חמישים גוונים של אפור (גרסת האדריכל)

דירת רווקים זו כללה מפרט בסיסי וסטנדרטי, שאותו ביקש הלקוח לשדרג ברמה העיצובית והאסתטית כך שתהפוך לסוויטת המלון האישית והמפנקת שלו

תכנון אדריכלי: טל אוחיון | צילום: עודד סמדר

בדירתו של רווק באמצע שנות השלושים לחייו, בוצע שיפוץ מקיף. מדובר דירת קבלן בעיר אשקלון, בת חמישה חדרים, בשטח של כ-135 מ"ר. הדירה כללה מפרט בסיסי וסטנדרטי, שאותו ביקש הלקוח להתאים לצרכיו האישיים מבחינה תכנונית - ולשדרג ברמה העיצובית האסתטית כך שתהפוך לסוויטת המלון האישית והמפנקת שלו.


במסגרת השיפוץ, הדירה עברה מתיחת פנים טוטאלית הן מבחינת המערכות השונות (כגון אינסטלציה, חשמל, מיזוג ועוד) והן מבחינת הגמרים וכמובן האבזור. כך למשל במטבח, בחדרי רחצה, הריהוט, התאורה ועוד.


ניכר כי רצונו של הלקוח בשימוש בגוונים נייטרליים של אפור בא לידי ביטוי בשילוב גוונים שונים של אפור ברבדים רבים של הגמרים: בריצוף, בצבע הקירות, בטפטים, בחיפויי חדרי הרחצה, בטקסטיל, בפרטי האומנות ועוד.


עם זאת, בכדי לאזן ולהכניס חום לעיצוב המונוכרומטי, רוב פרטי הריהוט/הנגרות היו בגמר של אלון מבוקע שהעניק תחושה של חמימות ביתית לדירה. השילוב עם "נקודות" צבע מקומיות, פרטי האומנות ואביזרים מסוימים נוספים - השלים את התמונה. נוסף על כל אלו, תקרת הדירה כולה הונמכה בגבס לצורך העברת תשתיות התאורה, המיזוג וכמובן לצרכים עיצוביים ויצירת משחקי אור גלוי ונסתר.

מספר קירות בחלל המגורים ויחידת המאסטר קיבלו עיבוי וחירוץ, ליצירת מוקדי גמר עיצובי ייחודי המלווה אותנו בטיול בדירה. כמו כן, את המטבח הסטנדרטי עם האבזור הבסיסי החליף מטבח חדש גדול ומושקע, שכלל גם דלפק ישיבה לארוחות היומיומיות הקטנות.


ליחידת המאסטר התווסף חדר שינה נוסף, אשר הפך לחדר הארונות עם שילוב פינת עבודה. חדר המאסטר המקורי מכיל כעת רק את אזור השינה שבו המיטה, השידות ומזנון הטלוויזיה וביניהם נמצא חדר הרחצה של המאסטר, אשר תוכנן מחדש והפך ליותר מרווח ובעל אבזור מפנק ואיכותי.


כמו כן, הדירה כולה אובזרה מחדש בריהוט, בתאורה, במוצרי חשמל למטבח ולבית כולו, בווילונות, טפטים, אקססוריז ועוד. כעת, דירת החמישה החדרים שהפכה לדירת ארבעה חדרים, מתהדרת בלוק רענן, בסגנון מודרני עכשווי.