top of page

דרמה ביתית הבחירות שישדרגו לכם את הבית

כל הסיבות שבזכותן כדאי לשלב אבנים טבעיות בבית שלכם – בחיפוי בריצוף, במשטחים וגם באלמנטים דקורטיביים שלוכדים את העין.

  

שיש אושן בלו

בואו נתחיל מהשורה התחתונה: האבנים הטבעיות הן מחומרי הגלם המבוקשים ביותר בעיצוב הבית ולמטרות ריצוף וחיפוי. ויש לכך כמה סיבות מצוינות: בראש ובראשונה, האבנים הטבעיות הן חומר גלם אמין, עמיד ואיכותי. בנוסף, הן מתהדרות ביופי אותנטי שאי אפשר להתחרות בו.

קחו למשל את השיש, אבן בעלת ערכי אמינות ואסתטיות גבוהים שהיוותה חומר גלם לבנייה עוד בעת העתיקה. במקרה זה, מדובר בסלע גבישי שנוצר מסלע משקע ימי ועבר התמרה במעמקי כדור הארץ. בחברת "שיש דן", המייבאת לוחות שיש, גרניט וקוורץ כבר יותר מ-30 שנים, מסבירים כי אבן השיש ידועה כאבן איתנה שאינה ניזוקה בקלות ובעלת רמות גבוהות של בידוד תרמי ואקוסטי. זו הסיבה שהיא הפכה לאחת מן האבנים הטבעיות האמינות ביותר בתחום העיצוב והבנייה. הבולטים בשימושי השיש הם ריצוף וחיפוי (פנים וחוץ), וכן אלמנטים דקורטיביים בבית כמדרגות, דלפקים ועוד. "האסתטיות של השיש מאופיינת בעיקר בגידים שלה, הקווים העקמומיים אשר נפרשים לאורכה בגוונים שונים וברמות שונות של חדות. הגידים העדינים נראים כטבועים עמוק בתוך גוף השיש וכך הם יוצרים מחזה שובה עין של אבן חיה ופועמת“.
הבחירה הבאה היא גרניט, אבן המתאפיינת במערכות סדקים שמקנות לה חוזק רב ביחס למשקלה. היא נוצרת במעמקי כדור הארץ בתהליך ממושך בו מתרחשת חדירה של נוזלי מאגמה אל האבן והיפרדות מינרלים בעת הצינון שלה. כאבן תהום, הגרניט מתהדרת בתכונות של עמידות גבוהה וקשה מאוד לגרום לה נזק. בשל היותה בעלת אחוזי קוורץ גבוהים, הפכה אבן הגרניט לחומר גלם מבוקש עבור משטחי עבודה איכותיים למטבח, לאי או לכל פינה עיצובית אחרת בחלל הבית.
צורתה הייחודית גורמת לכל גרניט להיות שונה זה מזה וכך נוצר עולם מופלא של טקסטורות, גוונים וצורות - שרק הטבע יכול לייצר.
גם במקרה של הגרניט, השימושים העיקריים שלה כוללים חיפוי, ריצוף, אלמנטים דקורטיביים וגם משטחי עבודה חזקים ואמינים במיוחד.
ולסיום, האוניקס, אבן נוי משתקפת ושקופה למחצה המתהדרת בטקסטורות מהפנטות. 
אבן זו ידועה לאדם עוד מהעת העתיקה ונעשה

 בה שימוש נרחב כאמצעי דקורטיבי לשילוב בבנייה ובעיצוב. בניגוד לאבנים טבעיות אחרות, תכונותיה ויתרונותיה העיקריים של האוניקס כרוכים בהיבט האסתטי שלה. ככזו, נהוג להשתמש בה לדלפקים, ברים, אי במטבח, קירות, או בכל מקום ש"דורש" נגיעה של יופי. היא אף משרה על החלל תחושה יוקרתית וקסומה, ובזכות מרחב הגוונים שלה, אבן זו יכולה להתאים לכל מטרה.
ועוד מפתיע לגלות כי עולם האבן מצוי כל העת עם האצבע הטרנדים העכשוויים ביותר בעיצוב. כך למשל, נוכחנו לאחרונה כי חברת
"שיש דן" החלה לייבא לארץ את מותג הפורצלן הבינלאומי "אטלס פלאן" (AtlasPlan), המתמחה ביצירת משטחי פורצלן שמתהדרים בלוק יוקרתי. ככאלו, הם משחזרים באופן אותנטי במיוחד את העושר של אבן טבעית, וכמובן – גם את האיכויות הטבעיות שלה. "הלוחות המרהיבים הללו מיוצרים בטכנולוגיה מתקדמת, וניתן להזמינם במידות גדולות במיוחד", מסבירים בחברה. "התוצאה: המרחב כולו זוכה במראה הרמוני מאוד, נקי והמשכי".
כך למשל, שימו לב לדגם Calacatta Imperiale, המופיע בקולקציה העדכנית של המותג. הוא מגיע בצבע לבן-חלב ובו ורידים בגוני זהב, אדום, אפור וכתום. גם כאן, 
התוצאה היא מראה עוצמתי ובלתי נשכח. 

bottom of page