top of page

עיצוב עילי

מבעד לחלונות דירתו של מעצב הפנים אורון מילשטיין נשקפים נופיה האורבניים של העיר תל אביב,
המהווים מצע מושלם לעיצוב הפנים הייחודי המאפיין את חתימת ידו 

עיצוב פנים אורון מילשטיין | צילום אלעד גונן

מעצב_אורון_מילשטיין_,_צלם_אלעד_גונן_(6).

על ציר הרחובות ביאליק וז'בוטינסקי ברמת גן, על גבול תל אביב, ניצב מגדל מגורים חדש ויוקרתי בן 23 קומות. עד לפני כשבע שנים היה זה מקום משכנו של קולנוע "רמה" המיתולוגי שהוגדר כמבנה לשימור, כאשר קיר החזית שזור כחלק אינטגרלי מהמבנה החדש.
דירתו של מעצב הפנים אורון מילשטיין ממוקמת בקומה ה-14 של הבניין. שטחה 94 מ"ר, ותכנונה החדש שונה לגמרי מזה שהוצא על ידי היזם. מילשטיין החליט לוותר על אחד מהחדרים והפך אותה לדירת שלושה חדרים, כששטחו של החדר שבוטל הוקצה לטובת חלל ציבורי מרווח ואוורירי. 
חדר הרחצה המקורי עבר אף הוא מתיחת פנים רצינית וככלל, כל פינה ופינה מאופיינת בקו הדרמטי והייחודי של המעצב, שמשכיל לשלב בתפיסת העיצוב אלמנטים המרמזים על זירת אופנת העילית. 

דלת הכניסה הלבנה מובילה היישר לאזור הציבורי שכולל מטבח, סלון שבהמשכו מרפסת ואזור עבודה מתוכנן בקפידה, הכולל שלוש עמדות עבודה נוחות ופרקטיות, שמשמש כמשרדו של מילשטיין. שולחן הקוריאן המהוקצע, שאורכו כחמישה מטרים וחצי, והארונות שחולקו למלבנים שווים בגודלם ובהם ממוסגרים מסכי המחשב - מהווים פיצ'ר מרכזי בחלל. קיר הנגרות, לצדו של שולחן האוכל, נושא דוגמה גאומטרית בגוונים של לבן ואפור בשילוב משולשי מתכת אפורים שהתקין מילשטיין בעצמו. במישור הקיר נסתרות דלתות המובילות לשירותי האורחים ולסוויטת השינה של המעצב, הכוללת חדר רחצה צמוד ולצידה הממ"ד שמשמש כחדר ארונות מרשים במיוחד.
מכיוון שהבית משמש גם כמשרד, השכיל מילשטיין לחצוץ בין הפרטי לציבורי, כך שגם כאשר מגיעים לקוחות, האזור הפרטי נותר אינטימי ומוצנע.

מעצב_אורון_מילשטיין_,_צלם_אלעד_גונן_(4).
מעצב_אורון_מילשטיין_,_צלם_אלעד_גונן_(15)
מעצב_אורון_מילשטיין_,_צלם_אלעד_גונן_(2).
מעצב_אורון_מילשטיין_,_צלם_אלעד_גונן_(11)

ארונות המטבח הנמוכים מחופים אלומיניום והארונות הגבוהים מוסתרים בקיר הנגרות. במרכזו של החלל אי לבן וארוך עשוי קוריאן, בו שילב מילשטיין את התנור והכיריים. בהמשכו הוא משמש כשולחן אוכל. כיסאות הבר המוזהבים ומנורה תואמת המשתלשלת מהתקרה משלימים את הקונספט. 
שתי הספות המקבילות בסלון רופדו בעור מחורר ויובאו במיוחד מאיטליה. ביניהן שולחנות קפה עשויים זכוכית שחורה שמהווים קונטרסט מושלם לספריה הלבנה בה שולבו שלל ספרים ואקססוריז: דמויות עץ בדמותם של מעצב העל קארל לגרפלד, עורכת ווג המיתולוגית אנה וינטור ומעצבת האופנה קוקו שאנל, מגולפות בעבודת יד אומן ושמפניירה שעיצב מרסל וונדרס. חלקה השמאלי של הספריה נע על ציר ומסתיר מעברו השני את עמדת הכביסה. קיר היציאה למרפסת מכוסה וילון ומשמש כמצע לצילום פרחוני של הצלמת הבלגית איזבל מאנין. מבעד חלונות הוויטרינה נשקפות רמת גן ותל אביב, ובאופק - חופי הים התיכון. 

גב המיטה בחדר השינה עשוי מסגרת עץ אלון שחורה שבמרכזה ריפוד עור. שידות הצד עשויות תריסי זכוכית. חדר הרחצה, שחלקו פתוח, ניצב מול המיטה. מילשטיין ביקש לשוות לחלל תחושה של בית מלון בוטיקי ויוקרתי. קירות חדר הרחצה חופו שיש סטטוריו ובמרכזו שידה עם כיור קוריאן. לצדיו דלתות זכוכית חלבית: האחת מובילה למקלחון והשנייה לתא השירותים.
חדר הארונות ממוקם בממ"ד שמזכיר במראהו חנויות בוטיק בבירות האופנה הבינלאומיות. צבעו השולט הוא שחור דרמטי. הרצפה חופת בפרקט בדוגמת פישבון וארון דלתות ההרמוניקה עשוי זכוכית ואלומיניום - תפאורה שנותנת מקום של כבוד למעילים ולנעלי מעצבים כדוגמת איב סאן-לורן, טום פורד וגוצ'י. וילון כותנה מכסה את הקיר והחלון ומבטל לחלוטין את מראה הממ"ד המסורתי. כיסא בעיצובו של פיליפ סטארק חותם את נראות החלל ומשתלב היטב בנראותו הייחודית של הבית כולו.

מעצב_אורון_מילשטיין_,_צלם_אלעד_גונן_(19)
מעצב_אורון_מילשטיין_,_צלם_אלעד_גונן_(21)
bottom of page