top of page
תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי
זוהי  של בני זוג, בשנות ה-50 לחייהם, שהחליטו לעבור לפרויקט מגורים בעירם באזור השרון, אחרי שנים של מגורים בבית פרטי צמוד קרקע. 
לטובת העניין, הם שכרו את שירותיה של האדריכלית נירית ברנר, המתמחה בין היתר בתכנון ועיצוב פרויקטי מגורים יוקרתיים. שטח הדירה עומד על כ-150 מ"ר, והוא כולל גם מרפסת של כ-20 מ"ר. אחד מיתרונותיה הגדולים של הדירה הם המפתחים הגדולים, שפרט להכנסת שפע של אור ואוויר טבעיים, מאפשרים תצפית פנורמית לנוף האורבני הנשקף מבחוץ. 
אחת מבקשותיהם המרכזיות של בעלי הדירה היתה ליצור שתי סוויטות פרט לזו שלהם עבור ילדיהם, נכדיהם ואורחיהם שמגיעים לבקר מעת לעת. אחת מהסוויטות ממוקמת במיקום מפתיע והכניסה אליה היא דרך דלת סתרים הנטמעת ברהיט המטבח.
מבנה הדירה יצר חלוקה ברורה בין האזור הציבורי, שכולל מטבח מרווח, סלון ופינת אוכל לבין האזור הפרטי, שם ממוקמים מאסטר השינה של בני הזוג וסוויטה נפרדת. עם הכניסה לדירה נגלת פינת האוכל המשפחתית שמאחוריה ספרייה דקורטיבית עשויה מתכת שחורה בקומפוזיציה א-סימטרית. על גבה שולבו חפצי נוי ובמרכזה יצירת אמנות. החלל הציבורי מרוצף כולו אריחי שיש פלטינום שמקנים למרחב מראה עשיר, אלגנטי והמשכי. 
תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי

אחד מיתרונותיה הגדולים של הדירה הם המפתחים הגדולים, שפרט להכנסת שפע של אור ואוויר טבעיים, מאפשרים תצפית פנורמית לנוף האורבני הנשקף מבחוץ

מימין לדלת הכניסה ישנו אלמנט דקורטיבי המשמש לתצוגת כלים נעים, ובחלקו התחתון הוא משמש כספריה. הרהיט חובק את קיר הגרעין החיצוני, ממשיך לאזור הסלון ומגיע עד לתחילתו של המטבח. חזיתותיו הקדמיות עשויות עץ צבוע צבע אפוקסי בהיר ורענן ודפנותיו מעץ טיק בורמזי המעשיר את החלל. יחידה זו טומנת בחובה גם את מערכת מיזוג ה-VRF, מה שאיפשר לברנר להותיר את התקרות בגובהן המקורי, ללא הנמכות.  
במרכז הסלון ניצב קיר דקורטיבי שבמרכזו מסך פלזמה שקוע במישור. מערכת הישיבה כוללת צמד ספות וזוג כורסאות שהוצבו בסימטריה מושלמת המאפשרת מעגל שיחה איכותי. 

מבנה הדירה יצר חלוקה ברורה בין האזור הציבורי, שכולל מטבח מרווח, סלון ופינת אוכל לבין האזור הפרטי, שם ממוקמים מאסטר השינה של בני הזוג וסוויטה נפרדת

בהמשך ישיר ממוקם המטבח שפתוח לחלל הציבורי אך בו זמנית נותר מעט נסתר ביחס לסלון. הוא מרווח ומואר וכולל ציר ארונות גבוהים צבועים בתנור בגוון לבן ומאכלסים - פרט לדלת המעבר לסוויטת האורחים - גם את מכשירי החשמל האינטגרליים ושפע של מקומות אחסון. במרכזו אי עץ ארוך ורחב ידיים הכולל פינת אוכל אינטימית. יחידת הארונות הנמוכים צבועה אף היא בתנור ומעליה משטח אבן קיסר. 

תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי
תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי

חדר הרחצה הקלאסי כולל במרכזו ארון אמבט מרשים עשוי עץ טיק בורמזי, האידיאלי לחללים רטובים

דלת הסתרים מובילה כאמור ליחידת שינה המיועדת לאורחים. זוהי למעשה יחידת הממ"ד של הדירה שעוצבה כחדר מרווח, נעים ואוורירי. במרכזו מיטה זוגית עם גב מיטה מרופד בבד עשיר שמשתלב היטב בצבעוניות המונוכרומטית שבמרחב. מעליה זוג מנורות קיר גיאומטריות תלת-ממדיות. חדר הרחצה הצמוד כולל אמבטיה וארון כיור גדול ונהנה מאוורור טבעי. קירות החלל מחופים שני דגמים של אריחי גרניט פורצלן, האחד חלק והשני מסורק.
סוויטת השינה של בני הזוג מוארת ומרווחת. בפתח חדר הרחצה חזית מרשימה עשויה פרופיל בלגי שמכניסה לחלל אור ואוויר. כמו ביתרת האזור הציבורי, גם חדר השינה של השניים רוצף פרקט טבעי שמכניס שפע חמימות ואופי לחלל. במרכז החדר מיטה בעלת גב מרשים העשוי לוחות עץ מרופדים בבד עשיר. משני צדיו צמד מראות שמייצרות תחושה של חלל גדול ומרווח. מול המיטה ארון קיר גדול עם חזיתות זכוכית מגורענת שמייצרות רפלקציה ובתוכו מסך טלוויזיה מובנה. 
חדר הרחצה הקלאסי כולל במרכזו ארון אמבט מרשים עשוי עץ טיק בורמזי, האידיאלי לחללים רטובים. בצדו האחד מקלחון מרווח ובצדו האחר יחידת אסלה הנטמעת מבעד ליחידת זכוכית. 

תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי
תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי

מערכת הישיבה כוללת צמד ספות וזוג כורסאות שהוצבו בסימטריה מושלמת המאפשרת מעגל שיחה איכותי

תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי
תכנון_ועיצוב_אדר'_נירית_ברנר,_צילום_עוזי
bottom of page