top of page

האהבה הזאת

שלה בונה להם חדר

מירי בלבול, צילום - סלי בן אריה
מירי בלבול,
בעלת ביה"ס "סקולה"
מירי בלבול, מחלוצות ההום סטיילינג בישראל ובעלת ביה"ס סקולה שמה לעצמה למטרה ליצור חיבור אמיתי וערכי בין עיצוב לקהילה ולא עצרה לרגע
פרויקט סקולה, צילומי פרויקט - יניב שמידט ונויה שילוני חביב
פרויקט סקולה, צילומי פרויקט- יניב שמידט

מירי בלבול / 

פרויקט סקולה, צילומי פרויקט- יניב שמידט ונויה שילוני חביב

כשעוצמים לרגע עיניים ומדמיינים כיצד נראים מבפנים מעונות לנשים שיצאו ממעגל הזנות,  פנימיות לנוער במצוקה, או דירותיהם של חיילים בודדים התמונות שקופצות יש לראש אינן פשוטות. מירי בלבול, מחלוצות ההום סטיילינג בישראל ובעלת ביה"ס סקולה שמה לעצמה למטרה ליצור חיבור אמיתי וערכי בין עיצוב לקהילה ולא עצרה לרגע מאז פרצה לחיינו והמשיכה להוביל את פרויקט ההתנדבות "חדר משלהם" במסגרתו שופצו ואובזרו מחדש מרכזים, בתים וחדרים של אלה שבאמת זקוקים לכך. מסתבר שדברים טריוויאליים עבור רובנו כמו מיטה נוחה, ארון לאחסן בו את הבגדים, קירות צבועים ואביזרים יפים עושים את שלהם ויש בהם את הכוח לרומם, להיטיב, להפיח תקווה ואפילו לשקם את אלה שזקוקים לכך יותר מכל. סיפורה של אישה מעוררת השראה.
פרויקט סקולה בהנחיית מירי בלבול, צילום נ

פרויקט סקולה בהנחיית מירי בלבול, צילום נויה שילוני חביב

צילום נויה שילוני חביב- מירי בלבול, ביה"

מירי בלבול,
ביה"
ס סקולה

ויערה בנבנישתי

צילום: נויה שילוני חביב

מסתבר שדברים טריוויאליים עבור רובנו כמו מיטה נוחה, ארון לאחסן בו את הבגדים, קירות צבועים ואביזרים יפים עושים את שלהם ויש בהם את הכוח לרומם, להיטיב, להפיח תקווה ואפילו לשקם את אלה שזקוקים לכך יותר מכל. סיפורה של אישה מעוררת השראה

עיצוב תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול,

עיצוב - תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול, צילומים יניב שמידט ונויה שילוני חביב

אלה שמכירים אותה מגדירים את מומחית ההום סטיילינג כאישה של מעשים ונתינה. הוא דוגלת בכך שטוב מביא טוב ונראה שתפקידה בעולם הוא לקדם את תחום העיצוב ככזה שיכול לשנות חיים של אנשים. "שירתתי במשך 27 שנים בצבא קבע כמנהלת אגף ההדרכה הלוגיסטי של חיל האוויר אבל כבר מנעורי הדבר שהכי אהבתי לעשות היה לסדר ולהכניס חיים בחדרים, בעיקר של אחרים" היא מספרת בראיון שערכנו עימה. "אז עוד לא היה לזה שם, היום אני יודעת שמה שעשיתי היה הום סטיילינג לכל דבר. במהלך השירות הצבאי בניתי מודל התנדבותי במסגרתו חיילים ניקו, סידרו ושיפצו בתים של אזרחים שזקוקים לסיוע, בעיקר לפני פסח וחגי תשרי. תחושת המיצוי והרצון לעסוק בעיצוב שכאמור תמיד בער בי גרם לי לפרוש מהצבא ולצאת לדרך עצמאית".
עיצוב תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול,

עיצוב - תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול, צילום נויה שילוני חביב

תחושת המיצוי והרצון לעסוק בתחום העיצוב שתמיד בער בה הובילו אותה לפרוש מצה"ל לפני כ-15 שנה ולצאת לדרך עצמאית.  סקולה, בית הספר ללימודי הום סטיילינג אותו יסדה, ממוקם ב'מתחם התחנה' בתל-אביב ולו שלוחה נוספת במושב רגבה שבצפון.  גם כאן בחרה בלבול להתמקד בחיבור אמיתי וערכי בין עיצוב לקהילה. פרויקטי הגמר של כל מחזור מוקדשים למען הקהילה ובהתנדבות מלאה. בלבול ותלמידיה מכניסים חיים חדשים לבתיהם של הזקוקים לכך - חיילים בודדים, נוער במצוקה, ילדים שהוצאו מבתיהם בצו בית משפט, בתים לנשים שיצאו ממעגל הזנות והסמים ועוד.

"בתחילת הדרך הייתי עסק של ONE WOMAN SHOW", היא משחזרת. "נעתי ונדתי מצפון עד דרום עם מקרן ומחשב באוטו והרצתי בחנויות ברחבי הארץ. הדרישה להרצאות הלכה וגברה לכן החלטתי לפני כ-7 שנים לפתוח את סקולה. כמו כל עסק גם אני חוויתי חבלי לידה בעיקר בתחום פיתוח סגל מקצועי איכותי שאני מאמינה ביכולותיו להנחיל את עקרונות התחום בצורה המיטבית, איתור קהלי יעד ובניית מערך שיווקי שמותאם עבורם. גם היום, כשאנחנו בעיצומו של משבר הקורונה, אני לא עוצרת ועובדת על פיתוח תכניות ואסטרטגיות שמתייחסות לתרחישים שונים. אני מאמינה שבתום המשבר תחום ההום סטיילינג רק יפרח וישגשג. מצד אחד אנשים ימנעו מלהיכנס לשיפוצים גדולים ועדיין השבועות הארוכים שבמהלכם שהינו ספונים בבתים גרמו לנו להכיר בחשיבותה של סביבת מגורים שמתוכננת כהלכה, נראית נפלא ונותנת מענה לתרחישים השונים. את כל אלה ניתן להשיג בתקציבים לא מאוד גבוהים ועם חפצים ואלמנטים שכבר יש לרובנו בבית".

עיצוב - תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול

עיצוב - תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול, צילום נויה שילוני חביב

סביבת מגורים

שמתוכננת כהלכה, נראית

נפלא ונותנת מענה לתרחישים השונים. את כל אלה ניתן להשיג בתקציבים לא מאוד גבוהים ועם חפצים ואלמנטים שכבר יש לרובנו בבית"

במהלך הסגרים היא המשיכה וממשיכה ליזום ולרקום פרויקטים התנדבותיים חדשים כך למשל במהלך הסגר הראשון הובילה את פרויקט מיזם צו 8 למעצבות במסגרתו התנדבו מעצבות "סקולה" (בית הספר להום סטיילינג שבבעלותה) לייעץ וללוות מרחוק משפחות , הורים וילדים ולעזור להם לשדרוג את חדרי הילדים בעזרת דברים קיימים בבית ובערב המימונה החליטה שלא לוותר על המסורת ויחד עם ראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס שלחה לאנשים כוחות הבטחון (משטרה, חיילים ואנשי מגן דוד) שהיו פרוסים בשטח ועשו ימים כלילות שפע של מתוקים. באותה תקופה החלה לקדם מיזמי פופ אפ במתחם Home By Sculla שבמתחם התחנה בתל-אביב במסגרתם יוכלו מעת לעת להציג אמנים שונים את עבודותיהם בקרב הקהל הרחב.  

מתחם HOME BY SCULLA / צילום נויה שילוני

עיצוב - תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול, צילום נויה שילוני חביב

"ימים ספורים אחרי שהסתיים הסגר הראשון ועל אף ההגבלות והקשיים המשיכנו אני והתלמידים ליצור ולשדרג עבור הנזקקים- כך למשל שלוש מועדוניות הרווחה בשדרות, בתים לחיילים בודדים (ובכללם של חייל קרבי שמשרת מגבעתי שעלה לפני שנתיים ממרוקו יחד עם אחיותיו) החדרים הפרטיים של ילדי גן טולי ברמלה שחוו התעללות וסיפורם זעזע את המדינה כולה במשך שבועות ונוספים. עכשיו, כשאנחנו בעיצומו של הסגר השני אני מתכננת פרויקט גדול בירושלים בשיתוף עמותת מייקל לוין- בניין שלם ובו 19 דירות שמיועדות לחיילים בודדים.

בימים כתיקונם ה-base של בלבול הוא כאמוק סקולה- בית הספר ללימודי הום סטיילינג שממוקם במתחם התחנה בתל-אביב ומתחם הקונספט Home By Sculla שנמצא בסמוך אליו. "שני החללים האלה מצליחים לעורר בי ובצוות השראה: זהו המקום לסיעור מוחות, המקום לבנות קונספטים חדשים ולהתעדכן בכל מה שחדש בתחום. החלל של Home By Sculla מדמה מרחב ביתי בתולי. אחת לתקופה אנחנו מלבישים אותו מא' ועד ת' ברהיטים, באביזרים ובטקסטיל ומקנים לו מראה חדש לגמרי. אחת מגולות הכותרת הוא המטבח מאויר כקונטור שחור על רקע לבן, מרשים במיוחד, בקנה מידה של 1:1. כך אנחנו ממחישים בצורה אופטימלית את האופנים בהם ניתן ליישם חידושים ומגמות רווחות בתחום העיצוב".  

עיצוב תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול-

עיצוב - תלמידות סקולה בהנחיית מירי בלבול - צילום נויה שילוני חביב

מתחם סקולה, "פה קורה הקסם" / צילום נויה

מתחם סקולה, "פה קורה הקסם" / צילום - נויה שילוני חביב 

מתחם HOME BY SCULLA / צילום נויה שילוני

HOME BY SCULLA  צילום נויה שילוני חביב

בימים אלה עובדת בלבול על פרויקט הד סטארט במסגרתו היא מקווה לגייס תרומות של הקהל הרחב לטובת פרויקטים חדשים בשנת 2021. לטובת העניין היא אף הצליחה לתרום את היוצר עברי לידר שנתן את ברכתו להשתמש בשורה "האהבה הזאת שלנו בונה לנו חדר" כסלוגן של הפרויקט.

bottom of page