top of page
לוק אורבני, אפיל רוקיסטי 
מעצבת התכשיטים שני יעקובי הקימה את המותג הנושא את שמה  בשנת 2010, ועד מהרה הוא הפך שם דבר בקרב פאשיסטיות לא שגרתיות ומופיע לעתים קרובות במגזינים ובתוכניות טלוויזיה מאת: מערכת "עיצוב" | צילומים: עיבל רונן, זוהר שטרית, ענבל מרמרי, ולרי בלקינד
צלם: זוהר שטרית

מעצבת התכשיטים שני יעקובי (33) מציעה מגוון תכשיטים יפהפיים העשויים כסף ומזהב: טבעות, צמידים ושרשראות בציפוי כסף או זהב 24 קראט, העשויים בעבודת יד מוקפדת ומתאימים לשילוב יחד. 

התכשיטים של שני מאופיינים במראה אורבני עם אפיל רוקיסטי, תכשיטים עדינים לצד מאסיביים, שילובי תליוני צ'ארם שונים - ליצירת תכשיט ייחודי לכל אחת. וחשוב לא פחות: בקולקציה של יעקובי ניתן גם למצוא תכשיטים לגברים.

שני יעקובי הקימה את המותג הנושא את שמה  בשנת 2010, ועד מהרה הוא הפך שם דבר בקרב פאשיסטיות לא שגרתיות ומופיע לעתים קרובות במגזינים ובתוכניות טלוויזיה. סגנונה של יעקובי הוא גרפי, חד, חצוף ושובב, אך ניתן למצוא גם פריטים רגועים ועדינים יותר. יעקובי, במקור מקיבוץ ניר דוד בעמק בית שאן וכיום מתגוררת ופועלת בתל אביב עם דוכן בדיזנגוף סנטר ועם אתר מכירות אונליין.     

 צילום: ולרי בלקינד
 צילום: ולרי בלקינד

כל התכשיטים של המותג עשויים פליז בציפויים של כסף או זהב 24 קראט, בשילובים של חומרים נוספים ולא שגרתיים כמו פורמייקה, פרספקס, עור, עץ, צינורות, שיבוצים של אבני סברובסקי, קריסטל ואבנים טבעיות. 

"מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לתחום האומנות והעיצוב. כילידת קיבוץ ניר דוד בצפון וכתל אביבית בהווה, עולם ההשראות שלי כולל מוטיבים מן הטבע, לצד נגיעות אורבניות מתחום האדריכלות", היא מספרת. "הסגנון שלי כמעצבת תכשיטים גובש בעזרת שיטוטים והתבוננות בצורות של בניינים בנוף העירוני והוא כולל צורות גיאומטריות וסימטריה. אני מגדירה את תכשיטי כאורבניים ונינוחים, אך לצד אפיל הרוק-גלאם ניתן למצוא גם פריטים עדינים בסגנון קלאסי ויומיומי, המתכתבים עם הלך הרוח המעודכן בארץ ובעולם. בתור מעצבת תכשיטים, כל עיצוב חדש מתחיל בשרטוט ידני על פי מה שעולה בדמיוני, ומאחורי כל יצירה מושקעת מחשבה רבה. הניגודים של העוצמות של חיי העיר, לעומת הרכות והשקט שאפיינו את ילדותי בקיבוץ, הם מוטיבים שאני יוצקת לתכשיטים, ומתבטאת בעזרתם".

לדבריה, עולם היצירה תמיד דיבר אליה, אבל לעיצוב תכשיטים הגיעה די במקרה. "בתיכון למדתי במגמת אומנות עם מורה שתמיד טענה שאני אהיה מעצבת, ולא הבנתי מדוע היא אומרת את זה. בתור ילדה בקיבוץ, אין הרבה מקום לביטוי אופנתי, אך למרות זאת תמיד נמשכתי והתעסקתי בעולם האופנה. אחרי שעזבתי את הקיבוץ עבדתי בתור מורה לפילאטיס ואחת התלמידות שלי התעסקה בעיצוב תכשיטים. זה מיד קרץ לי והזיז את היצר האומנותי שהיה שם כל הזמן. התחלתי לעצב בעצמי ומהר מאוד מצאתי את עצמי מוכרת ומפתחת עוד ועוד קולקציות". 

עוד היא מוסיפה כי האתגר הגדול בחייה הוא השילוב של הקריירה עם האימהות. "יש לי שלושה ילדים, וללא ספק העסק הוא הילד הרביעי שלי. מצד אחד חשוב לי מאוד להיות אמא במשרה מלאה ואני כן עוזבת הכל בשעה ארבע לטובת הילדים, אבל מצד שני גם יש לי שאיפות מאוד גדולות להתפתח, להתקדם ולהגיע הכי רחוק שאפשר. אלו שתי שאיפות אפשריות ואני בהחלט מצליחה לשלב אותן - אבל זה בהחלט האתגר הכי גדול שלי". 

שני יעקובי מגדירה את סגנון העיצוב שלה כאורבני, נקי, צעיר ומדויק, כזה שמתכתב עם מגוון סוגים של אוכולוסיה - מפריטים בעלי אפיל רוק-גלאם שיתאימו לבנות הכי שיק ובולד ועד פריטים עדינים בסגנון קלאסי ויומיומי, לכאלו שמעדיפות בייסיק. 

 צילום: ולרי בלקינד
 צילום: ולרי בלקינד
 צילום: ולרי בלקינד
 טבעת עם חריטה אישית | צילום: ולרי בלקינד
צילום: עיבל רונן
צלם: זוהר שטרית
 צילום: ולרי בלקינד
 צילום: ולרי בלקינד
שרשרת עם אותיות לבחירה | צילום: ולרי
צילום: עיבל רונן
צילום: אוריה גנור

"הקולקציה האחרונה שלי היא קולקציית אייקון. מדובר בקולקציה שמאפשרת ללקוחות להביע את עצמם באופן ייחודי וליצור לעצמם תכשיט אישי. הפריטים המובילים של הקולקציה הם צמיד דניאל וצמיד קימי שמתכתבים עם סגנון שהוא מאוד 'שלנו'. ניתן לבחור לחרוט שמות או מסרים בעיצוב אישי, אותיות שמסמלות שם או רגע מיוחד ועוד מגוון גדול של רעיונות שניתן לנצל וליישם בעיצוב תכשיט אישי. תכשיטים כאלה יכולים באמת להיות אישים או כמתנה למישהו קרוב ולכן הוצאנו את הקולקציה בסמוך לתקופת החגים". 

באתר www.shanijacobi.co.il ניתן למצוא פרטים נוספים.

bottom of page