top of page

קן משפחתי פרק ב'

ההמעצבת וילדיה עברו אל דירה זו ללא חפצים או אוספים, אלא רכשו הכל חדש -

מה שהביא להזדמנויות עיצוב ותכנון מקוריות. 

תכנון: מירית גוטמני - עיצוב פנים והומסטיילינג ׀ צילום: חגית גרויסמן מטעם "טורקיז האוס"

בכפר סבא ישנן שכונות חדשות רבות, אבל יש מי שמעדיפים דווקא את הקסם של המקומות הוותיקים יותר, עם מרווחים גדולים יותר בין בניין לבניין – מה שמאפשר לראות אפילו את האופק הירוק.
זו הדירה שאותה הוזמנה לעצב מירית גוטמני – דופלקס עבור זוג תוסס ומזמין, הנמצא בפרק ב' של חייהם. "בעלי הבית חיפשו הרבה ותרו אחר הבית המושלם עבורם, בו יוכלו לגדל את חמשת ילדיהם, שניים מהנישואים הקודמים של בת הזוג ושלושה של בן הזוג", מספרת גוטמני.
הצבעוניות השלטת בחלל הציבורי הם ירוק, עץ אלון ונגיעות אדום. הירוק הרענן משולב בדירה ונותן לה טוויסט של עניין ושמחה, ועם זאת - אלגנטיות ורוגע. הירוק מציץ אלינו בקיר מבואת הכניסה, בספה הפינתית בסלון ובמעלה גרם המדרגות לקומה שמעל.
 

IMG_4745-1.jpg
44.jpg

חדר השינה של הזוג קיבל את גווני הסגול הקטיפתי שיצר אינטימיות של חדר המיוחד רק להם. לעומת זאת, בקומת המתבגרים שלטו גווני הכחול והטורקיז של הים האהוב עליהם.
"כל הקומה העליונה נהרסה ונבנתה מחדש. קראנו לה 'קומת המתבגרים', מכיוון שכולה הפכה למקום נוח ונעים המותאם לחמשת דייריה הצעירים. כל חדר בקומה קיבל את האופי והאישיות של הדייר שגר בו".
בקומה העליונה היתה מעין יחידת דיור עם מטבחון ישן, שנהרסה לחלוטין, ובתכנון שהכינה גוטמני היא חילקה את הקומה לשלושה חדרי שינה וביניהם פרוזדור מרווח עם אפשרות לאחסון. "בחדר האמבטיה הגדול ביטלנו את האמבטיה ויצרנו מקלחון ענק ונוח ושתי ארוניות כחולות תואמות, המשרתות בנוחות את חמשת המתבגרים. ארונית אחת עוצבה באופן שתוכל להכיל בתוכה יחידה המשמשת כסל כביסה והשנייה ארונית כיור".
 

IMG_4791-1.jpg

קומת המתבגרים חופתה בפרקט למראה חמים, נינוח ונעים, והקומה הראשונה רוצפה באריחים חדישים של 120/60 ס"מ בגוונים אפורים שהקנו לה מראה יוקרתי.
"הזוג רכש דופלקס ישן בכפר סבא שדרש מכולנו ראייה מעבר לקיים ודמיון מפותח, ואני שמחה על כך שהצלחתי להתאים אותו לצרכיו", מציינת גוטמני. "הבית עוצב בסגנון כפרי פרובאנס, בית חם, מזמין ומשפחתי - בדיוק כמו בעלי הבית .
החפצים האישיים והתחביבים של הזוג יצרו בבית פינות מרגשות עם נשמה. היא ציירת ויוצרת, ועבודותיה מעטרים את הבית 

והמרפסת, והוא - אספן יינות. אפשר לראות את האהבה לך בכמות המכובדת של הבקבוקים המקשטים את המטבח ובכוסות היין המיוחדות הממלאות את הוויטרינה בסלון. "תמיד אני משתפת את הלקוחות שלי בתהליך העיצוב, זה הבית שלהם וחשוב לי שטביעת האצבע שלהם תהיה מורגשת בכל פינה בבית. בקומה התחתונה שמרתי על המטבח הכפרי האותנטי אבל צבעתי את החזיתות מחום כהה מיושן לשמנת בהירה ומעודכנת, תהליך שהפך אותו למטבח מעודכן וחדש למראה". "הגוונים השולטים בקומת המבוגרים הם גוונים טבעיים של ירוק, אבן ואדמה. בשירותי האורחים הרשינו לעצמנו להשתולל ולחרוג מן הכללים. החלל עוצב בצורה עצמאית והפך ליחידה שונה בתוך הדירה: אריחים בהדפסת עיתונים ישנים בשילוב כיור חמוד וגוף תאורה אדומים שהקנו להם מראה מודרני אורבני".

26.jpg
IMG_4804-1.jpg
IMG_4859-1.jpg
IMG_4820-1.jpg
bottom of page