top of page

מי אמר שגינה
חייבת להיות אופקית?

אתם מוזמנים לחוות את גינון העתיד ולהפוך את הקירות שלכם לגנים מדהימים - ללא אדמה וללא מאמץ. זאת באמצעות קיר ירוק – מעוצב, טבעי, חסכוני ובריא

קירות ירוקים

מזה שנים מתמחה חברת "גרין גקו" בבניית ואחזקת גנים אנכיים הידרופוניים, הנקראים גם "קירות ירוקים", עבור לקוחות פרטיים, עסקיים וציבוריים. לחברה ניסיון רב של עשרות רבות של פרויקטים מוצלחים ולקוחות מרוצים בישראל ובחו"ל. 
תפסנו את בעלי החברה, ברק שמיל ואמנון ליבנה, לשיחה על גינון מסוג אחר – מקורי, ייחודי וגדוש ביתרונות.
"גנים אנכיים שהגיעו לישראל מאירופה נפוצים כיום במדינות רבות, וניתן לעצבם במגוון עצום של אפשרויות", הם מסבירים. "מדובר בגינה שהקמתה דורשת מקצועיות ברמה גבוהה מאד, התמצאות רחבה בתחום, ניסיון והבנה בטכנולוגיות השונות, ובשיטות ייחודיות". 
לדבריהם, גינות אנכיות הן פופולריות באירופה, בדרום אמריקה, באוסטרליה, קנדה, ארה"ב ומדינות נוספות. 
לגינות האנכיות ההידרופוניות יתרונות מהותיים: הן מצרפות מראה, מגע ותחושת הטבע באופן מרשים וניכר לעין, וזאת במקומות מפתיעים כמו לובי של מלון, קיר של חדר ישיבות במשרד, כחיפוי קירות חיצוניים של מבנים, בתים פרטיים ועוד. "גינה אנכית הידרופונית על טהרת הירוק, גינת מטפסים, גינה צבעונית עם לבלוב ופריחה - זו התוצאה המרהיבה והמרשימה של קיר ירוק".
נוסף על כך, קירות ירוקים מחדירים את הטבע המבוקש אל תוך המרחב האורבני, העסקי או הפרטי, וזאת בדרך נוחה במיוחד. כך למשל, הם חסכוניים בצריכת המים, דורשים תחזוקה מעטה ונוחה, תורמים לבידוד האקוסטי של מבנים ורעשים חיצוניים, משפרים את תדמיתם של עסקים, וכמובן גם תורמים רבות לאווירה הכללית, להרגשתם של השוהים במבנה, לרווחתם ובריאותם. 

_גרין גקו_ בניית ואחזקת גנים אנכיים הידר

קירות ירוקים מחדירים את הטבע המבוקש אל תוך המרחב האורבני, העסקי או הפרטי, וזאת בדרך נוחה במיוחד

_גרין גקו_ בניית ואחזקת גנים אנכיים הידר
_גרין גקו_ בניית ואחזקת גנים אנכיים הידר

לגינות האנכיות ההידרופוניות יתרונות מהותיים: הן מצרפות את מראה, מגע ותחושת הטבע באופן מרשים
וניכר לעין

ועוד כדאי לדעת כי הצוות המקצועי של החברה מעניק ליווי מלא ושלם בכל שלבי התכנון וההקמה של קיר ירוק. כאן יספקו לכם מידע מקיף, מפורט ועדכני אודות גינות אנכיות, יבחרו יחד אתכם תוך הכוונה והתאמה לצרכים שלכם את הצמחים המתאימים ביותר ליצירת הגינה שלכם. "קיים מגוון כמעט אינסופי של שילובי צמחים, מרקמים ועיצובים עבור קירות ירוקים בשלל גדלים", מסבירים השניים. "לאחר מכן נמשיך אל מדידת הקיר בצורה מדויקת, ולהכנה של פלטפורמת השתילה בעלת המצע והטכנולוגיה הייחודיים שלנו. בהמשך נעבור אל הכנת מערכת ההשקיה המיוחדת בטפטוף איטי ומנגנון הניקוז. 
גרין גקו עובדים בשיטה ייחודית ובלעדית שלא דורשת מהלקוחות שום עבודה לשימור וטיפוח הגינה. הסיבה: אנו מקימים את הגינות האנכיות בשיטה הידרופונית, ובוחרים בצמחים במטרה להשיג מראה מוצלח, תוך כדי חיסכון תמידי במים. הבחירה המקצועית משפיעה על התוצאה הסופית. בנוסף, אנו משקללים את כל הנתונים, מתייחסים לנושא התאורה וכן למיקומים המתאימים לכל צמח שנבחר להשתתף בעיצוב של קיר צמחייה".
גרין דקו מציעים גינה אורבנית, שמכניסה את הטבע הביתה. מדובר בפתרון המיועד למי שמתגוררים בעיר אבל חולמים לגור בכפר או מי שביתם - צמוד הקרקע או שבבניין - נמצא במרכזה של העיר הסואנת. הגינה האורבנית, וכפי שניתן לנחש מעצם הגדרתה, מתאימה לבתים בעיר הגדולה או הקטנה, המצריכה לרוב התייחסות לתנאים מיוחדים: מרחב קטן יותר לרוב, פחות כיווני אוויר, לחות גבוהה לעיתים ועוד. "בחירה נכונה של צמחים, מיקומם בגינה וגם שילוב של אלמנטים דקורטיביים שונים, הם אלה שיעזרו ביצירת הגינה האורבנית המושלמת, בדיוק כמו שחלמתם עליה". באתר החברה (www.greengecko.co.il) ניתן למצוא מידע רב נוסף.

_גרין גקו_ בניית ואחזקת גנים אנכיים הידר
bottom of page