הכירו: העץ התרמי

 

הוא נחשב לחומר גלם איכותי ומבודד שאינו מעביר חום וקור, וזאת בניגוד לבלוק או לבטון. הוא אף מעניק אווירה נעימה בחורף ובקיץ. כל מה שלא ידעתם על העץ התרמי

עוד מסבירים כאן כי ישנן שתי רמות הסגלה תרמית, כאשר ההבדל הנראה לעין בהם הוא צבע העץ שמשתנה: הסגלה תרמית בינונית (טמפרטורה שיא  190  מעלות צלזיוס) - צבעו של העץ חום בהיר, ואילו בהסגלה תרמית אינטנסיבית (טמפרטורה שיא 215 מעלות) - צבעו של העץ נעשה חום כהה.
 

באתר החברה ניתן למצוא פרטים נוספים

עולם העץ טומן בחובו שלל סוגים ודרכי טיפול שונים. רבים מבין הלקוחות הפרטיים, עשויים להיות מבולבלים בבואם להחליט על סוג עץ מלא העונה על כל צרכיהם. בהקשר זה, כדאי להכיר את העץ התרמי – ואת הייחוד שלו.


בחברת "תרמורי ישראל" מסבירים כי בכל הקשור לתהליכי הייצור בחברתם, עץ מסוג זה עובר תהליך הסגלה באמצעות חימום ואדי מים בכבשני עץ מהטובים והמשוכללים בתעשייה. "מדובר על חומר גלם איכותי ומבודד שאינו מעביר חום וקור, וזאת בניגוד לבלוק או בטון", מסבירים בחברה.  "ובזכות תכונותיו האיכותיות, הוא מעניק אווירה נעימה הן בחודשי החורף והן בעונת הקיץ". 


באופן זה, ההליך הייחודי שעובר עץ תרמי מעניק לו את היציבות והעמידות הגבוהה ביותר שקיימת מפני אקלים, נזקים ונזקי מזג אוויר לאורך הזמן. מאחר שהעץ התרמי הוא בעל מספר שכבות, הוא חסין ובעל יכולות בנייה רבות. בנוסף, העץ התרמי הוא בעל משקל קל ביחס לגודלו, ולכן הבנייה איתו מכונה "בנייה קלה". 

באשר לתהליך הייצור, כדאי לדעת כי ישנן אפשרויות רבות ומגוונות ליצירת פרקטים, דקים וחיפויים, ב"תרמורי" בחרו בתהליך שישדרג את מראה העץ ואת איכותו ללא פשרות. "על מנת לייצר עץ איכותי, ללא רעלים וחומרים כימיים, נעשה שימוש בחימום ובאדי מים בלבד (ללא כימיקלים), כבשני הסגלה תרמית הטובים בתעשייה, תהליך ממוחשב ומבוקר המעניק לעץ יציבות ועמידות גבוהה ביותר. עץ שעבר תהליך מסוג זה נקרא עץ תרמי".
 

ועוד מעניין לדעת כי במהלך העיבוד התרמי של כל סוגי וזני העץ השונים, לא מתבצע שימוש בכימיקלים כלל, כך שהעץ נשמר לאחר העיבוד עמיד לשנים ארוכות. בנוסף, לחברה יש אישורי איכות בינלאומיים המובילים בתחום.


כמובן, גם לרמת הגימור ישנה חשיבות עליונה, והיא באה לידי ביטוי גם ברגע בו מתקינים את העץ בביתכם, והפרקט או החיפוי נהפכים לחלק מהריהוט ונוף הבית. 


רמת הגימור באה לידי ביטוי במוצרי החברה הן מבחינת איכות העץ והן מבחינת גימור המוצר. "רמת הגימור הגבוהה מאפשרת לקהל לקוחותינו הנאה לאורך שנים מכל המוצרים. כמו כן, החברה מספקת אחריות לתקופה ארוכה - בת חמש שנים, המאפשרת שקט ובטחון ומבטיחה כי חיי המוצר יישמרו לטווח רחוק".


כל מוצרי החברה מיוצרים מעץ מלא, ולכן ניתן להתאים כל מוצר במדויק לצרכי הלקוח - למראה ש"יקפיץ" את מראה ועיצוב הבית, ולאיכויות שישמרו עליו אופנתי וחדש גם לאחר שנים רבות.