top of page
כובשת את לבונטין

בשורה חדשה בעולם האמנות: רשת הגלריות הבינלאומית LUMAS פתחה סניף ראשון בישראל במתחם לבונטין המתחדש בתל אביב במטרה להנגיש את אמנות הצילום לקהל הרחב

מאת: מערכת "עיצוב" 

אחרי שכבשה את העולם ופתחה גלריות בניו יורק, סידני, וינה, פאריז, לונדון ודובאי, מגיעה רשת גלריות האמנות LUMAS לישראל. הרשת מציעה יצירות של אמנות הצילום, באיכות מוזיאונית, במחירים שהלקוחות יכולים להרשות לעצמם, בעזרת הפקת סדרות מוגבלות מכל יצירה, הממוספרות וחתומות על ידי האמן. 

BLACK TWINS_2016
Jama_2010
Hiding_2016

הסניף הראשון שנפתח ברחוב מקווה ישראל במתחם לבונטין מעוצב כחללים המזכירים לנו את החדרים השונים של הבית. כך, יוכל הלקוח להתרשם מסיור אומנותי ב"ביתו" של חובב אמנות. 

“המטרה היא לחלוק עם העולם את האהבה לתחום הצילום המופלא ולאפשר לכל אחד לרכוש לביתו יצירת אמנות המשקפת את טעמו האישי, במחיר נגיש." אומר ברנד סטאדוויזר, מנכ"ל הרשת. “פתיחת הסניף בישראל היא גאווה אישית וצעד אדיר עבור הרשת בחזונה להפיץ את אהבה לאמנות הצילום לקהל שיודע להעריך אמנות".  

רשת LUMAS שנוסדה ב-2004 בברלין, מונה כיום כ-40 גלריות ברחבי העולם ומציעה מעל ל-3,000 יצירות בלעדיות ומקוריות של כ-300 צלמים בינלאומיים מובילים, לצד צלמים צעירים ומבטיחים וצילומים מארכיונים שונים הכוללים צילומים מודרניים וקלאסיים, עבודות גראפיות ודיגיטליות. הסניף הישראלי בתל אביב משיק בימים אלו גם חנות מקוונת שמאפשרת לצפות, לבצע הזמנה און ליין בשקלים וליהנות מאמנות שמגיעה עד אליך הביתה וזאת מתוך שאיפה להכניס גם צלמים ישראלים לפורטפוליו.

black Dress Yelloowbg
forestgreen
האומן  Dimitris Theocharus | שם היצירה Showgirl

לרגל הפתיחה מוצגת בגלריה תערוכה של אמנות צילום מודרנית וקלאסית לקהל הרחב כך שכל חובב אמנות יוכל למצוא בגלריה יצירה בתקציב נוח העומד לרשותו מבלי להתפשר על האיכות. הגלריה פועלת לפי קונספט של הפקת מהדורות מוגבלות מכל יצירה (בין 75 ל-150 יחידות בלבד בכל העולם) המאפשרות מחירים נגישים ונוחים, תוך הקפדה גבוהה על רמת איכות ומסגור מוזיאונית.

ככלל ברזל, כל יצירות לומאס מודפסות במעבדת הדפוס WhiteWall שזכתה לשבחים בינלאומיים. ההדפסות נעשות על נייר צילום קריסטלי אשר ידוע ביכולותיו לשמור על ברק ייחודי לאורך זמן וחיי נצח. 

מאחורי הסניף הישראלי עומדים אנשי העסקים רן שקד ודודי פרי שהוא גם הבעלים של גלריית בן עמי שבחרו לשלב פעילות מסחרית עם האהבה שלהם לאמנות.

“אנו גאים לייצג בישראל את הגלריה הבינלאומית ולהביא לבתים בארץ אמנות צילום בינלאומית במהדורות מוגבלות בהתאם לסגנון העיצובי הנהוג בארץ. קהל היעד שלנו, חובבי האמנות, אדריכלים ומעצבי פנים ייהנו מגלריה שקיבלה מעמד ייחודי והכרה בינלאומית הנתפסת כסוחרת אמנות מכובדת ולצידה עובדים צוות מיומן של מומחי אמנות אשר יצרו פורטפוליו נרחב של אמנות מודרנית המתעדכנת באופן קבוע בגלריה ובאתר הבית". פרטים נוספים באתר הגלריה: il.lumas.com 

Girl with a fish | Andrey Yakovlev & Lili Aleeva, lumas
צילום: אלעד גונן | lumas לבונטין

רייצ’ל ויצמן - כבוד ישראלי ב Lumas

אמנית המיקס מדיה המוערכת ריצ’ל ויצמן נבחרה להיות האמנית הישראלית הראשונה שתיכנס לגלריה העולמית של Lumas. ויצמן מתמקדת בעבודותיה בשילוב של צילום וצבעי שמן, ועוסקת מזה כמה שנים בתיעוד נשים שחורות. יצירתה הנוכחית עוסקת בהוויה הנשית של נשים שחורות ברחבי העולם. יצירותיה של ויצמן יוצגו ב-40 גלריות ברחבי העולם השייכות לרשת הבינלאומיתLumas ,  “יופיין של הנשים השחורות, ובעיקר אורח חייהן, הניעו אותי לצאת למסע ברחבי העולם, בהשראתו יצרתי צילומים המספקים מסר חשוב וחומר למחשבה", היא אומרת. “בכל מקום בעולם אני בוחרת אישה שאני יכולה להעצים".

ויצמן, המתגוררת כעת בתל אביב, עוסקת ב-20 השנים האחרונות בתחומי מולטימדיה, צילום, פיסול  וציור. את קריירת האמנות שלה החלה באילת, בעת שעשתה סטאז’ אצל אמנים מקומיים. לתל אביב חזרה כדי להיות ליד המשפחה, ואז פרצה  הקריירה הבינלאומית שלה, כשבשנים  האחרונות היא זוכה להכרה בינלאומית. כעת רייצ’ל מוסיפה לרזומה המכובד שלה את התואר הנחשק “האמנית הישראלית הראשונה", ועד היום היחידה, שהתקבלה לגלריה Lumas הבינלאומית   שרכשה ממנה מגוון יצירות אשר יוצגו החל מחודש אוקטובר בסניף הישראלי החדש ובסניפי הרשת ברחבי העולם - לונדון, פריז, ניו יורק , ברלין ועוד.

“אני מזהה אישה שיש לה פוטנציאל - באמצעות המכחול, המקלדת ועדשת המצלמה - להפוך לחזקה, במראה מפואר כפי שמגיע לה להיות. אני מוסיפה לצילום מרקמים ובדים ומראה את האישה בשיא תפארתה, כפי שהיא צריכה להיות", היא אומרת.

bottom of page