top of page

חצר חכמה

"הבחירה במוצרי הליבה של החצר, כמו מחסנים ושמשיות, יכולה להפוך את החצר שלכם לאי של שפיות שממשיך את הזרימה של הבית, למקום שכל פריט הוא בדיוק במקום המיועד לו - מוצר שעובד עבורנו. הסוד הוא השימושיות וחווית המוצר". בחברת "שייד פרו" מסבירים כיצד לעשות זאת מאת: מערכת עיצוב

רובנו כבר מכירים היטב את המושג "בית חכם" – מדובר באותם רכיבים חשמליים ואביזרים שקועים בקיר שמאפשרים לנו להפעיל כמעט כל אביזר בבית "בכוח המחשבה" (או למעשה, ממסך הסלולרי או הטאבלט). אבל אם נזקק את המושג "בית חכם", הרעיון הוא שהחיים של מי שגר בבית יהיו הרבה יותר פשוטים וקלים לתפעול לשליטה. את החצר או הגינה, ואף את המרפסת, לא הכלילו במושג הזה. זהו חלק מהבית - אבל לא ממש הבית. אבל מסתבר שיש כזה דבר, "חצר חכמה". מה זה בדיוק אומר?

בחברת "שייד פרו", העוסקת בתחום ההצללה ועיצוב החוץ, מסבירים כי ריבוי של מוצרים בחצר, בגינה ואף במרפסת, מייצר לא פעם הרגשה שמרחב החוץ הוא "הילד החורג" של הבית. זהו מרחב הרבה יותר קשה לשליטה, יותר מסורבל ומבולגן והוא הופך להיות ה"מחסן" של הבית. וכך, לעיתים קרובות, מה שלא צריך להיות בבית יושלך החוצה לחצר או מרפסת. "המוצרים שנמצאים בחצר הם כמעט ולא בדיוק מה שנחוץ, וחלקם ממש לא שייכים לשטח החוץ. לרוב אנו אף צריכים לעבוד עבורם בלי סוף - להעביר ולהזיז אותם מצד לצד מחורף לאביב ומאביב לקיץ וחוזר חלילה", מסבירים בחברה.

לכן, יש לחשוב היטב על כל פריט שתרכשו ותציבו בחצר - שיעשה בדיוק את מה שהוא אמור לעשות, באופן הנקי, הנעים והשימושי ביותר. "כך למשל, המחסן. מה מבקשים לאחסן בו? הוא לא חייב להיות מחסן גדול, גבוה ובולט כמו פיל בחנות חרסינה. יש כיום מחסנים בעלי שטח מרחב גדול מאוד, אסתטיים ולא גבוהים במיוחד שיאחסנו מגוון של פרטי חצר, כריות מיטות כיסאות ועוד". 

ישנם מחסנים צרים וארוכים או רחבים ולא עמוקים ואפשר למצוא מחסנים שיתאימו לנישות בצורה מאוד נוחה וכמעט מדויקת, כך שנהפוך את האחסון לכלי שימושי עבורנו – מקום שמרכז ציוד מסוים (ולא את כל הציוד שרק אפשר לדחוס אליו), קל לגישה ונוח לגישה אל מה שנחוץ. "אפשר לעשות שימוש במספר מחסנים קטנים וייעודיים לכל סוג של ציוד. לדוגמה: ציוד בריכה, ציוד ישיבה, BBQ, אופניים, כלי עבודה וכלי גינון. כך, לא מדובר במבנה אחד גדול שהכול נדחס פנימה כי זה מה יש וכי זה מה שהורגלנו לחשוב. החוכמה היא לחשוב קצת אחרת".

אין ספק שהעלות היא פקטור חשוב, אך מחסנים איכותיים כמו מחסני חברת BIHORT האוסטריים (אשר מיובאים בלעדית על ידי חברת שייד פרו) מגיעים עם 15 שנות אחריות ויחזיקו מעמד חיים שלמים. אלו מחסנים שרק מוסיפים לעיצוב הבית ולאסתטיקה  והופכים לפריט עיצובי מדהים ממדרגה ראשונה. בשונה ממחסנים שלרוב נחפש להסתירם בחצר ולא יחמיאו לה, במקרה זה מדובר בפריט עיצובי שרק יטיב עם החצר ויהיה פריט מרכזי שמשלים את העיצוב והנראות שלה, ואף ירומם אותה במידה ניכרת. לעיתים, השקעה גבוהה יותר במוצר איכותי תשתלם לאורך זמן הן מבחינת השימושיות והן תספק לבעליה חווית מוצר שמשלב אסתטיקה, איכות ונוחות שימוש. "אל תקנו מוצר כדי  לסמן 'וי'. יש לחשוב רחוק, בדיוק על הדברים שאכן נחוצים לכם ולהתמקד בתפקיד המוצר או מה שמצפים לקבל ממנו. בנוסף, החצר היא מקום שחשוף לשמש, גשם ורוחות ודווקא בה יש להקפיד על בחירה של מוצרים איכותיים ועמידים. כאן אין קיצורי דרך: מוצרים שאינם עשויים מחומרים איכותיים בסטנדרטים גבוהים עלולים להתגלות כחוויה יקרה מאוד ולהוביל למפח נפש. רכשו במקומות שיש עם מי לדבר ולאן לחזור". 

ואם כבר מזכירים שמש, כדאי להתמקד לקראת הקיץ במוצר חשוב - השמשיות. ישנו כיום קו מוצרים של שמשיות המכונות שמשיות רגל צד. בשונה מהשמשייה עם הרגל המרכזית, שלעיתים - אם ממגבלות פיזיות של מקום או משיקול של ניצול מרבי – מהווה פתרון הצל היחידי שמתאפשר, שמשיות רגל צד מאופיינות במראה מאוד נקי ונעים, כאשר כל חופת השמשייה תסוכך מעלינו בצורה מרחפת, מבלי שעמוד שמשייה יהיה מונח מול עינינו – אם בשולחן האוכל ואם במרכז ריהוט הגינה.

הפתיחה של השמשייה תעשה באמצעות ידית מנואלה מאוד קלה ונוחה, וניתן אפילו לשלוט בזוויות הצל למעלה ולמטה, ימינה ושמאלה ואף לסובב את השמשייה על צירה ב-360 מעלות. אלו יתרונות הייחודיים רק לשמשיית רגל צד ולא ניתן לקבל בשמשייה עם רגל מרכזית. זהו מוצר שימושי שנוח לתפעל ושנותן את המענה לצורך בצורה הקלה ביותר והמיטבית מבלי להתאמץ יותר מדי. 

חשוב להדגיש שכמו בכל תחום, ישנו מבחר גדול ודווקא בנושא שמשיות אלו חשוב להקפיד לבחור מוצרים שעשויים מחומרים חזקים עם פרופילים עבים ולא להתפשר. היעדר העמוד המרכזי בשמשייה, במידה שאינה עשויה בצורה חזקה ועמידה, יהפוך את השמשייה לעדינה ושבירה יותר. ב"שייד פרו" מציעים קו מוצרים של ששמיות כדוגמת שמשייה ברצלונה במידות שונות סדרת שמשיות איטלקיות מבית SCOLARO אשר בכולן מקפידים על שלד אלומיניום עם רגל רחבה וגדולה, בסיס משקל כבד דיו לתמוך בשמשייה ובשילוב בדים איכותיים כמו DRALLON    SPANCRYLIc אשר מתאימים לאקלים הישראלי ויחזיקו מעמד שנים רבות. הן כמובן יהיו יציבות ועמידות ברוחות. 

"הבחירה במוצרי הליבה של החצר, כמו המחסנים והשמשיות, יכולה להפוך את החצר שלכם לאי של שפיות שממשיך את הזרימה של הבית, למקום שכל פריט הוא בדיוק במקום המיועד לו - מוצר שעובד עבורנו. הסוד הוא השימושיות וחווית המוצר. אלו יעניקו לכם שקט רוגע בצורה פשוטה, קלה וחכמה".

באתר החברה (www.shade-pro.co.il) ניתן למצוא פרטים נוספים. 

bottom of page