top of page

קריירה לוהטת בעיצוב פנים: כיצד תעשו זאת נכון?

מעצבת עדי ברגמן אראל, בוגרת בהס לעיצוב ברברה ברזין , צלם שי אפשטיין 1.jpg
מעצבת עדי ברגמן אראל, בוגרת ביה"ס לעיצוב ברברה ברזין / צלם שי אפשטיין
תכנון חלל הוא עניין מורכב ומצריך ידע ובסיס כדי לעצב אותו נכון ופרקטי, במיוחד בעידן המודרני בו אנו חיים וכך, עיצוב פנים הפך למקצוע לוהט גם עבור כאלו המחפשים לשנות כיוון תעסוקתי באמצע החיים. כך תעשו את נכון
מעצבת עדי ברגמן אראל, בוגרת ביה"ס לעיצוב ברברה ברזין / צלם שי אפשטיין

בדקו מה בית הספר מציע, השילוב הקדוש של תיאוריה ופרקטיקה הם המפתח שלכם להצלחה במקצוע, אל תתפשרו על בית ספר שייתן לכם רק תיאוריה או מציעה רק תכנית מצטיינים שיעשו פרויקט או שניים, בדקו כמה פרויקטים יעברו תחת ידיכם במהלך הלימודים, מה תהיה ההשפעה שלכם בפרויקט ואיך תוכלו כבר במהלך הלימודים לקחת פרויקט משלכם, מי ילווה אתכם בפרויקט שלכם במהלך הלימודים וכמה תוכלו להרוויח. ברברה מוסיפה: "הלימודים בבית הספר ברברה ברזין אורכים כשנתיים, כאשר בשנה השניה הסטודנטים בסטאז', הם אינם יושבים לספסל הלימודים אלא עובדים בפרויקטים אמיתיים עם לקוחות אמיתיים בעלי חלומות, ציפיות ודרישות אמיתיות. רק כך ניתן להכין את הסטודנטים ליום בו יצאו לעולם האמיתי, בנוסף, סטאג'רים רבים שלנו מתחילים לקבל לקוחות ועבודות פרטיות כבר במהלך הסטאז', פרוייקט כזה מקבל ליווי מלא שלי ושל צוות בית הספר כשהתשלום מגיע במלואו אל הסטודנט".

עיצוב פנים הפך למקצוע מבוקש ויוקרתי ויחד איתו גם פורחים גם בתי הספר והאוניברסיטאות המציעות לימודי עיצוב פנים, להבדיל ממה שרבים חושבים, לימודי עיצוב פנים אינם מתמקדים רק באסתטיקה או בהלבשת החלל. הסטיילינג, הוא רק נדבך קטן מהתחום הרחב. מעצבת הפנים ובעלת בית הספר הגבוה ללימודי עיצוב פנים, ברברה ברזין אומרת "תחום זה מתעמק, בראש ובראשונה, בבני האדם וכיצד הם מתנהלים בחלל. כך שמעצב טוב ידע לתכנן חלל פונקציונאלי לפי מידות מדויקות וצרכי הלקוח, ידע לשלוט בתהליך כולו, החל מרמת התכנון, דרך תוכניות עבודה, תפירת תוכניות טכניות כמו מיזוג אוויר, חשמל, תאורה ועוד, וכלה בבחירת הכריות על הספה. בית מעוצב הוא גם כזה שבנוי לתחזוקה שוטפת ושפויה וכמובן אחד שעומד בתקציב ובפרוגראמה". תהליך תכנון הבית הוא ארוך ומורכב, שכלולים בו עליות ומורדות. מקצוע עם שעות ארוכות וחשיבה שרודפת אחרייך גם בחלומות, כך שאם אתם מבקשים למצוא מקצוע של תשע עד חמש, אתם לא במקום הנכון.

"עיצוב פנים נראה זוהר מבחוץ אבל העבודה היום יומית היא קשה ודורשת, אם לא תגיעו מוכנים ומשופשפים, לא תוכלו לבלוט ולייחד את עצמכם מעל השאר."

ברברה ברזין / צילום גיא הכט
ברברה ברזין במרכז / צילום חיים אפריאט
תכנון ועיצוב אליסה ברדה, בוגרת ביה"ס ללימודי עיצוב פנים של ברברה ברזין / צילום עמית גושר

סטודנטית בבית הספר של ברברה ברזין משתפת: "שנים ארוכות של עבודה בתחום המחשבים והקורונה שריתקה את רובנו אל הבית, הביאו אותי לחפש את עצמי מחדש. תמיד אהבתי ליצור, לתכנן, לשלב צבעים ופריטים בחדר ולחשוב כיצד הייתי הופכת הכל ליותר פרקטי ונגיש. בחרתי ללמוד בבית הספר של ברברה ברזין כי הכלים שקיבלתי פה הם מעבר לכל מה שיש לבתי ספר אחרים להציע, אני עובדת מול לקוחות מקשיבה מטפלת בצרכים וברצונות שלהם, ברברה תמיד כאן לצידי כדי לכוון ולייעץ, ואני לומדת ממנה המון. הפרקטיקה הזו משפשפשת אותי היטב, כבר במהלך הלימודים עיצבתי לי אתר וצילמתי צילומי תדמית בליוויה של ברברה, יש לי פייסבוק ואינסטגרם עם פרוייקטים שלי כך שכל התשתית שלי מוכנה לרגע שבו ארצה לפרוש כנפיים ולעוף הלאה".

הפרקטיקה של המקצוע היא גם בפרטים הקטנים. בדקו איזה בית ספר יגיע אתכם לרזולוציות הכי קטנות, שאמנם נראות כרגע זניחות אבל הם יהיו המפתח שלכם להצלחה והשתלבות מהירה במקצוע - במהלך הלימודים בבית הספר של ברברה ברזין משולבות סדנאות בנושאי רבים, המכינים את הסטודנט אל היציאה החוצה לדוגמת איך לנסח ווצאפ ללקוח פוטנציאלי או איך לפתח שיחה עם השכנה במעלית שבדיוק רוצה לשפץ? איך לכתוב הצעת מחיר ולתמחר את העבודה שלכם? איך להתמודד עם לקוח שלא משלם בזמן? איך לזהות עבודה ששווה לקחת? מהם החודשים המתים במקצוע ואיך לנצל אותם בצורה מיטבית? ועד להתמודדות עם הטרדה מינית בשטח ברזין מוסיפה "עיצוב פנים נראה זוהר מבחוץ אבל העבודה היום יומית היא קשה ודורשת, אם לא תגיעו מוכנים ומשופשפים, לא תוכלו לבלוט ולייחד את עצמכם מעל השאר. כל המידע שאנחנו חושפים ומלמדים את לתלמידים שלנו בבית הספר, תכנון של פרוייקטים, תכנון של חשמל ואינסטלציה, דרך סטיילינג וכלה באיך לצלם צילומי תדמית ואיך לכתוב ווצאפ ללקוח הם אלו שמביאים את הסטודנטים שלנו לבלוט ולהצליח בחוץ."

מעצבת מיכל רוטשילד בוגרת ביה"ס לעיצוב של ברברה ברזין / צילום אלעד גונן
מעצבת עדי ברגמן אראל - בוגרת ביה"ס לעיצוב ברברה ברזין / צילום עמית גושר
מעצבת עדי ברגמן אראל בוגרת ביס לעיצוב ברברה ברזין צילום- איתי בנית.jpg
מעצבת עדי ברגמן אראל - בוגרת ביה"ס לעיצוב ברברה ברזין / צילום איתי בנית
מעצבת שלומית גליקס, בוגרת סטודיו ברברה ברזין, צלם איתי בנית (2).jpg
מעצבת שלומית גליקס, בוגרת סטודיו ברברה ברזין / צילום איתי בנית

מעצבת הפנים ובעלת בית הספר הגבוה ללימודי עיצוב פנים, ברברה ברזין חולקת עצות זהב: כיצד תדעו אם בחרתם במקצוע הנכון?  

 

את האגו מניחים בצד-  תפקידו של מעצב הפנים הוא לאסוף את רצונות הלקוח ולתפור אותם לפי מידותיו ולפני התקציב שניתן לו. מעצב פנים טוב הוא לא כזה שיכפה את דעתו וטעמו על הלקוח, גם אם הלקוח שעומד מולו הוא בעל טעם טוב יותר או פחות.

 

מלכלכים את הידיים- עבודה טכניות ו"עבודות שחורות" - מעצב פנים טוב הוא קודם כל איש טכני שמבין במערכות התפעוליות של המקצוע ועד להבנה בעיניים פרוצדורליים כמו ועדות בניה ברשויות. מעצב טוב הוא אחד שלעולם לא יתפשר על ענייני בטיחות או תכנון לקוי שהוא יודע מראש שלא ישרת את צרכי הלקוח.  זה לא עבור מי שמתייאש מהר. הסוד להצלחה טמון בעבודה קשה, בנחישות, בהתמדה ובאהבה למה שעושים. בחרו בבית ספר שיוכל לסייע לכם לתרגם את הכישרון לפרקטיקה. להבין שגם בכל כישלון אפשר למצוא הזדמנות. מקום שבו יש אנשים נעימים שיסבירו לכם שחשוב להיות אופטימיים, להשכיל לצמוח גם מתוך משבר, ותמיד להביט קדימה בשמחה.

לא רק תיאוריה - הנסיון שתצברו במהלך הלימודים הוא זה שיהיה המפתח שלכם והקבלות שלכם להצלחה בהמשך- שימו דגש על בית ספר טוב שמקפיד על התמחות מעשית ופרקטית, כזה שנותן לתלמידים לקחת חלק במגוון של פרויקטים שיעזרו לכם להשתלב בעבודה מיד עם תום הלימודים.

bottom of page