כתבה | אופנה

אסקפיזם בצבע

בשבוע האופנה תל אביב, הציג המעצב שי שלום את קולקציית RESORT 2019
מעוררת ההשראה

מאת: מערכת "עיצוב" | צילום מסלול: אבי ולדמן

שי שלום RESORT2019 שבוע האופנה 2019 צילו

בשבוע האופנה תל אביב, שהתקיים לאחרונה, הוצגה בין השאר קולקציית RESORT 2019 של מעצב אופנת-העילית שי שלום, המאופיינת במיצוי תחושת האסקפיזם במחוזות רחוקים. 
הקולקציה מאופיינת בצבעוניות עזה, הנעה על הציר שבין הצהוב, הוורוד, הטורקיז, הכתום, הירוק, עד גווני בורדו חם ולצד גוון שמנת טהורה. 
הבגדים מאופיינים בקלילות חומרית, ורחוקים מרחק נגיעה מקווי המתאר של הגוף, "נוגעים לא נוגעים", חלקם מרחפים, אגודים בחגורות מותניים, עשירי ווליום נפחי, חלקם פיסוליים, קונסטרוקטיביים, אך עם זאת עדיין נינוחים ובמראה חופשתי מוחלט. 
קשת החומרים עשירה ומאופיינת בעורות דקיקים ובדי משי במדרגי שקיפות שונים. חלק מההדפסים מאופיינים במשיחות צבע עזות, חלקם חלקים ואחידים, לצד מקבצי פרחים המאפיינים פריחה והתחדשות. 

הקולקציה מעוטרת בתיקי יד המקפלים את תפיסת החוויה, שקיפות וקלילות, המבוטאים בצבעוניות עזה וחומריות, התואמת את הלך הרוח של הקולקציה כולה. עוד כדאי לדעת כי הסדרה כוללת קולקציה עשירה לנשים בתוכה שמלות, חצאיות, חולצות, אוברולים וחליפות מכנסיים וחליפות חצאית. קולקציית RESORET 2019 לגברים עוצבה בהתאמה לקולקציית הנשים, וכחלק מתפיסת המגדר נטול הזהות המובהקת, ושואלת את אותם החומרים, הבדים, העורות, הדפוסים ואפילו הגזרות של קולקציית הנשים בחלקה, תוך יצירת סינרגיה מוחלטת בין המלתחה הנשית לגברית.

 

בקולקציה ז'קטים נינוחים בעלי קשירת חזית, חולצות דקיקות ומעילי פארקה קיציים. הקולקציה העשירה של שי שלום נותנת ביטוי לעולמו הייחודי וכתב ידו העיצובי הכה מזוהה עם עיצוביו, של שילוב עילאי בין יוקרה, קלאסיות, חייטות עילית ותפיסה עיצובית הנעה בין הגברי לנשי בקו משותף.  בהמשך לקו האופנה של קולקציה זו, מציג שי שלום קולקציית תיקי פנאי שעוצבה בהתאמה מלאה לקולקציית הבגדים. התיקים, בצבעוניות התואמת את מנעד הגוונים של הקולקציה, מאופיינים במראה קיצי, נינוח ונטול עכבות. 

 

התיקים תואמים לקו הפיסולי של הדגמים בקולקציה ומשלבים חומריות יוצאת דופן היוצרת מראה מרתק של חשיבה מחוץ לקופסת הצפוי. התיקים משמשים כתיקי חוף ופנאי ומיועדים למשקפי שמש, טלפון נייד ספר כיס. צורתם הגיאומטרית והקשת הצבעונית הרחבה מביאים לידי ביטוי את רוח החופש הנינוחה. התיקים עשויים מעץ, פרספקס ועורות מהמשובחים ביותר. 

שי שלום RESORT2019 שבוע האופנה 2019 צילו
שי שלום RESORT2019 שבוע האופנה 2019 צילו
שי שלום RESORT2019 שבוע האופנה 2019 צילו
שי שלום RESORT2019 שבוע האופנה 2019 צילו

כידוע, שי שלום נמנה כיום עם צמרת המעצבים המובילים בתעשיית האופנה בישראל. את מקומו הייחודי קנה בעיקר בשל ייחודו כיוצר העובד בגישת ההתאמה האישית של custom made collection. עובדה אשר מציגה אותו כקול כמעט בודד בתחום נבדל זה. כתב ידו העיצובי המזוהה עמו לאורך השנים, וגישתו הנבדלת  בתחום אופנת ה-one of a kind, יצרו סביבו קהל לקוחות אוהד. את דרכו סלל שלום בעצמאות מלאה מרגע יציאתו לפני כמעט 20 שנה מבית הספר הגבוה לעיצוב "שנקר", וכיום מחזיק בפורטפוליו לקוחות קבועים, האמונים על תפיסת ההתאמה האישית.

 

טכניקות העבודה ואיכות הקולקציות ששלום יוצר עומדות בקנה מידה בין לאומי של  תפירה עילית. כל פריט מעוצב ומיוצר אל מול ובשביל לקוח קצה אחד.בכל עונה יוצר שלום שני אוספים מדויקים עבור נשים ועבור גברים, הקוראים לדיאלוג אסתטי עיצובי גבוה. הפריטים מממשים הצהרת כוונות אופנתית לקראת העונה שבפתח, ומהווים השראה ליצירה של קולקציה אישית עבור כל לקוח.

 

שי שלום הציג את יצירותיו לנשים ולגברים בשבועות האופנה מאז חודשה מסורת זו בשלהי חורף 2011. בקיץ 2015, שלום היה למעצב האופנה הישראלי הראשון, שהציג בשבוע האופנה מרצדס בנץ, ברלין 2016, קולקציה לנשים ולגברים אשר הביאה לידי ביטוי את קולו הייחודי בתחום. 

 

לאחרונה עיצב שלום את קולקציית השמלות למלכת היופי של ישראל לשנת 2018 ניקול רזניקוב, במסגרת השתתפותה בתחרות מיס יוניברס העולמית שנערכה בתאילנד. הוא עיצב עבורה קולקציית שמלות, ביניהן השמלה הלאומית לייצוג מדינת ישראל בתחרות, שמלת פריחה בחרמון, וכן עיצב עבורה חליפת ערב לבנה, עמה צעדה בקטגוריית שמלות הערב המסורתית בתחרות. חליפת הערב הלבנה של שי שלום, זכתה להד תקשורתי נרחב בעולם, והייתה לפעם הראשונה בה צעדה משתתפת בתחרות מיס יוניברס, בחליפת מכנסיים בקטגוריית שמלות הערב. שלום למעשה הצעיד את המסר המודרני בו נשים לובשות מכנסיים וחליפות יוקרה במקום שמלות הערב.