top of page

מבודדים, אבל בסטייל

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ - צלם אלעד גו

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ צילום: אלעד גונן

"חדר אסקפיסטי במהותו הוא כזה שמזמין להתרווח בו בנחת, ליהנות מהאביזרים שבו, ולהתאהב ברמת הפריטים הקטנים המשובצים בו בחן", מסבירה המעצבת אריאלה עזריה ברקוביץ. קבלו כמה רעיונות על עיצוב, אסקפיזם ומה שביניהם

משבר הקורונה גרם לכולנו לערוג לזמנים טובים יותר (בינינו, אפילו לשגרה רגילה, מעיקה ומשעממת), ואנחנו כמהים לחופשה אסקפיסטית בארצות שמעבר לים.

ויש מי שמתגורר ונהנה מחללים שנראים כאילו קפצו מחלום כזה, הושט היד וגע בם (עם כפפה).

אז נכון, כסף אינו ערובה לטעם טוב, אבל החללים היוקרתיים שלפניכם בהחלט ממחישים שיש מי ששפר עליו גורלו, אפילו שזה די משותף לכולנו בימים אלה.

"חדר אסקפיסטי במהותו הוא כזה שמזמין להתרווח בו בנחת, ליהנות מהאביזרים שבו, ולהתאהב ברמת הפריטים הקטנים המשובצים בו בחן", מסבירה מעצבת הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ. "חלל שמעניק תחושה של נוחות, בעזרת דיוק מושלם בין פריטי טקסטיל רכים לבין תפאורה ייחודית וקסומה, שכיף לחלום בה על ימים יפים מאלה".

אין ספק שהדבר שהכי חסר לנו בתקופת סגר הוא זה שהכי קורץ לנו מרחוק. לכן, יש חשיבות רבה לשטחי חוץ, כמו מרפסת מרווחת או גינה ירוקה, שיחייכו ויחכו לנו, במיוחד בתקופה שאנו נצורים בבית. שילוב של צמחים ומקורות מים בסביבת החוץ, כמו גם הכנסת אלמנטים בטקסטורות טבעיות אל מרחב המחיה, כמו עץ, אבן, קש, בשילוב גוונים מן הטבע – יסייעו להפוך כל חלל לחלומי ולרב-השראה.

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ - צלם אלעד גו
עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ - צלם אלעד גו

"חדר אסקפיסטי במהותו הוא כזה שמזמין להתרווח בו בנחת, ליהנות מהאביזרים שבו, ולהתאהב ברמת הפריטים הקטנים המשובצים בו בחן", מסבירה מעצבת הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ/ צילום: אלעד גונן

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ/ צילום: אלעד גונן

שי דוד, מבעלי חברת כרכום המתמחה בתכנון, עיצוב וביצוע גינות, מאמין כי שילוב בין שטח הפנים לחוץ טוב לבריאות הנפש. סינרגיה מושלמת בין שני החללים, עד שהגבולות מיטשטשים ממש, תהפוך את הבית לעוטף בצורה הרמונית וטבעית. "סביבת החוץ הביתית הופכת למקום מפלט, מעין אואזיס קרוב לבית, שבו אפשר להתאוורר, להירגע מבלי להידרש למגבלות כלשהן", אומר דוד. "זו הזדמנות מצוינת לקרב את הטבע חזרה אלינו, במיוחד בימים טרופים אלו", הוא מסכם.

מי שעוד מצליח ליצור תפאורה ייחודית, בבחינת אואזיס בבית, הם מעצבי-על, שכוח העל שלהם הוא במינון מדויק של תעוזה לצד יצירתיות. צריך מידה לא מבוטלת של ביטחון לעצב את הבית בצורה אישית וייחודית מבלי לחשוב "מה יגידו אחרים". באופן כזה הסיכוי להוציא לפועל חלל מרהיב ושונה מהרגיל – הוא גדול יותר.

מעצבת הפנים אריאלה עזריה ברקוביץ מציינת כי אפשר לעמוד על ההבדל שבין מוצר איכותי לבין מוצר שנרכש ברשתות העיצוב הזולות בקלות. ממש כמו שמתואר בסיפור "הנסיכה על העדשה", פעמים רבות יש יתרון משמעותי לפריטים עם הנדסת אנוש ופיתוח טכנולוגי לעילא. עזריה ברקוביץ מעצבת בתי יוקרה בעזרת אפקט הדרמה והאקסטרווגנטיות. תקרות גבוהות, וילונות נשפכים שממשיכים את קו הרצפה, מפתחים רחבים וחיפויים מרהיבים – הם חלק מהטקטיקות שלה לבסס עיצוב אירופאי-עשיר חוצה גבולות.

כרכום, שי דוד - צלם ליאור טייטלר
דן והילה ישראלביץ - צלם אסף פינצוק

שי דוד, מבעלי חברת כרכום המתמחה בתכנון: "סביבת החוץ הביתית הופכת למקום מפלט, מעין אואזיס קרוב לבית, שבו אפשר להתאוורר, להירגע מבלי להידרש למגבלות כלשהן"

כרכום, שי דוד - צלם ליאור טייטלר

דן והילה ישראלביץ / צילום: אסף פינצוק

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ- צלם אלעד גונ

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ/ צילום: אלעד גונן

צלמת אורית ארנון, תכנון ועיצוב כרכום עיצ

תכנון ועיצוב כרכום, שי דוד, צילום: אורית ארנון

טופ אודיו, מעליות נקסוס 21, צילום יחצ חו

טופ אודיו, מעליות נקסוס 21, צילום יחצ חו"ל

אדריכלות_ועיצוב_נורית_קצ'רגינסקי,_חדר_קו
אדריכלות_ועיצוב_נורית_קצ'רגינסקי,_אודיו_

יוסי גול, מנכ"ל ובעלים של חברת "טופ אודיו" מציין כי חדרי הקולנוע של היום השתדרגו, והטלוויזיה שמפארת אותם היא בגודל 98 אינטש. "הכי גדול שכסף יכול
לקנות כיום"

אדריכלות ועיצוב: נורית קצ'רגינסקי, טופ אודיו

אדריכלות ועיצוב: נורית קצ'רגינסקי, טופ אודיו

ואם כבר הזכרנו טכנולוגיה, הרי שהעידן הנוכחי מביא איתו שלל פתרונות ומוצרי נוחות שנשענים על מחקר ופיתוח מעמיקים. טכנולוגיית הבית החכם זמינה לכל דורש, ופשוטה יחסית לביצוע, מבלי לשבור קירות. הלוקסוס היום מאפשר לשבת בנחת ולא להזדקק להינף יד בכדי לתפעל את הגדג'טים ומוצרי החשמל. יותר ויותר חידושים מתבססים על שימוש מופחת באנרגיה האישית, כולל הימנעות מהפעלה קולית. לעומת זאת אוטומציה היא הדבר הבא, ומאפשרת להפעיל אלמנטים בתכנון מוקדם, תוך שאתם מגדירים מראש את סדר היום. כך אפשר לדאוג, לדוגמה, שהמזגן יקבל את פנינו ביום חם במיוחד, להחשיך את האורות ולעמעם אותם בשעה מסוימת, ואפילו לפתוח את הבוקר בשיר אהוב.

יוסי גול, מנכ"ל ובעלים של חברת "טופ אודיו" מציין כי חדרי הקולנוע של היום השתדרגו, והטלוויזיה שמפארת אותם היא בגודל 98 אינטש. "הכי גדול שכסף יכול לקנות כיום. יותר מ-2 מטר של טלוויזיה משולבת עם מערכת סאונד איכותית", הוא אומר. "היום כל סדרה בנטפליקס משודרת בסראונד, ואפשר ליהנות מסדרה אהובה בסאונד מדהים, ממש כמו שהעורך הקולי של הסדרה תכנן במקור", הוא מסביר. המסכים עושים דרכם גם החוצה, אל הגינה הביתית. טלוויזיות מיוחדות שעמידות בתנאי החוץ, עם עוצמת הארה שמתאימה גם לשעות הצהריים, כשהשמש קופחת, הם דרך נהדרת לשכוח שבחוץ משתוללת מגיפה. בל נשכח שהכלי העיקרי בתקופת סגר ובידוד הוא האינטרנט. זה מסייע לנו לבצע שיחות וידאו בזום, להתכתב ולשמור על השפיות. "אצל אנשים עם ממון סוף העולם יגיע כשלא יהיה אינטרנט בבית", מחייך גול. "זה יותר גרוע מהפסקת חשמל. ולכן הרבה אנשים משקיעים בשדרוג של הרשת הקווית והאלחוטית בבית. אנחנו יכולים לעשות רשת חכמה, מהירה ואמינה, לנטר מרחוק מה עובד ומה לא, וגם לתעדף בתוך הרשת. לדוגמה, בעל בית שמעלה את חשיבות הצפייה בנטפליקס על פני מצלמות האבטחה".

כך או כך, אם אנחנו נדרשים לבידוד, לפחות שהטלוויזיה תהיה טלוויזיה. לחלום אנחנו יכולים תמיד.

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ - צלם אלעד גו

עיצוב אריאלה עזריה ברקוביץ - צלם אלעד גונן

סטודיו קרמיקה, צילום יחצ חול

סטודיו קרמיקה, צילום יחצ חול

ישראלביץ אדריכלים, בריכה פלגים, צלם משה
ישראלביץ אדריכלים, בריכה פלגים, צלם משה

צריך מידה לא מבוטלת של ביטחון לעצב את הבית בצורה אישית וייחודית מבלי לחשוב "מה יגידו אחרים". באופן כזה הסיכוי להוציא לפועל חלל מרהיב ושונה מהרגיל – הוא גדול יותר

פלגים / ישראלביץ אדריכלים / צלם: משה גיטליס

פלגים / ישראלביץ אדריכלים / צלם: משה גיטליס

bottom of page