top of page
עיצוב_אביב_חרמוני,_צלם_שי_אפשטיין,_באדיבות_MODY_-_חיפויים_וסניטריה_(5).jpg

תמיד נקייה

"אמנם הדרישה לאחסון היתה המשמעותית ביותר, אבל בנוסף, בעלי הבית אוהבים ניקיון ופרקטיות", מסביר המעצב אביב חרמוני. "לכן החשיבות שבבחירת חומרים יפים שגם יהיו קלים לתחזוקה, עמדה לנגד עיניי"
באדיבות: MODY חיפויים וסניטריה // עיצוב ותכנון: אביב חרמוני // צילום: שי אפשטיין 
עיצוב_אביב_חרמוני,_צלם_שי_אפשטיין,_באדיבות_MODY_-_חיפויים_וסניטריה_(19).jpg

האריחים הגדולים שנרכשו ב-MODY, מדמים אבן טבעית, עם גידים עדינים כמו של שיש יוקרתי. הם מעניקים מראה טבעי, אלגנטי ועל-זמני לחללים הציבוריים, ומחמיאים לכל "תפאורה"

חרמוני בחר, בין השאר, בלוחות גרניט פורצלן גדולים שמדמים אבן, בדק סינתטי עבור המרפסת, בלוחות חיפוי ענקיים, לחיפוי חדרי הרחצה מרצפה ועד תקרה, ועוד. התוצאה: חדרי רחצה שאינם נופלים מאלה שבמלון מפנק במיוחד, עם תחושה נעימה של ספא יוקרתי, וכן שמירה על קו אלגנטי בעיצוב הבית, תוך הכנסת החוץ המרהיב, עם נוף הים הנחשק, פנימה.


פלטת גוונים בהירה וטבעית נבחרה לפאר את הדירה, עם הבלחות של גוונים ים-תיכוניים ומחשמלים, שמתכתבים יפה עם תכלת הים, שנשקף מחלונות הדירה. מערכת ישיבה ופריטי טקסטיל בחדר המגורים בגווני כחול-עמוק, תכלת וסגול, וגופי תאורה מוזהבים בפינת האוכל הסמוכה, מתכתבים היטב עם הגוונים הללו ומשקפים אותם ממעל. אריחי ענק בגודל של 180/90 ס"מ מגרניט פורצלן מציעים מראה אחיד והומוגני לרצפת הבית. "האריחים הגדולים מדמים אבן טבעית, עם גידים עדינים כמו של שיש יוקרתי", אומרת סיון ניסני חלפון, מנהלת מותג בחברת MODY. "הם מעניקים מראה טבעי, אלגנטי ועל-זמני לחללים הציבוריים, ומחמיאים לכל 'תפאורה'". 

אין ספק שאחד האתגרים המשמעותיים בעיצוב מרחב המחיה הביתי, הוא שיוכל להישמר נקי ומסודר, בלי קשר למספר הדיירים או למספר הפונקציות שהוא ממלא. פעמים רבות הסטיילינג והאבזור ביום הצילומים נראים מרהיבים, אך לאורך זמן החזון של המעצב דוהה, מפאת "הסדר החדש", של הדיירים, בתום תהליך העיצוב ולאחר התמקמותם מחדש. 


תכנון מהודק ומדויק נבחן לאורך זמן. האם בוצע בהתאם להרגלים ולהתנהלות היומיומית של הלקוחות? האם שטחי האחסון מספיקים בגודלם ומאפשרים העלמת כל האביזרים שגורמים לבלגן? האם החומרים המרהיבים שנבחרו לפאר את חללי הבית דורשים תחזוקה מינימלית שתציג אותם יפים גם לאחר שנים של שימוש? המעצב אביב חרמוני דאג לכל אלה, ולעוד קצת. 

 

חרמוני מספר שהלקוחות שפנו אליו ביקשו, כמו מאות לקוחות לפניהם, שהדירה תהיה מרווחת, מאווררת, בהירה ומוארת ככל האפשר. ובנוסף, ביקשו ממנו לתכנן מקומות אחסון למכביר, שיאפשרו אחסון מיטבי, באופן שיותיר את הדירה נעימה ונקייה למראה, בכל עת. "אמנם הדרישה לאחסון היתה המשמעותית ביותר, אבל בנוסף בעלי הבית אוהבים ניקיון, פרקטיות", מסביר המעצב. "לכן החשיבות שבבחירת חומרים יפים שגם יהיו קלים לתחזוקה, עמדה לנגד עיני". 

בנוסף ל"קירות האחסון" שובצו ארונות קיר רחבי ידיים ברחבי הדירה, עם שטחי אחסון נאותים לחפציהם האישיים של דיירי הבית. "הדבר החשוב בעיניי, כמעצב, הוא לאפשר זרימה נכונה, וכך לקבל הרבה 'אוויר לנשימה', בלי קשר לכמות החפצים של הלקוחות", הוא מסביר.

 
חדר המגורים תוכנן כיחידה גדולה והומוגנית ביחד עם פינת האוכל. החלל מואר באור טבעי והחלונות הגדולים מוסגרו בשחור, באופן שכמו הופך את הנוף היפהפה ליצירת אמנות. הישיבה בסלון צופה לנוף ולקיר הקמין הממוקם במרכז החלל, שחוצץ בין הסלון לפינת העבודה. דלתות הזזה נסתרות בקיר הנגרות מאפשרות סגירה והפרדה מוחלטת בין החללים, לפי הצורך. 

חדרי השינה, לעומת החלל הציבורי הרחב, רוצפו בפרקט בגוון כהה, שיוצר ניגודיות מחמיאה לפלטת הגוונים הנבחרת בדירה. "הפרקט הכהה מכניס חמימות לחדרי השינה האינטימיים, ומדגיש אותם בצורה נעימה", מסביר חרמוני. "ממש כמו קווי הקונטור בשחור שנבחרו לשאר חללי הבית, ושובצו בהם בעדינות ובאלגנטיות".


חרמוני "רתם" את קירות הדירה, והחליף רבים מהקירות החוצצים בפריטי נגרות מתוכננים היטב, שישמשו כנישות לאחסון. "השימוש בנגרות שבעצם מפרידה בין חללים, במקום קיר, או ממש מחפה קירות שלמים, כמו במסדרון, הופך את החלל לפרקטי מיסודו. קיר הרי"ש במסדרון, לדוגמה, מחביא בתוכו מקומות אחסון מטורפים", מסביר חרמוני.


קיר הקמין שבחדר המגורים אף הוא מתפקד כאלמנט רב-תכליתי. מצד אחד, קיר מוקד מרהיב שבו מוטמעים עזרי הבידור, מצדו השני קיר אחסון הפונה לחדר העבודה, וכן אחסון שימושי משני צדיו. גם בין המטבח לחלל הסלון חוצץ קיר מנגרות המשמש גם הוא לאחסון משני הצדדים.

אביב חרמוני "רתם" את קירות הדירה, והחליף רבים מהקירות החוצצים בפריטי נגרות מתוכננים היטב, שישמשו כנישות לאחסון

מרפסת שמש, ששטחה 45 מ"ר,  מזמינה את הבאים לצאת וליהנות ממנה מצד פינת האוכל. תחושת חמימות ביתית מקיפה את הבאים מכל הכיוונים, הודות לדק ולחיפויי עץ לצד פינות חמד ירוקות ומיטות שיזוף. מטבח חוץ ובר שפונים אל הנוף מעניקה ליושבים בחוץ כדי צרכם, לבילוי ארוך וממושך תחת קרני השמש.


המטבח תוכנן בהתאמה לצרכי הלקוחות ועוצב במינימליזם מאופק, בצבעוניות בהירה, עם משטחים מחומרים עדכניים אשר תורמים לתחושה האלגנטית והיוקרתית. דגשים בשחור דוגמת מסגור החלון, ברז הכיור ומעט פריטי דגש מעניקים קונטרסט עיצובי, בדומה לטקטיקת העיצוב בשאר חללי הבית. 


בחדר הרחצה של בנות המשפחה ביקש המעצב להכניס תחושה שובבה וקלילה יותר, בעזרת אריחי תלת ממד, שמוסיפים טקסטורה מעניינת ומחמיאים לריצוף העדין ולפריטי הנגרות בלבן. "האריחים הללו מכניסים קריצה ותחושת PLAYFUL לחלל, מבלי להיות ילדותיים מדי", הוא מסביר. כיור אובלי מודגש בשחור לצד ברז שחור מעניקים את הקונטרסט העדין שנשזר כחוט השני בחללי הבית. 
המיטה הזוגית בחדר המאסטר המרווח פונה לנוף עוצר הנשימה לו זכו דיירי הבית, ומשני צדיה מוקמו ארונות הזזה גדולים, בסגנון His & Hers. חדר הרחצה שבו נדמה כתכשיט מיוחד בחדר השינה, עם קירות מחופים באריחי ענק בגודל 150/150 ס"מ, המדמים אבן אוניקס בגוון שקט, אך עשיר. המקלחון רחב הידיים תוכנן אל מול חלון שמשקיף לנוף, ומאפשר הנאה מקסימלית מהרחצה.

חדרי הרחצה אינם נופלים מאלו שבמלון מפנק במיוחד, עם תחושה נעימה של ספא יוקרתי, לצד שמירה על קו אלגנטי

bottom of page