top of page
ERZ_2663.jpg

החיבור הנכון

נעמה חדש חנוכה ואינרה לוי מתמחות בתכנון ועיצוב בתים פרטיים, שדרוג דירות יד שנייה ודירות קבלן. תפסנו אותן לשיחה מרתקת על עיצוב על-זמני, יצירת אווירה נכונה, מחשבות על טרנדים ובעיקר על החיבור עם הלקוחות
נעמה חדש חנוכה ואינרה לוי, (N.i arc אדריכלות ועיצוב פנים) // צילום: ארז חיים
פרופיל.jpg
ERZ_2657.jpg

"יש לנו אהבה גדולה לים ואנחנו משלבות אלמנטים, טקסטורות וגוונים שמזכירים לנו את החוף והחופש שבו"

מעבר לחיבור בין השתיים, מתגאות נעמה ואינרה גם בחיבור המעולה עם הלקוחות שלהן. "אנחנו מכילות אותם ויודעות שהתהליך שהם עומדים לעבור - בין אם שיפוץ ובין אם רכישה ועיצוב של דירת קבלן - הוא תהליך שכרוך בהרבה הוצאות פיננסיות, חוסר וודאות ולעיתים גם בחששות מניסיונות עבר פחות מוצלחים עם אנשי מקצוע.

 

לכן, חשוב לנו להוביל אותם ולתת שקט נפשי בתוך הרעש. אנו למעשה מייצגות אותם מול הקבלן והספקים ו'שומרות' עליהם". באופן טבעי, בזכות מוטו זה, חלק מהלקוחות של השתיים הפכו להיות כמעט משפחה, והקשר ההדוק נשמר כל העת. "הם היו בחתונות שלנו ואנחנו בשמחות שלהם, ואפילו מכירות את הילדים והנכדים". 


השתיים, שמתמחות בתכנון ועיצוב בתים פרטיים, שדרוג דירות יד שנייה ודירות קבלן, אומרות כי הן מאמינות שלתכנון ועיצוב הבית יש השפעה גדולה על חיי היום-יום שלנו ועל האווירה הכללית בבית. "אם החלל מעוצב נכון - הוא מרגיע, מזמין ונשאר מסודר ונעים לעין. חשוב לנו לתכנן סביבה נעימה עבור הלקוחות שלנו, כזאת שכיף לחזור אליה ולהשיל את היום שהיה בחוץ. להדליק נרות ריחניים ופשוט להירגע". 
"אנחנו משתמשות הרבה בגוונים ניטרליים כמו לבנים וחומי אדמה ומתחברות לעיצוב נקי ורגוע, מונוכרומטי ועל-זמני. אנחנו לא מעצבות לפי טרנדים חולפים מכיוון חשוב לנו שהעיצוב יישאר רלוונטי וייראה טוב גם שנים קדימה, בטח כשמדובר בפריטים קבועים כמו ריצוף, מטבח או פרטי נגרות שלא מחליפים בתדירות גבוהה".

"אנחנו מכילות את הלקוחות ויודעות שהתהליך שהם עומדים לעבור – בין אם שיפוץ ובין אם רכישה ועיצוב של דירת קבלן - הוא תהליך שעלול להיות לא פשוט"

משפט אחד שאמרה האדריכלית זאהה חדיד, נחקק בזיכרונן של נעמה חדש חנוכה ואינרה לוי, ומאז הפך לחזון האישי שלאורו הן פועלות. חדיד אמרה כי "אני לא חושבת על אדריכלות רק כ'מקלט'. היא אמורה לרגש אותך, להרגיע אותך ולגרום לך לחשוב".


השתיים, צעירות, נמרצות וגדושות ברעיונות יצירתיים מלאי השראה, הן בוגרות הטכניון ללימודי תואר הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. שתיהן מגיעות מעולמות האמנות: נעמה היא צלמת ים וגלישה ואינרה היא ציירת.


"הכרנו בשבוע הראשון ללימודים דרך חבר משותף - והחיבור בינינו היה מידי", הן מספרות. "כבר אז ידענו שנרצה לעבוד יחד ולהקים סטודיו משלנו. ואכן, חודשים ספורים לאחר סיום הלימודים, הקמנו את העסק שלנו -  N.i arc אדריכלות ועיצוב פנים. החיבור הזה בינינו שזור בפרויקטים שלנו, וישנה הרמוניה הן בתהליך העבודה והן בתוצר המוגמר. "שתינו פרפקציוניסטיות ודוגלות בעבודת צוות. אנחנו מפרות את הרעיונות אחת של השניה ואין בינינו אגו. זה אולי הדבר הכי חשוב בשותפות".

ERZ_2925.jpg
1.jpg
ERZ_0296.jpg

"יש לנו אהבה גדולה לים ואנחנו משלבות אלמנטים, טקסטורות טבעיות וגוונים שמזכירים לנו את החוף והחופש שבו. לפעמים משלבות צילומי ים שנעמה צילמה בבתים שאנחנו מעצבות. זה מעניק פן אישי לפרויקט - והלקוחות מאוד מתחברים ואוהבים את זה".


עוד מוסיפות השתיים כי  "אנחנו אוהבות לתכנן נגרות שתנצל היטב את מבנה החלל ותוסיף לו אופי וייחודיות. כמעט בכל פרויקט שלנו אנחנו מתכננות ספרייה דומיננטית, אך משאירות אותה נקייה מעודף אקססוריז, בכל ספרייה שלנו יהיו לפחות כמה מדפים ריקים בכדי לא ליצור עומס במבט. 


בכלל, חשוב לנו לתכנן פרטי נגרות פונקציונליים, כאלה שיכילו בתוכם הרבה מקומות אחסון וישמרו על סדר בחלל."  
כאשר נשאלות נעמה ואינרה על פרויקט החלומות שלהן, הן מספרות כי "אנו חולמות לעצב בית על חוף הים, 
עם חלונות גדולים, וילונות לבנים מתנופפים ומלא צמחייה טרופית מסביב. ובגדול, חולמות להמשיך וליצור ביחד, פשוט להמשיך ליצור בתים יפים שכיף לשהות בהם".

באתר www.ni-arc.com ניתן למצוא פרטים נוספים.

bottom of page