top of page

כתבת השער

הדור הבא של החיפויים: ציפוי אבן טבעית

הכירו את Slate Lite, ציפוי אבן גמיש ודק, המהווה מוצר אקולוגי מעוצב וחדשני. את הציפוי ניתן ליישם בקלות על קירות, בניינים, רצפות, רהיטים ואפילו גופי תאורה ואביזרי אופנה

Slate Lite ציפוי אבן גמיש ודק

זו היתה הברקה של רגע. הברקה ששינתה ברגע את תפיסת החשיבה בנוגע לאבנים טבעיות ויישומן בבניה, וגם הולידה פטנט מהפכני העונה לשם Slate Lite.
אבל לפני הכל, הקדמה קצרה: Slate Lite היא חברה בינלאומית שנוסדה בגרמניה לפני כשני עשורים, וכיום מוצריה משווקים בעשרות מדינות ברחבי העולם. לחברה פטנט ייחודי, באמצעותו היא מייצרת אריחים גמישים ודקיקים המופקים מאבן טבעית.
במה בעצם מדובר? כידוע, הסלעים בטבע נוצרים כשכבה על גבי שכבה. הרעיון בבסיס הפטנט: קילוף השכבה העליונה של הסלע - ושימורה על בסיס מקשר. התוצאה: יכולת לאפשר ללקוחות חידושים ופתרונות שלא היו כדוגמתם בכל ההיסטוריה של החיפוי.
"שכבת הסלע אשר הוסרה מאופיינת בכל האלמנטים הייחודיים הקיימים אך ורק בטבע", מסבירים בחברה. "מדובר בשטח פנים תלת-ממדי, וכן בשילוב גוונים וצבעים ייחודיים הקיימים רק בטבע ואשר מעניקים את התחושה כאילו הכנסנו את הטבע לביתנו".

Slate Lite ציפוי אבן גמיש ודק
Slate Lite ציפוי אבן גמיש ודק

הרעיון בבסיס הפטנט: קילוף השכבה העליונה של הסלע - ושימורה על בסיס מקשר. התוצאה: יכולת לאפשר ללקוחות חידושים ופתרונות שלא היו כדוגמתם בכל ההיסטוריה של החיפוי

בחברה מציעים חמישה סוגים של אבן טבעית. וכ-70 שילובים מרתקים ומעוצבים של גוונים שונים. כולם טבעיים ב-100%, ובמיוחד – מדובר במוצר שהוא ידידותי לסביבה. 
סוגי האבן הם צפחה, קוורץ, אבן חול, אבן גיר ושיש, כאשר משטחי האבן מחוברים לבסיס מקשר משלושה סוגים, לקלות ולמיטוב השימוש בהן. כל אלו טומנים בחובם יתרונות רבים, בהם גמישות, חיסכון כספי, מוצר קל ודק, ביצוע מהיר של עבודת היישום בפועל וכן ניקיון. בנוסף,  מוצרי Slate-Lite הם מוצרים "ירוקים", ידידותיים לסביבה, טבעיים ושאינם מזיקים לבריאות.

 

כיצד בכלל הומצא הפטנט ומה מקורו של Slate-Lite?

מייסד החברה, גרנוט ארליך, שהתמחה בהרכבת שולחנות צפחה בשנות ה-80, ניסה לתקן שולחן שאריחי האבן נתלשו ממנו והותירו בו שכבת אבן טבעית שהתגלתה לו כגמישה להפליא. בעקבות הגילוי החל ארליך להדביק שולחנות על מנת לפרקם ולהפיק מהם שכבת אבן דקה. ארליך המשיך למצוא ולהמציא טכניקות פורצות דרך בתחום אריחי האבן הטבעית, שלימים ייסד כחברת Slate-Lite. בראש החברה עומד כיום בנו של גרנוט, מאריוס ארליך, שממשיך את דרכו ומוביל את החברה כדי לייצר את אריחי האבן הטבעית הגמישים והאיכותיים ביותר בעולם. ועוד כדאי לדעת כי האריחים השונים נבדקים ועומדים במספר תקנים ביניהם תו התקן הגרמני TUV, ותקן ISO הבינלאומי. הודות לגמישות האריחים ניתן ליישמם בקלות ולהשיג באמצעותם מראה עשיר על פני כל משטח ואובייקט – בחוץ ובפנים. המוצר ניתן לחיפוי בניינים, רצפות, רהיטים ואפילו גופי תאורה ואביזרי אופנה. כמו כן, הוא מתאים כמובן הן למגזר העסקי הן למגזר הפרטי, ומשמש עוד כענף הבנייה והשיפוצים, חידוש אמבטיות, חיפויי חוץ ופנים, דלתות מסוגים שונים, גדרות ועמודים (כולל עמודים עגולים) ועוד.
"שיטות העבודה המתקדמות שלנו והטכניקות שפיתחנו, מאפשרות לנו לייצר מתוך כל 5 ס"מ עובי אבן מהטבע, כ-300 משטחי אבן דקה. ניצול מרבי זה אינו רק אפקטיבי לתהליך היצור, הוא גם מאפשר לנו להיות ידידותיים יותר לסביבה ולשמור על מקורות הטבע. שני יתרונות נוספים הם משקלה הקל של האבן (1.5 קילו לכל מטר), בזכותו נחסכים משאבים רבים הנוגעים לשינוע, והעובדה שכל מוצרי החברה נקיים מחומרים מזיקים לטבע".

 

ומה באשר לבטיחות?

"כאמור, הציפוי בטיחותי מאוד, בעיקר בזכות המשקל הקל של האבן – כקילוגרם וחצי לכל מטר. בנוסף, אין כל בעיות משקל בהתקנה. במקומות רבים, אם תרצו להתקין מעל גובה מסוים, תיאלצו לבצע קשירות מיוחדות על פי תקן. במקרה זה, הציפוי פשוט נדבק, ואין כל חשש לנפילה או פגיעה בקיר".
כמוצר טבעי, יש לצפויים אלו את כל היתרונות שחסרים לאבן סינתטית, בהם החוזק, ובעיקר – היופי. שהרי באבן טבעית, אין אבן אחת שדומה לחברתה, וכל מוצר שונה מאחר, עם התצורה, המרקם והגוונים והמינרלים הייחודיים. 

באתר החברה (www.slate-lite.co.il) ניתן למצוא מידע רב נוסף, לצד דוגמאות מרהיבות. 

bottom of page