, פלגים

צילום: 

בן רוטשטיין

גן גלים פלגים צילום: בן רוטשטיין

תכנון: גן גלים, בריכה - פלגים צילום: 

בן רוטשטיין

תכנון: גן גלים, פלגים צילום: בן רוטשטיין

תכנון: גן גלים, בריכה - פלגים צילום: בן רוטשטיין

"הניתוק בין פנים הבית לחוץ הוא וירטואלי לגמרי - הסלון למעשה לא באמת נגמר וגם לא ממש משנה היכן ממוקמת הוויטרינה שגובלת בין שני האגפים. כשאדם יושב בחוץ וצופה פנימה לעבר הסלון העין שלו אינה תופסת את המרחב כשני חללים נפרדים". מסביר שי דוד בעלי  'כרכום', חברה המתמחה בתכנון, עיצוב וביצוע גינות. "המחשבה הקלאסית שקטלגה את המרפסת כזו שחוסמת את הסלון, השתנתה לגמרי. כיום הנטייה היא להרחיב את שטחן בצורה ניכרת ובחלק מהפרויקטים החדשים גודלן מתקרב לשטח הדירה מתוך הבנה שבשטחן יבלו בני הבית חלק נכבד מזמנם לכן כבר לא מספיק לשתול צמחיה בהיקף השטח שתעניק לנו תחושה חלקית של גן. הנטייה היא לייצר גן של ממש - מלא באטרקציות שמייצר עניין ולכן בתכנון שלו נדרשת מחשבה מעמיקה בהרבה מבעבר - איך ליצור חלל ירוק ומזמין שמשלב את כל הפונקציות שחשובות לבני הבית. אנחנו יוצרים ומגדירים עבורם ועבור ואורחיהם חללים חיצוניים לשימושים שונים: סלון חיצוני, אזור ספא, מטבח חוץ ופינת אוכל, שמפוזרים במרחב וביניהם שפע של עצים, ירק ופריחה. כך אנחנו מקנים לכל אזור את העצמאות שלו ועל אף הפתיחות והמרחב כל אחד מהם מקבל אפיון משלו ללא תלות בפונקציה אחרת ומאפשר אינטימיות".

כרכום עיצוב נוף, צלם: עודד סמדר
תכנון בריכה חברת פלגים- אדריכל ישראל כפי

העובדה שאנחנו עם שאוהב לארח וכמובן האקלים הים תיכוני הם הסיבות העיקריות בזכותן הפכו הגינות והמרפסות שלנו לכוכבות של ממש

כרכום עיצוב נוף, צלם אלעד גונן

בין אם מדובר במרפסת או גינה פרטית  חללי החוץ משמשים נדבך חשוב ומרכזי בתרבות הישראלית ויחסי הגומלין בינן לבין פנים הבית הדוקים מתמיד

תכנון בריכה חברת פלגים - אדריכל ישראל כפיר

צלמת יהודית מגר

כרכום עיצוב נוף, צלם: עודד סמדר

כרכום עיצוב נוף, צלם: אלעד גונן

כרכום עיצוב נוף, צלם: אלעד גונן, פרויקט: מיקי כתר ומירב ברמן

כרכום עיצוב נוף, צלם אלעד גונן, פרויקט מיקי כתר ומירב ברמן

לדברי אבנר צדוק, מנכל ומבעלי חברת פלגים, המתמחה בעיצוב תכנון וביצוע הקמת בריכות: "על התחזקותם של חללי החוץ מעיד גם הזינוק בביקוש לבריכות שחיה בנויות. בבתים צמודי קרקע ובדירות היוקרה הביקוש לבריכות רק גובר עם השנים. חוץ מהאספקט הפונקציונלי והבריאותי יש להן ערך חוויתי שמשדרג את הנכס ואת חווית הלייף סטייל. יותר מכך, בבתים החדשים אנחנו רואים עליה בתכנון של בריכות נוף ובריכות שיקוף שמלוות את בני המשפחה והאורחים כבר מהחזית הראשית ומשתלבות כחלק אינטגרלי בתכסית הנוף ובאדריכלות המבנה. כיום, הודות למנגנונים מיוחדים ניתן להתקין בריכות גם במגרשים יחסית קטנים. כך למשל בריכות זרם נגדי שמאפשרות שחיה אפקטיבית גם בבריכה קטנה יחסית או בריכות עולות ומתכווננות שניתן לקבוע את עומקן ולהעלות את הקרקעית למישור הריצוף, כך שכשלא משתמשים בהן ניתן להשתמש במשטח לצרכים אחרים".

בריכה חברת פלגים - צלם שי אדם

בריכה - חברת פלגים - צלם שי אדם 

בריכה - חברת פלגים - צלם שי אפשטיין, אדר

בריכה - חברת פלגים - צלם שי אפשטיין, אדריכל מיקי טרבס

ומהבריכה, למטבחי החוץ, שאותם רואים כבר באחוז גבוה מאוד של מרפסות וגינות, חלקם אפילו משתווים ברמתם לאלה שבתוך הבית. "מטבחי החוץ החדשים הם חווייתיים, מקצועיים ועצמאיים מאי פעם", מסבירה יעל מוסקוביץ, מבעלי ניגא שף FOR HOME. העיצובים הארגונומיים, העמידות הגבוהה, התכנון שנגזר על פי איפיון מדויק של בעלי הבית, לצד מוצרי חשמל סופר מתקדמים הופכים אותם ליחידה גסטרונומית של ממש. מטבחי החוץ מודל 2020-2021 מאובזרים באופן מלא וכוללים בין היתר גם מקררים, פלנצ'ות, כיריים וגרילים, טאבונים ועמדות פיציולו מקצועיות, מאפשרת להכין ולארגן את כל הארוחה במתחם אחד, כך הופכת העבודה לאינטראקטיבית, רציפה וחווייתית למבשלים ולאורחים כאחד".

באדיבות ניגא שף for home צלם איתי אבירן
טופ אודיו, אדריכלות פרי דוידוביץ

מטבחי החוץ החדשים הם חווייתיים, מקצועיים ועצמאיים מאי פעם", מסבירה יעל מוסקוביץ, מבעלי ניגא שף FOR HOME

צלם איתי אבירן באדיבות ניגא שף

for home

באדיבות טופ אודיו, אדריכלות פרי דוידוביץ, צילום עודד סמדר

טופ אודיו, אדריכלות שרון וייזר

באדיבות טופ אודיו, אדריכלות שרון וייזר, צילום עודד סמדר

באדיבות טופ אודיו, יחצ

באדיבות טופ אודיו, יחצ

באדיבות טופ אודיו, אדריכלות פרי דוידוביץ

באדיבות טופ אודיו, אדריכלות פרי דוידוביץ, צילום עודד סמדר

עוד מסבירה מוסקוביץ כי "התקופה הנוכחית רק חידדה את חשיבות חללי החוץ למיניהם. אותם בעלי נכסים שהתהדרו בחללי חוץ מרווחים אולם לא דאגו לטפח אותם או לעשות בהם שימוש ניכר, כעת הם "התעוררו" והבינו את האוצר שנפל בחלקם, הם מעוניינים להפיח חיים בחלל החוץ ולנצל אותו במקסימום גם בקרב התא המשפחתי האינטימי וגם בעת אירוח".

יוסי גול, מנכ"ל חברת טופ  אודיו, המתמחה בבית חכם, מסביר כי חלה עלייה ניכרת בביקוש למערכות סאונד ומסכים המיועדים לחלל החוץ. אין זה סוד או הפתעה שאנו מבלים זמן ממושך בבית בתקופה הנוכחית, והרצון הוא להפוך את החוץ, קטן כגדול, לחלל חווייתי ומפנק, והתפיסה היא להפוך את החוץ לסלון הביתי שלנו".

אז כשזה המצב, שיקום האחד שיעדיף לבלות את הקיץ הקרוב במזגן שבבית ולא במרפסת או הגינה...

bottom of page