top of page
חדרי הרחצה השווים בישראל

בשנים האחרונות, הטרנד שהחל בבתי המלון המעוצבים כבש את הבתים שלנו - וחדרי הרחצה זכו למקום של כבוד. קבלו הצצה

טופז קרמיקה, יחצ.jpg

 באדיבות טופז קרמיקה / צילום: יח"צ  

טופז קרמיקה, באדיבות לאופן יחצ (1).jpeg

טופז קרמיקה / צילום באדיבות לאופן

אחד השינויים הבולטים בעולם העיצוב בשנים האחרונות, הוא היחס שלנו לחדרי רחצה. בעבר חדרי הרחצה היו נחשבים לחדרים מאוד פונקציונאליים ולא מעוצבים מדי.

למעט שימוש בקרמיקות בטקסטורות ובצבעים שונים או פריטי נגרות מעוצבים קלות, לא היה מורגש שיח רב סביב הנושא ומרבית הלקוחות לא ייחסו לו חשיבות רבה. אלא שבשנים האחרונות, הטרנד שהחל בבתי המלון המעוצבים כבש את הבתים שלנו וחדרי הרחצה זכו למקום של כבוד.

"חדר הרחצה הוא המקום שבו אנחנו מסיימים את יומנו", אומרת הדס טויזר הבעלים, ומנהלת השיווק של חברת "טופז קרמיקה". "הוא צריך להיות מזמין, חמים ורך ולהשרות עלינו אווירה נעימה ושלווה. אנחנו רוצים לחזור לחדר מפנק מעוצב שיש בסגנון ספא או חדר רחצה במלון בוטיק ולהתנתק משגרת היומיום".

"בשנים האחרונות מורגש שינוי משמעותי בתחום ולקוחות שמים תשומת לב רבה לעיצוב חדרי הרחצה בבית. המגמה התחזקה עוד יותר בתקופת הקורונה. אחרי שרובנו התרגלנו לבקר בחדרי רחצה יוקרתיים ומעוצבים במלונות או בספא מפנק בחו"ל ובמקביל לשיגעון השיפוצים שהישראלים היו מצויים בו עם תחילת תקופת הקורונה והבידודים, הגיע הצורך לשדרג את חדרי הרחצה שלנו ולעצב אותם בסגנון של בית מלון או ספא", מסבירה טויזר.

לדבריה "כיום הקהל הישראלי רואה בחדר הרחצה אחד החללים החשובים בבית ולא בכדי הוא משקיע בו. ההשקעה באה לידי ביטוי גם מצד המותגים החשובים בעולם אשר משיקים קולקציות מרהיבות המיועדות לחדרי רחצה, לצד חומרים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות".

כחלק מהתפתחות העיצוב בתחום חדרי הרחצה, בוחרים ישראלים רבים לכלול את חדר הרחצה כחלק מאופן ספייס המשולב בסוויטת מגורים, דבר שמשפיע עוד יותר על העיצוב והופך אותו למסקרן ומעניין במיוחד.

טופז קרמיקה / צילום באדיבות לאופן

תכנון ועיצוב: רון שפיגל, "שפיגל אדריכלים"

"הבית באלכסון" ברמת-גן, 360 מ"ר

צילום: אלעד גונן

"חדר רחצה ייחודי המעוצב בסגנון ספא  ומשתלב באופן מושלם עם הקו העיצובי של הבית ועם ההשקעה הרבה בכל פרט בו. חדר הרחצה נמצא כחלק מ-OPEN SPACE של סוויטת המגורים ושומר על אותו סגנון עיצובי של היחידה כולה. חדר הרחצה מעוצב עם חיפויים גדולים על הקירות והרצפה, תקרת הבטון של החדר ממשיכה אליו ובחרנו באמבטיית פרי סטנדינג להשלמת המראה".

שפיגל אדריכלים (חדר1) - צלם אלעד גונן (20).jpg

תכנון ועיצוב: אריאלה עזריה ברקוביץ'

ישוב בשרון, 580 מ"ר

צילום: אלעד גונן

חדר רחצה המחופה שיש בהיר עם נגיעות של זהב, המתכתב עם עיצוב סוויטת ההורים והעדפת הלקוחות. כחלק מהרצון ליצור חדר רחצה מרשים ומפנק, הוצבה כורסה בולטת בגוון אפור ובשילוב נגיעות זהב, לבקשת בעלת הבית.

טופז קרמיקה, יחצ (2).jpg

 באדיבות טופז קרמיקה / צילום: יח"צ  

תכנון ועיצוב: רון שפיגל, "שפיגל אדריכלים"

"הבית התאילנדי בשוהם", 280 מ"ר

צילום: אלעד גונן

חלל הרחצה המרווח הינו חלק מה-OPEN SPACE של סוויטת ההורים ומעוצב גם הוא בסגנון המזכיר ספא. קיר דק מפריד בין חלל הרחצה לאזור השינה שבחדר הרחצה, שבו הותקנו מצד אחד ארון בגוון עץ המתכתב עם הפרקט וכיור ובצד השני חיפוי התואם לפרקט שבחדר. חדר הרחצה מחופה אריחי גרניט פורצלן דמוי עץ, בתצורת פישבון הדומה לפרקט על הרצפה יחד עם משחק של פרקט בגוון עץ ובגוון אריחי הקיר. בחלל אמבטיה פרי סטדינג הניצבת מול חלון צרפתי המשקיף לגינה וכן מקלחת גדולה נוספת המחופה גם היא באותם אריחים ובמסגרת שחורה דקה.

תכנון ועיצוב: שירלי דן

טוסקנה בשרון, 700 מ"ר

צילום: שי אדם

חדר הרחצה הינו חלק מסוויטת הורים שעוצבה כולה בסגנון של סוויטה במלון בוטיק יוקרתי, וגם היא מפנקת מאוד. בחרתי לעצב אותה עם פלטות שיש מהרצפה, לקירות ולתקרה בסגנון מאוד אלגנטי, בשילוב של אמבטיה עומדת וטוש רחב במיוחד, וכן שני כיורים.

תכנון ועיצוב: רועי לוי

נס ציונה, 300 מ"ר

צילום: אלעד גונן

חדר הרחצה בסוויטת הורים בוילה מפנקת ויוקרתית בנס ציונה. היחידה מחופה אריחים המדמים אבן שיש, בתצורה של אריחים גדולים בלי הרבה חיבורים ביניהם ובעיצוב דומה גם בשיש. הוויטרינה השחורה מקנה לחדר הרחצה מראה של בית מלון.

bottom of page