top of page

הקאמבק של העיצוב הדני 

העיצוב הוא חלק מה-DNA של התרבות הדנית. נראה כי תור הזהב של העיצוב הדני, שהיה בשיא תפארתו במחצית השנייה של המאה ה-20, חוזר ובגדול בשנים האחרונותהעיצוב הוא חלק מה-DNA של התרבות הדנית. נראה כי תור הזהב של העיצוב הדני, שהיה בשיא תפארתו במחצית השנייה של המאה ה-20, חוזר ובגדול בשנים האחרונות 

2.jpg

בשנים האחרות משתלט הסגנון הדני על ענף הריהוט, אלא שהריהוט הדני אינו רק המינימליזם העיצובי אלא גם הפונקציונליות, חומרי הגלם האיכותיים והטכנולוגיה שניתן למצוא ברהיטים של חברת Hjort Knudsen  - החברה הדנית שמוכרת לדנים עצמם.

מזה ארבעה עשורים שחברת "דיור אינטריורס" משמשת השראה לעולם העיצוב והריהוט הודות לפריטי הריהוט ומערכות הישיבה האיכותיות שהיא מעצבת ומייבאת לישראל. לאורך השנים הציגה החברה בפני קהל לקוחותיה פריטי ריהוט המצטיינים באיכותם הודות לשילוב של טכנולוגיה מתקדמת, חומרי גלם איכותיים וידע מצטבר של שנים ארוכות של אומני נגרות וריפוד מאיטליה.

כל אלה, לצד ההבנה העמוקה של צרכי הלקוח הישראלי, הולידו פריטים שלעיתים תכופות הותאמו במיוחד לדרישות המקומיות, בהיבט של גודל, חומרי גלם ומאפיינים נוספים הנובעים מתרבות האירוח המקומית.

עיצוב מרהיב, פונקציונאליות, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ונוחות השימוש הם המאפיינים העיקריים המלווים את עיצובי החברה. החתירה התמידית הזו אחר הרהיט האולטימטיבי, כזה שיביא את בשורת העיצוב האחרונה בתחום ויחד עם זאת ישמש את בעליו לאורך זמן, הובילו את בעלי החברה, ציון שגב, לשיתוף פעולה עם חברתHjort Knudsen  , מותג רהיטים מוביל בתחומו במדינות סקנדינביה ובמערב אירופה, ובכך החזירה לישראל את העיצוב הדני שהיה כל כך פופולרי בשנות ה-60 וכיום הוא זוכה לעדנה מחודשת בעולם כולו.

כדאי לדעת כי Hjort Knudsen הוא מותג רהיטים מדנמרק המוביל את תחום העיצוב הסקנדינבי המתמחה בפריטי עיצוב מקוריים, נוחות, אלגנטיות, עיצוב מינימליסטי ולא מסורבל עם קימורים מרהיבים ואסתטיקה, בדגש על עבודת עיצוב אומנותית איכותית.

4_1n.jpg
FRANCESCA.jpg

מדובר בחברת הריהוט והעיצוב המובילה בדנמרק שדגמיה משווקים במדינות צפון אירופה וסקנדינביה ובהן דנמרק, שוודיה, ונורבגיה, גרמניה, הולנד, שוויץ צרפת, אנגליה וישראל. מפעלי החברה ממוקמים ברחבי אירופה והיא מעסיקה למעלה מ-2,000 עובדים. החברה ממוקמת ברשימת עשר החברות המובילות באירופה בתחום הריהוט, והיא מדורגת בהתאם למחזורי מכירות ואחת המשפיעות ביותר בתחומה בעולם.

כידוע, העיצוב הוא חלק מה-DNA של התרבות הדנית. נראה כי תור הזהב של העיצוב הדני שהיה בשיא תפארתו במחצית השנייה של המאה ה-20, חוזר ובגדול בשנים האחרונות.

העיצוב הדני, שמאפייניו העיקריים הם עיצוב פונקציונאלי, קווים פשוטים ונקיים בדגש על מונוכרומטיות ואסתטיקה ברמה גבוהה ונוחות השימוש, התפתח במחצית השנייה של המאה ה- 20, בהשפעת אסכולת הבאוהאוס הגרמני.

ROOM_07op.jpg

באותה תקופה החלו מעצבים דנים רבים לעשות שימוש בטכנולוגיות תעשייתיות חדשות בשילוב עם קווים מנחים של פשטות ופונקציונליזם לעיצוב רהיטים, והצליחו להעניק לרהיטים אלו סגנון על-זמני. 

החורף הצפוני הקשה העמיד בפני המעצבים ויצרני הרהיטים במדינות הסקנדינביות אלו את הצורך במתן מענה לצרכים של הישארות בבית לאורך חודשים ארוכים, קינון ובילוי בחיק המשפחה. בהתאם לכך, שימושיות היא אחת ממילות המפתח בעיצוב בסגנון זה. הרהיטים פונקציונליים, מתאפיינים בעיצוב קווים פשוטים ונקיים, נוחים ולעיתים תכופות משלבים פתרונות אחסון חכמים.

מעבר למערכות הישיבה המעוצבות, לחברה גם מגוון רחב של כורסאות וכסאות המשתלבים בחלל המגורים יחד עם מערכות ישיבה סלוניות. טווח המוצרים נע בין אלו הדנים המסורתיים ועד לחדשים ולחדשניים בתחומם וכולם מוצעים בבד ובעור. מוצרי החברה מוצעים במבחר עשיר ביותר של בדים ועורות איכותיים והרהיטים השונים מיוצרים בעצים מובחרים אופייניים לצפון אירופה ובהם אלון טהור, ליבנה ועץ אשור. באתר www.diur.net ניתן למצוא פרטים נוספים.

1.jpg
סלונים_-_צילום_יחצ_(1).jpg
bottom of page