פנטזיה, קסם, צבע

בעבודותיה מעוררות ההשראה, מספרת המעצבת והמאיירת ליז קפילוטו סיפור שנע על הקו בין הצבעוני למונכרומטי ובין האבסטרקט לריאליזם כמעט דקורטיבי. התוצאה: שילוב שלא תוכלו להישאר אדישים כלפיו
lovebirds ליז קפילוטו
גם הטיפוסים הציניקנים ביותר, לא יוכלו להישאר אדישים אל מול העולם המרהיב, הצבעוני, הפנטסטי, שמציגה המעצבת והמאיירת ליז קפילוטו. 
מבט בעבודותיה חושף את העובדה כי היא מלהטטת בווירטואוזיות בין סגנונות ומצבים - בין הצבעוני למונוכרומטי, בין האבסטרקטי לריאליסטי, ובין הדמיון למציאות. ואל מול שילובים ממין זה, קשה להישאר אדישים. 
באופן זה, עט דיו דקיק ושחור, צבעי מים רכים וחסרי גבולות, עפרונות צבעוניים, פיגמנט אלכוהולי, טקסטורות מעולם הטקסטיל ושפע בלתי נדלה של דמיון - נפגשים יחדיו על מצע של קנבס לבן, ומספרים סיפור מרתק על הרמוניה.
ליז קפילוטו היא כאמור מעצבת ומאיירת עצמאית. את לימודי העיצוב עם תואר B.D בעיצוב תקשורת חזותית סיימה בהצטיינות במכון הטכנולוגי חולון HIT. וכך, יצאה לדרכה המקצועית מלאת תשוקה ובמהרה נכנסה לעולם האופנה והלייף סטייל, תחת קורת הגג הקסומה של המעצבת הנחשבת מיכל נגרין.
 ליז קפילוטו
"בשנים הראשונות אצל מיכל נגרין למדתי – והרבה. נחשפתי לעולם הפנטזיה הקסום והצבעוני, נגעתי בחומרים רבים ובעיקר קיבלתי השראה מאישה מדהימה שלימדה אותי איך להיות נאמן לעצמך וכיצד הופכים חלום למציאות", היא מספרת.
אחרי שש שנים של עבודה קשה החליטה ליז לצאת לדרך עצמאית. בתוך זמן קצר, איוריה ועבודותיה - שנשפכו כדיו תמים על נייר בתולי - החלו לקרום עור וגידים והפכו למותג הייחודי שלה, העונה לשם liz kapiloto art & design, המציין השנה שמונה שנות עשיה פורה וגדושה בהשראה.
את המסע היצירתי העצמאי שלה היא החלה בפתיחת חנות ציורים באתר Etsy, והציורים שלה זכו להתעניינות רבה והחלו להימכר ברחבי העולם. אלו מוצעים הן על נייר והן על קנבס, בכל גודל ולפי הזמנה. 
עבודתה בוחנת בעדינות וברגישות את הצורות המפורטות של הטבע הפראי - פרחים, בעלי חיים וכמובן עולם הדמיון הפרטי שלה. נדמה כי מאחורי כל יצירה שלה ניצבים חיפוש, התבוננות והבעה מקורית של היופי, ההרמוניה והאיזון המושלם בטבע.
 ליז קפילוטו
 נוסף על כך, ליז שואבת את השראתה מאלמנטים גותיים, מאמנות יפנית, מאמנית מודרנית, וגם מציורים קלאסיים ואיורי אופנה. 
היה זה אך טבעי שההזמנות להציג בתערוכות בחו"ל צצו כפטריות אחרי הגשם. כיום, עבודותיה מעוררות ההשראה של ליז מוצגות דרך קבע בתערוכות ובגלריות נחשבות ברחבי העולם. היא השתתפה בתערוכות בארץ כמו טייני טייני גלרי, קן הקוקיה במסגרת שבוע האיור, לה קולטור, פורט גלרי ביפו ועוד. יצירותיה קיבלו גם במה בתערוכות ובמגזינים ברחבי העולם כמו Minimalist Art בלוס אנג׳לס, ink בלונדון, מגזין HAPPINEZ בגרמניה ועוד.
ליז קפילוטו

יצירותיה שנמכרו והוצגו בהתחלה כעבודות מקור, הפכו במהרה להדפסים מלאי חיים על נייר או על קנבס - כסטים מלאי חן או כיצירה אחת גדולה מתוחה על עץ ומאירה קיר שלם. כהמשך ישיר לעבודתה, החלה ליז להיכנס לעולם ה-Home Accessories ולהדפיס את יצירותיה על כריות, וילונות, שטיחונים, שעוני קיר ועוד. באתר הבית שלה (lizkapiloto.com) ניתן למצוא פרטים נוספים, וכמובן, בחנות המקוונת שלה www.etsy.com/shop/lizkapiloto.