top of page

השמחה חקוקה בתכשיט

הקולקציה החדשה והמפתיעה של המעצב הישראלי גיל נויהאוס, שואבת את השראתה מסוכריות צבעוניות. התלהבות של ממש נרשמה בפסטיבל קאן ובשבוע האופנה בפריז 

2018-12-06 18-01-27 (C).jpg
03.jpg

באופן לא מפתיע, התכשיטים על המעצב הבינלאומי הוצגו בפסטיבל קאן האחרון ובשבוע האופנה בפריז.
אין ספק כי ההשראה והתעוזה, הם אלו שעיצבו את סיפור חייו של מעצב העל הישראלי. את דרכו החל לפני כ-20 שנה, עם סיום לימודיו בבית הגבוה לתכשיטנות בציריך שבשוויץ, לשם עבר להתגורר עם משפחתו כנער, ובהמשך גם הקים במקום את המפעל המייצר את תכשיטי המותג. 
בתחילה פתח בית מלאכה מזערי בו החל לקבל את הזמנותיו הראשונות מלקוחות פרטיים ברחבי שווייץ, אך עד מהרה החלו להגיע גם הלקוחות מישראל ומכל רחבי העולם. 

היא חגיגית, צבעונית ועליזה במיוחד. הכירו את הקולקציה החדשה והמפתיעה של המעצב הישראלי גיל נויהאוס. את השראתו הוא שאב מסוכריות ג'לי-בלי, סוכריות קופצות וסוכריות צבעוניות שנוהגים להניח על עוגה.
נכיר כי נויהאוס היטיב לבחור את מיטב אבני החן, כך שיעבירו את התחושה של סוכריות, של אווירה שמחה וכיף. "בחרנו לשלב מוטיב כל כך ילדותי וכיפי, כזה שמיד משרה אווירה שמחה וטובה בתכשיטי היוקרה שאנו מייצרים, כדי לסיים את השנה הנהדרת שהיתה לנו בתו שמח, מתוק וכדי לפתוח את השנה החדשה ברגל ימין". ועוד כדאי לדעת כי כל היצירות הן בעבודות יד, זהב 18 קראט ומשובצות יהלומים ואבני חן.

9239b.jpg

כיום הפך מותג התכשיטים "נויהאוס" שם נרדף לסטטוס ויוקרה. אין שטיח אדום בלעדיו, ובעבור עשרות כוכבים מתעשיית הקולנוע ההוליוודית, הפכו תכשיטי נויהאוס לחלק בלתי נפרד מסגנון חייהם. המותג תופס מקום בולט וחשוב במגזינים הנחשבים ביותר בעולם כמו מגזין האופנה VOGUE ורבים אחרים, והוא נבחר על ידי המגזין היוקרתי VOGUE JEWELRY, לאחד מעשרים מותגי התכשיטים הטובים ביותר בעולם. 
ועוד כדאי לדעת כי בנוסף למותג התכשיטים, "נויהאוס" מחזיק גם במותג שעוני יוקרה, אביזרי אופנה ומותג שוקולד בייצור בלעדי.
לשיטתו של נויהאוס, כל תכשיט - ובפרט תכשיט יוקרה - חייב לייצר פרשנות חדשנית, ייחודית ובלתי ממוסחרת אשר תבטיח את התהוותה של יצירה אקסקלוסיבית המשקפת את נפשו של האדם העונד אותה. אך יחד עם זאת, תכשיט מושלם, איננו בהכרח התכשיט היקר ביותר או כזה המציג את העיצוב המורכב ביותר, אלא דווקא זה המבטא את החיבור האישי ואת היצירה האינדיבידואלית והאולטימטיבית ביותר עבור הלקוח. 
"יותר מכל דבר חשוב שהאדם אשר עונד אותו, יהיה שמח בו וירגיש איתו בנוח. כמו אהבת אמת בין שני בני זוג. כזה שתמיד יישאר נצחי ועל זמני בכל קופסת תכשיטים, יתאים לכל אירוע מיוחד, ותמיד יגרום לנו יותר אושר ממה שציפינו לו", מספר המעצב. 

20190213-high_res-10.jpg

כל התכשיטים מיוצרים אחד לאחד ומותאמים אישית לכל לקוח, או במהדורה המוגבלת לפריטים אחדים בלבד. יצירות רבות עדיין מופנות לנשים, אך גם תכשיטים לגבר כבר מזמן אינם קביעה חדשה, ובין לקוחותיו נמצאים גברים רבים המעוניינים לבטא את אישיותם וייחודם באמצעות התכשיטים שהוא מייצר. 
תכשיטי המותג משווקים בציריך, לאס וגאס, מוסקבה, מרבאה (ספרד) וישראל, ובחנויות יוקרה שונות ברחבי העולם. החנויות מתוכננות כגלריות אינטימיות עם חללי קונספט מעוצבים המאפשרים חוויית קניה אישית וממוקדת בלקוח. כחלק מתהליך המכירה מוענקת לכל מבקר חוויית קניה בה כל החושים מעורבים: ראיה, שמיעה טעם וריח, החל מהצגת התכשיטים, דרך טעימות משוקולד הבית המיוצר בלעדית על ידי נויהאוס, וכן יצירות מוזיקליות ומתנות אקסקלוסיביות המוענקות לו עם עזיבתו את החנות.
בעתיד מבטיחים בנויהאוס שנמשיך לראות יצירות מפתיעות מחומרי גלם אציליים שעוד לא נראו בענף התכשיטים.  באתר www.gilneuhaus.com ניתן לקבל פרטים נוספים. 

20181203-high_res-3.jpg
20181024-high_res-3.jpg

לדבריו, תהליך היצירה שלו מלווה תמיד בחיפוש אחר גילויים חדשים וחיבורים מרתקים בין חומרים שונים. השראתו מושפעת מתשוקה עזה לטבע ואת עיקר ההשראה הוא שואב מהים. אולי משום כך הוא בוחר כבר שנים לעצב תכשיטים המיוצרים מקונכיות טבעיות ואלמנטים ימיים, שהפכו לסמלו המסחרי בכל רחבי העולם, ואשר נחשבים לנדירים ביותר בענף, בשל המיומנות הגבוהה, הקידוחים המדויקים והטכניקות המיוחדות שהם דורשים. 

bottom of page