top of page

בריכת שחיה פרטית: כך תעשו זאת

הקמת בריכה בחצר הבית שלנו, תהפוך את המרחב האישי למרחב אולטימטיבי
של הווי ופנאי. אבל כיצד עושים זאת בפועל? בחברת "אמנות הגינה הקסומה"
מספקים כמה טיפים מנצחים
כיום, יותר מתמיד, כולם כבר יודעים כי עיצוב הגינה הוא חלק מהותי, ולו השלכות ישירות על איכות החיים שלנו. באופן טבעי, כאשר יש לנו גינה - נרצה להשקיע בה, לטפח ולבחור עבורה את כל האלמנטים שיהפכו אותה למרחב איכותי, מהנה ומפנק ככל האפשר. 
"כיום, אחד האלמנטים שמשדרגים את חצר הגינה היא בריכת שחייה", אומר ערן לוינסון, מעצב נוף, מומחה בתחום עיצוב נוף ועיצוב גינות ומי שייסד את חברת "אמנות הגינה הקסומה", המתמחה בתכנון וביצוע גינות ייחודיות, בריכות ומפלים. 
לדבריו, "הקמת בריכה בחצר הבית שלנו, תהפוך את המרחב האישי למרחב אולטימטיבי של הווי ופנאי". אך לפני שמתפנים לעסוק בכל אותן תחושות שנלוות לבריכת שחייה בחצר הגינה, חשוב להבין מה טומן בתוכו תכנון בריכה בחצר וכיצד הוא משתלב עם תשתית הגינה, ועם כל התנאים הסובבים לה. 
סוד התכנון: השלב הראשון, והחשוב מכל, הוא שלב התכנון. זה השלב שבו מקבלים החלטה על סוג הבריכה באופן המתאים ביותר לחצר. זאת בהתאם לתנאי הקרקע ולתנאי השטח. "וכך מחליטים האם לבחור בבריכת שחייה חפורה עמוק באדמה, בבריכה מבטון שתשמש גם לשחייה וגם לפנאי ותדרוש עבודת תשתית נרחבת יותר, או שאולי תעדיפו בריכת עילית, שהקמתה לא דורשת תשתית רחבה והיא תשמש אתכם בעיקר לצרכי הנאה ופנאי. אחרי שמחליטים על סוג הבריכה, יש לוודא מה ההליך הביורוקרטי. הסיבה: כאשר מקימים בריכות בטון ובריכות מתועשות, נדרשים מספר אישורים מהרשויות הרלוונטיות.
אמנות הגינה
חשוב להבין מה טומן בתוכו תכנון בריכה בחצר וכיצד הוא משתלב עם תשתית הגינה, ועם כל התנאים הסובבים לה

בריכה בהקמת: ערוגת הבושם - יוסי מלכה

התאמת הבריכה לחצר: כאשר מקימים בריכות שחיה, חשוב מאוד להתייחס לשלושה תנאים. הראשון הוא גודל החצר – המשתנה המשמעותי הוא כמובן מידותיה של החצר. ככל שהיא תהיה גדולה יותר, כך תוכלו להתגמש בעיצוב הבריכה. המטרה היא בריכה שעומדת בתקציב ומשאירה מקום לצרכים נוספים בחצר שלכם. הפקטור השני הוא צורת הבריכה – הבריכה יכולה להגיע במנעד צורות מעוצבות, והדבר הנכון יהיה להתאים את הצורה לתנאי השטח של החצר, תוך התחשבות בתשתית החשמל והאינסטלציה במרחב. המשתנה השלישי הוא נושא הפונקציונליות – עליכם להחליט מה הבריכה אמורה לספק עבורכם. הנאה עם הילדים או הנכדים? שימוש יומיומי לבניית כושר גופני? פנאי, נוי והתרגעות? בהתאם לכך, תדעו לבחור את הבריכה. 
עיצוב גינה עם בריכה: כאשר בריכת החלומות שלכם תוקם, היא תהפוך להיות האלמנט הדומיננטי ביותר בחצר הבית שלכם, וכל מה שתוסיפו לחצר אמור להתכתב עמה. לכן, אחרי שהחלטתם על סוג הבריכה וביצעתם את כל עבודות התשתית, הגיע הזמן להתחיל במלאכת העיצוב של הבריכה וסביבתה.
המשתנה השלישי הוא נושא הפונקציונליות – עליכם להחליט מה הבריכה אמורה לספק עבורכם. הנאה עם הילדים או הנכדים?

בריכה בהקמת: ערוגת הבושם - יוסי מלכה

משמאל בריכה בהקמת: ערוגת הבושם - יוסי מלכה

בני חופית _ הקמת בריכה_ ערוגת הבושם - יו
"באזור הבריכה מומלץ לשלב מדשאה, דק, פרגולה וכדומה", מוסיף לוינסון. "רצוי לבחור בחומרי גלם שמתאימים גם לסוג הבריכה שבחרתם. כך למשל, אם בחרתם בבריכה ששוליה עשויים מעץ, יהיה זה נכון לבחור בהתאם גם מערכת ישיבה כפרית מעץ, בעוד שבריכה עשויה מבטון או בריכה מתועשת מפיברגלס, 'תדרוש' מערכות ישיבה מודרניות. בנוסף, מומלץ לרצף את המשטח לצד הבריכה בריצוף בטיחותי, איכותי ועמיד למים ולהוסיף רכיבים מתאימים כמו כסאות נוח, שמשיות, אביזרי בריכה וכל מה שניתן, כדי ליצור חלל בריכה וגינה מזמין ומפנק.
בריכה ואיכות חיים: כאמור, השקעה בעיצוב הבית והחצר באמצעות בריכות שחיה ביתיות, תשדרג את איכות החיים שלנו ותגרום לתחושה של רווחה אישית גדולה – כמו גם הנאה רבה. "חצרות גינה שהוקמו בהן בריכות מעלות את ערך הבית פי כמה, והופכות אותו ליוקרתי ומרשים במיוחד. הבריכה תפתח שלל אופציות של אירוח כמו מסיבת בריכה, אירועי משפחה ועוד מפגשים חברתיים בעלי נופח אקסקלוסיבי ומרשים במיוחד בליווי החברים והמשפחה. באופן זה, בריכת שחיה יכולה להתמקם במרכז הגינה שסביב פזורים פופים ומערכות ישיבה מפנקות או להתמקם בפינה של החצר, כשכל מי שמשתכשך בתוכה יכול להשקיף וליהנות מנוף של גינה מעוצבת ונעימה לעין". באתר החברה: omanuthagina.co.il ניתן למצוא מידע רב נוסף. 
בריכה בבית אריה
בריכת שחיה יכולה להתמקם במרכז הגינה שסביב פזורים פופים ומערכות ישיבה מפנקות או להתמקם בפינה של החצר

בריכה בהקמת: ערוגת הבושם - יוסי מלכה

bottom of page