top of page

עיצוב בתנועה

"קיבלתי לידי חלל של כ-1000 מ"ר והאתגר היה למלא אותו באופי, ביופי ובאווירה כיפית שתעזור להייטקיסטים לחשוב בצורה הכי יצירתית". כך עוצבו משרדי חברה העוסקת בפיתוח מערכות חכמות לרכב.

עיצוב פנים אדריכלית עליזה כהן | צילום איה אפרים

1S6A2572.jpg

בפארק המדע של נס ציונה ממוקמים המשרדים החדשים של חברת פורסייט, חברת היי-טק העוסקת בתחום האוטו-טק ומפתחת מערכות חכמות לרכבים אוטונומיים. בין היתר, היא עוסקת גם במחקר ופיתוח של מוצרים למניעת תאונות דרכים. החברה הוקמה בשנת 2015 וצמחה בשנתיים האחרונות, לכן הוחלט לעצב משרדים חדשים שיאכלסו את צוות מהנדסי החברה, ההולך וגדל. 
משרדי החברה אכלסו בהתחלה כ-15 עובדים, אשר עם הזמן צמחו לכדי קרוב ל-100 עובדים. המיקום בנס ציונה היה בעל קרבה לעורקי תחבורה ראשיים, מה שהיה נוח מאוד עבור העובדים, ולכן הנהלת החברה החליטה להישאר באזור ולהקים בו גם את משרדי החברה החדשים. 
 

"קיבלתי לידי חלל של כ-1000 מ"ר והאתגר היה למלא את החלל באופי, ביופי ובאווירה כיפית שתעזור להייטקיסטים לחשוב בצורה הכי יצירתית וטובה שאפשר".
המוטו היה לייצר חלל צעיר, צבעוני ומעניין שמשלב מקוריות, מגניבות ועם זאת - היה חשוב לעליזה כהן לשמר לעובדים תחושה של חלל נוח מבחינה פרקטית, עשיר בחמימות ותחושה ביתית נעימה.

"מכיוון שהחברה עוסקת בנושא פיתוח מערכות לרכבים האוטונומיים, בחרנו לקחת את מוטיב הרכבים כמוטיב עיצובי שמלווה את העיצוב לאורך כל החלל, 

באמצעות טפטים צבעוניים ומעניינים בסגנון רטרו של כלי רכב, לוחיות רישוי ועוד אלמנטים דומים, מכוניות זעירות, תמונות של רכבים ועוד מוטיבים מעולם הרכב והתנועה".
עליזה בחרה לעצב את לובי הכניסה של החברה בסגנון מינימליסטי-אלגנטי באמצעות קיר שיש שנותן תחושה נעימה ואלגנטית, עליו נתלה הלוגו והואר בתאורה עדינה מתאימה. החלל כולו חופה בפרקטים בצבע אלון נייטרלי, הדלתות נצבעו בשחור.
 

1S6A2765.jpg
1S6A2729.jpg
1S6A2508.jpg

בקיר ההמתנה בכניסה נתלה מדף ברזל שחור שעליו הונחו תמונות שנקשרות לעולם הרכב. לכך נוספו ספר על מכוניות ומכוניות זעירות, שתי כורסאות קטיפה ירוקות ושולחן ברזל שחור בצורה אמורפית על שטיח קש עגול. כל אלו נותנים למקום תחושה חמימה ואלגנטית.
ישנם מספר חדרי ישיבות בגדלים שונים שפזורים בכל הקומה, כל אחד מהם הוא בעל אופי וסגנון שונה ומכיל בתוכו אלמנטים וגוונים שונים שמייחדים אותו מהשאר. "אך בסופו של דבר בכל חדרי הישיבות יש חוט מקשר מעולם הרכב והמוטיב העיצובי שבחרתי מדגיש כל אחד מהם".

במשרדי החברה ישנם שלושה מטבחים: מטבח אחד קטן שמעוצב עם טפט קיר ססגוני של פירות צבעוניים המוסיפים אור ושמחה לחלל ובנוסף, ישנם שני מטבחים גדולים יותר שנמצאים בקפיטריה המפנקת שעיצבה עליזה, שבה שולחנות אוכל גבוהים עם כסאות בר בצבעי שחור-אפור-צהוב ושולחנות אוכל נמוכים נוספים בצבע עץ. להם שודכו כסאות בצבעים נעימים שיוצרים תחושה נקייה וביתית. הקפיטריה מכילה גם עמדות ישיבה מפנקות, מתקני ספורט וכושר ופינות קפה שיוצרים אווירה נעימה, מדליקה וצעירה.
 

1S6A2811.jpg
1S6A2490.jpg

בחלל המשרדים ישנן שלוש פינות אינטימיות שמעוצבות בטפטים ואביזרים שונים בסגנון רטרו שיק עם תאורה נעימה וקיר זכוכית שקוף. הפינות משמשות להטענת טלפונים, לשיחות אינטימיות וסתם בשביל לקחת הפסקה נעימה או לשבת בכיף ולחשוב.
"במרכז המשרדים עיצבתי פאן ספייס מפנק, עם ספות וכורסאות רביצה מפנקות בגווני אפור-ורוד, כריות רכות ונעימות, טלוויזיה, פלייסטיישן וספרים. היה לי חשוב לאפשר לעובדי החברה להרגיש כמה שיותר בנוח, שיוכלו ליהנות מהמשרד בצורה מקסימלית. בימים ארוכים במשרד, כשצריך הפוגה ויש צורך בפסק זמן, תמיד כיף להרגיש הכי בבית בעולם בתוך חלל העבודה".

1S6A2606.jpg
bottom of page