top of page

חלום בהתאמה אישית

ליאת ברנק מסטודיו Alea מציעה מוצרי PVC מעוצבים וטפטים מדליקים. תפסנו אותה לשיחה מרתקת על עיצוב מקורי, הגשמת חלומות, שמירה על הסביבה וגם כמה טיפים פרקטיים מנצחים

aleadesign

מה הכי מרגש אותך בעבודה? "להצליח לקלוע לטעם הלקוח בעיצובים שלי. מרגש אותי שלקוחות חדשים מכירים אותי ומתלהבים, שלקוחות קיימים חוזרים ומזמינים עוד  ושהם מרוצים. מרגש אותי לראות ילד מופתע בטפט חדש שעיצבו עבורו לפי טעמו.  
מה הייחודיות של הסטודיו ושל המוצרים? "יש לנו את היכולות והכישורים להגשים כמעט כל רצון של לקוח. אנחנו יכולים לאייר ולעצב דברים מאפס, ליצור שילובים והתאמות, לייעץ ולהפיק מוצר סופי מתוך רעיון ראשוני בלבד. אנחנו בסטודיו יודעים לעצב עבור המשפחה הבודדת ועבור עסק גדול. בנוסף, במגזר העסקי, אנו יודעים להתאים את העיצוב לערכים של המשרד, בית הספר או הארגון".
מה הם הערכים שחשובים לך? אילו ערכים מלווים את העשייה שלכם בסטודיו? "חשוב לנו שהמוצרים שלנו יהיו שימושיים בבית ובמשרד של הלקוחות שלנו. המוצרים שלנו מיועדים לשימוש מרובה והם חזקים ועמידים. אנחנו לא מאמינים בלקנות הרבה ובצורה לא חכמה, אלא משתדלים להביא ללקוח את המוצר הטוב ביותר שילווה אותו שנים רבות. המוצר שלנו פרקטי הן בשימוש והן בעיצוב. מוצרי ה-PVC שלנו מיוצרים באירופה, בעלי תקן בינלאומי, אינם רעילים, וכל המוצרים מודפסים בארץ בדיו על בסיס מים ובעיצוב מקורי שלנו. כך שחשוב לנו שהלקוח יקבל את המוצר האיכותי הטוב ביותר".

"את הסטודיו הקמתי כאשר עברתי עם משפחתי לבית חדש וחיפשתי דרך להשלים את עיצוב הבית בפריטים משלימים ופרקטיים", מספרת ליאת ברנק, שהקימה את סטודיו Alea Design, המעצב ומייצר מוצרים משלימים לבית בהתאמה אישית. בתחום הפיויסי ניתן למצוא כאן קולקציות שלמות של משטחי שולחן, פלייסמנטים, ראנרים, שטיחי מטבח, שטיחי סלון, שטיחי משחק לילדים ולחדרי שינה. בנוסף, גילינו בסטודיו שלה טפטים נהדרים מסוגים שונים. 
מהיכן האומץ לעבור מסטטוס של שכירה לעצמאית, ולפתוח סטודיו משלך? "הכל עבד כתהליך שהבשיל כשהייתי מוכנה לכך מבחינה מקצועית ואישית כאחד. בתקופה שבה החלטתי לצאת לדרך עצמאית עבדתי כמנהלת סטודיו בחברת פרסום, שימשתי בתפקיד בכיר והרגשתי שמשהו אחר מתחיל לדגדג לי באצבעות. בזמן הזה עברתי לדירה חדשה עם המשפחה שלי והתחלתי לחפש פתרונות עיצוביים לבית. הרעיונות שלי לא אחרו לבוא, הצלחתי לפתור את בעיות ניצול המרחב, פרקטיות וכמובן הכי חשוב יופי -  על ידי עיצובים משלי, שאותם התאמתי לצרכים של המשפחה שלי. אני חושבת שהאומץ שלי נבע מתוך הביקורת והפרגון הטוב שקיבלתי על העיצוב של המוצרים האלה. וכך, חברים וחברים של חברים החלו לפנות אליי ורצו שאעצב להם גם. מהר מאוד מצאתי את עצמי חוזרת הביתה מהעבודה במשרד ואז מתחילה לשבת על עיצובים שלי והזמנות עבור חברים, וככל שעבר הזמן התרבו ההזמנות והבנתי שאני הרבה יותר נהנית מזה ושאני רוצה לתת את כל כולי לזה. וכך למעשה התחלתי".
מה הכי מרגש אותך בעבודה? "להצליח לקלוע לטעם הלקוח בעיצובים שלי. מרגש אותי שלקוחות חדשים מכירים אותי ומתלהבים, שלקוחות קיימים חוזרים ומזמינים עוד  ושהם מרוצים.
מרגש אותי לראות ילד מופתע בטפט חדש שעיצבו עבורו לפי טעמו.  
מה הייחודיות של הסטודיו ושל המוצרים? "יש לנו את היכולות והכישורים להגשים כמעט כל רצון של לקוח. אנחנו יכולים לאייר ולעצב דברים מאפס, ליצור שילובים והתאמות, לייעץ ולהפיק מוצר סופי מתוך רעיון ראשוני בלבד. אנחנו בסטודיו יודעים לעצב עבור המשפחה הבודדת ועבור עסק גדול. בנוסף, במגזר העסקי, אנו יודעים להתאים את העיצוב לערכים של המשרד, בית הספר או הארגון".

aleadesign

 "המוצרים שלנו מיועדים לשימוש מרובה והם חזקים ועמידים. אנחנו לא מאמינים בלקנות הרבה ובצורה לא חכמה, אלא משתדלים להביא ללקוח את המוצר הטוב ביותר שילווה אותו שנים רבות"

aleadesign
www.aleadesign.co.il

ספרי לנו על יום בסטודיו. מי הם האנשים שפועלים מאחורי הקלעים של אליה? "בסטודיו יש צוות מעצבים שעובד יחד ומפתח קולקציות, יוצר ונותן מענה ללקוחות. הסטודיו נמצא במרתף של הבית שלי בראש העין, ניתן להגיע לסטודיו בתיאום מראש וכאן לפגוש אותנו, להכיר אותנו ואת המוצרים והחומרים, הסטודיו מעניק גם ייעוץ מקצועי בסטודיו ומחוצה לו. המוצרים מעוצבים כאן ומודפסים בבתי דפוס שונים ויוצאים מכאן על ידי חברת שליחויות שאני עובדת איתם. ביחד עם הסטודיו עובדים מספר מתקינים אמינים ומקצועיים המתקינים בבית הלקוח טפטים, מדבקות קיר וכו'". 

מהיכן את שואבת את ההשראה למותג שלך? "בכל עונה ותקופה אנחנו חוקרים ומנסים להבין מה הולך לתפוס בעולם עיצוב הפנים וההום סטיילינג. כך אנו נותנים מענה לטרנדים הקרבים. בנוסף, עיצוב מקורי, מפוצץ סטייל ושיק וכמובן מותאם לפי מה שאנחנו חושבים שרלוונטי ונכון לבית ישראלי ועסק. את ההשראה שלנו אנחנו מקבלים מכל מקום, השראה יכולה להגיע בעקבות תמונה שצילמנו ברחוב או בטבע, הרצאה ששמענו, מילה, משפט או שיר ולפעמים איזשהו צבע, טקסטורה או מוטיב מסוים יכולים לפתח קולקציה שלמה. כאשר אנחנו מעצבים עבור לקוח באופן אישי –  ההשראה מגיעה מהאדם החי במרחב, במשרד וכדומה. אנחנו נתעניין באופי שלו, בתחומי העיסוק, בייחודיות ובצבע הפנימי שלו והם אלו שנותנים לנו השראה ליצור".
 

איזו פינה בבית את הכי אוהבת לעצב עבור הלקוחות? "אני אוהבת לעצב הכל, באמת. לכל אזור בבית יש את הייחודיות שלו אבל אם אני ממש צריכה להתמקד אז הפינות המועדפות עליי לעיצוב הם פינות האוכל וחדרי הילדים".
כיצד את ממליצה לעצב את פינת האוכל? "אני ממליצה להתאים בין טפט מיוחד לבין מפת שולחן או סט פלייסמנטים עם שם המשפחה או שמות בני המשפחה, לתת לכל אחד מקום פיזי ונפשי במשפחה. אני אוהבת לשלב טפט נועז ו'להשקיט' אותו עם מפה או פלייסמנטים רגועים יותר שמשלימים ומתכתבים אתו מבחינה עיצובית.  רצוי לא להעמיס בפינה הזו, כדי שיהיה נוח להביא אליה את הארוחות ושלא יידרש זמן נוסף בפינוי השולחן בכל פעם".
ואת חדרי הילדים, למה את כל כך אוהבת לעצב אותם? "ילדים הם עולם ומלואו. אני אוהבת להתחבר לתוך הדמיון של הילד, לתוך האהבות והחוזקות שלו ולהרים את זה לרמה עיצובית. להתאים לו את המוטיבים והצבעים שהוא אוהב, לשלב אותם בטוב טעם והכי חשוב, עם מוצרים פרקטיים ונוחים".

מה עוד אתם מציעים בסטודיו? "לאחרונה פתחנו מחלקה עסקית שנותנת מענה לעסקים, מוסדות וארגונים - החל מעיצוב ומיתוג החלל ועד מתנות לעובדים. אנחנו מתמחים בהטמעת המותג בעיצוב ואנחנו מאמינים בלתת ללקוח חוויה כוללת. לאחרונה, אנחנו מזהים טרנדים חדשים בעיצוב בתי ספר, יותר ויותר מנהלים מבינים שהדבר מאוד חשוב לאווירה הכללית ולמוטיבציה האישית של התלמידים וצוות המורים. אנחנו מציעים פתרונות של טפטים, מדבקות קיר ומשטחי ושטיחי PVC הנשמרים לאורך זמן בשימוש רב. כבר יצא לנו לפעול במספר בתי ספר, כפרי נוער ותיכונים ואנחנו מברכים על כך וגאים להיות חלק ממגמה זו. עצם העובדה שהסטודיו שלי נותן מענה בעולם העיצוב בדרכים האלה מפיק סיפוק גדול עבורי וגורם לי להמשיך עוד ועוד". באתר הסטודיו
(www.aleadesign.co.il) ניתן למצוא פרטים נוספים. 

aleadesign
aleadesign
aleadesign
aleadesign
bottom of page