top of page
2-M2582.jpg
וילה בשחקים:
ריזורט יוקרתי במרכז ישראל

החלום על הווילה האולטימטיבית מתגשם הפעם לגובה, בפנטהאוז יוקרתי שעיצבה ותכננה מורן גוזלי, כולו בהשראת חופשה מפנקת בריזורט בוטיק

עיצוב ואדריכלות פנים מורן גוזלי // צילום רוסלן וגלי פאול // בית חכם ויטראה // תאורה דורי קמחי 

35-M2763.jpg

התהליכים החברתיים שאנו חווים בשנים האחרונות, משפיעים באופן משמעותי על עולם העיצוב והאדריכלות. הרצון לייצר את החלל המושלם השואף לשלמות אסתטית עבור הפריים המדויק, משלים את הנרטיב הבלתי נפרד מחיינו, שבו אנו מתעדים אלפי רגעים מושלמים למדיות השונות. הפנטהאוז היוקרתי באזור המרכז שעיצבה מורן גוזלי, מתפרש על פני שטח של כ- 220 מ"ר בפרויקט YSM HOUSE. הוא נרכש על ידי משפחה צעירה אשר חלמה שבית חלומותיה יהיה ברוח "ריזורט" פרטי עבורם, המקנה תחושת חופש, אך הפעם - על גג המבנה, כך שיוכלו ליהנות מהפרטיות המרבית המתבקשת. 


התכנון והעיצוב, שהופקד בידי מורן גוזלי המתמחה במגורי יוקרה, בוצע בקפידה, עד לפרטי פרטים. "בסטודיו אנו מאמינים בעיצוב טוטאלי, שבו הבית מתפקד כמקשה אחת הרמונית ומסונכרנת, בחינה מעמיקה של החלל ומערכות הבית השונות. כל אלו יחד מייצרים עיצוב ותכנון מגובש התפור בדיוק לפרופורציות השטח ולסגנון החיים של בני הבית", אומרת מורן גוזלי. הקווים המקבילים אשר נוצרו כחלק מהתכנון הראשוני על גבי תוכנית המערך, הובילו כקו מנחה וכשפה עיצובית. הקווים מופיעים בוורסיות שונות בצורה הוריזונטלית וורטיקלית בהעמדת החלל, תכנון המטבח כשני איים מקבילים ובשאר האלמנטים המיוצרים בייצור אישי. 

המבט הראשון המתקבל כאשר נכנסים לבית, הוא חלל פתוח ומואר עם ויטרינות גדולות המחברות בין פנים וחוץ, המקנה תחושה של וילה בעננים. המרפסת הרחבה מתפרשת על פני שטח של כ-80 מ"ר, מוקפת בצמחיה טרופית, בכדי להדגיש את תחושת הנופש והאירוח. "בחרנו להשתמש בריצוף זהה לפנים וחוץ הבית, בגודל של מטר על 3 מטרים לכל אריח, בשביל להדגיש את המרחביות וההמשכיות". מסבירה מורן גוזלי. אחד האלמנטים הבולטים במרפסת הינה הפרגולה דמוי עץ שתוכננה בשילוב פסי תאורה אופקיים בגדלים ומקצבים שונים לאורך 12 מטר, התוחמים את המרפסת מציידיה ובחלקה העליון. "פסי התאורה בפרגולה יוצרים אלמנט אומנתי המתכתב עם השפה של הקווים המקבילים, יחד עם חברת התאורה דורי קמחי תכננו פרופיל בעובי מיוחד ובגדלים משתנים בשביל ליצור מקצב ייחודי". 


גופי התאורה שמעל האיים במטבח תוכננו בעיצוב אישי בהתאם לפרופורציות של המטבח והבית, משילוב של מוטות פליז אנכיים ואופקיים במקצב שונה. מחזית המטבח ניתן להבחין כי הם תוכננו בצורת "Book match" פריסת מראה, זהים לחלוטין. הייחודיות שמכל כיוון ומבט הם יוצרים ממד שונה וחדש. "עיצוב גופי התאורה ותכנונם מול חברת דורי קמחי, היה אתגר של ממש, חיבור בין ממשק המוטות, הפרופורציות, והגדלים השונים עברו מספר מודלים ודוגמאות עד למוצר המוגמר. החוויה והעבודה מול החברה, תואמת לרמה ולאיכות שאנו מאמינים בה בסטודיו." מסבירה מורן גוזלי.

בכניסה לבית ניתן להבחין בחיפוי קיר מרשים העשוי מאבן טבעית בשילוב פסי פליז במקצב שונה. "הייחודיות בתכנון קיר האבן היה מאוד מאתגר, כי היה צריך להתאים את הפריסה של כל אבן ופס כך שהפרטים והחיבורים יפגשו בצורה מושלמת בין החיבור לדלת הכניסה ובין מיקום המפסקים של הבית חכם. כיום בבתים המודרניים אנו משלבים סוגים שונים של טכנולוגיות, בין אם זה מיזוג, תאורה, חימום תת רצפתי, צלונים ועוד. בעזרת המערכת החכמה של חברת ויטראה נוח וקל לשלוט בכל המערכות בעזרת תרחישים קלים דרך המפסק ודרך אפליקציה מרחוק, המייעלים לנו את איכות השליטה בבית. המפסקים אלגנטיים ובהחלט מתאימים לעיצוב ולדרישות בפרויקטים שלנו". 
מסבירה מורן גוזלי.


קיר הטלוויזיה הוא מונומנט עיצובי של ממש - קיר נגרות המשולב בחיפוי אבן טבעית "WHITE FANDA" בשיטת Book match פריסת מראה, שבו האתגר לשלב בין חיבור החומרים, הסוואת מערכות טכניות – ארובת קמין, מזגן ורטיקלי, מערכות אודיו ויחידות אחסון - תוך שמירה על אסתטיקה עיצובית. התכנון העיצובי של הבית כה קפדני ומבוסס על חזונה של מורן גוזלי, כך שהמערכות הטכניות לא יפגעו בעיצוב אלא יהיו חלק אינטגרלי, המתחבר עם העיצוב בהרמוניה מערכתית.

5-M4336.jpg

באגף הפרטי של הבית, מתוכנן מאסטר הורים מפנק הכולל חדר ארונות, חדרי ילדים וחדר אמבטיה. במאסטר הורים תוכנן חדר ארונות בשני קווים מקבילים המופרד מאזור השינה על ידי מחיצות אלומיניום בשילוב זכוכית לצורך הסוואה. מול חדר הארונות תוכנן קיר נגרות אינטגרלי בצורת L אשר מתפקד כאזור אחסון, הסוואת יחידת מיזוג, פינת איפור וחיפוי גב מיטה. הקיר תוכנן בגוונים רכים של אפור לעומת קיר המחופה באבן טבעית "אמפרדור", על מנת ליצור דיסוננס עיצובי בין חומרים שונים.

 

הייחודיות של בית זה היא החיבור המדויק בין החומרים, עד ליצירת מפגש הרמוני לפרטי פרטים. אין פה קיר או פינה שאינם מתוכננים ומטופלים מראש." כל קיר בבית וכל אלמנט עברו תכנון מוקפד וייצור אישי עד לפרטי פרטים ונתפרו כמו בגד לגוף. הדמיון והמעוף שלי הם מאוד מאתגרים, לכן נדרשו בעלי מקצוע הטובים ביותר על מנת לממש ולתרגם את החזון לחלל פיזי ולרמת גימור גבוהה, זאת אבן היסוד שאנו מאמינים בה בסטודיו." מסבירה מורן גוזלי.

53-M1683.jpg

חדר האמבטיה תוכנן עם חלון צר וארוך המשקיף למרפסת עם חיפוי דק ובה צמחיה טרופית, בכדי ליצור תחושה של נופש כמו בריזורט מפואר בתאילנד. כל הברזים והסניטריה שנבחרו לפרויקט בגוון מתכת "גולד רוז" אשר נותן תחושה של תכשיטים יוקרתיים בכל פינה. תחושת המרחב המתבטאת ללא ספק בכל החללים השונים, מרמזת על תחושת החופש המלווה את כל הפרויקט.


הדגש והמאבק האינסופי בסטודיו של גוזלי הוא למצוא את הנוסחה לחיבור הנכון בין החומרים השונים והפרטים שיחד מייצרים בסופו של דבר את המפגש האולטימטיבי ויצירה מרגשת על-זמנית.


"מנקודת המבט שלי כמתכננת ומעצבת חללים שבהם אנשים חיים, התופעה ליצור חללים אסתטיים וייצוגים יותר היא תופעה מדהימה בעיניי. הבית הוא לא רק המקום בו אנו מתגוררים, אלא המקום בו אנו רוצים לחוות, להרגיש וליצור רגעים שנחקקים בזיכרוננו. למרות זאת, בעידן החדש, זה לא מספיק להישאר כפרטי, אלא כמקום תיעודי שבו אנשים יחלקו את החוויות שלהם באמצעות המדיות. החלל הפרטי מקבל מוטיבים מלונאיים, שבו הצרכן המודרני מארח לא רק את החברים והמשפחה, אלא בעיקר את עצמו". מסכמת מורן גוזלי. 

bottom of page