top of page
Hatzvani_HR_Done.jpg

מטבחי חוץ:
זהירות, זה ממכר

הגיוון שמטבחי החוץ מעניקים לארוחות המשפחתיות, יחד עם חוויית האירוח המגבשת בחלל הפתוח, הופך אותם לאלמנט מנצח. בחברת Alumex מספרים על הטרנד שרק הולך ומתקדם כל העת

 צילומים באדיבות חברת Alumex 

9I4A6838.jpg
מטבח בקיסריה .jpg

כל אדריכל ומעצב פנים יספרו לכם כי ישנם טרנדים שדינם להיעלם מהעולם בתוך שנים ספורות, וישנם כאלו שרק הולכים ומתחזקים ככל שחולף הזמן. מה שנקרא "כאן כדי להישאר". אנחנו מדברים כמובן על מטבחי החוץ, שהביקוש אליהם בישראל – כמו גם במדינות רבות בעלות מזג אוויר אידיאלי – רק הולך וגובר כל העת. ובתחרות הסוערת על ליבו של הצרכן, ישנם מספר מותגים וחברות שנחשבות לחוד החנית.


"ישראלים רבים גילו את יתרונותיו הרבים של מטבח החוץ", מסבירים בחברת Alumex, חברה ישראלית המייצרת מטבחי חוץ מעוצבים מאלומיניום בהתאמה אישית, וחברה בת של  Formex – יצרנית דלתות לארונות מטבח ואמבט, בעלת ותק של למעלה מ-20 שנה. "הגיוון שמטבח החוץ מעניק לארוחות המשפחתיות, יחד עם ההנאה שבאירוח בחלל הפתוח, הופך אותו לאלמנט מנצח". נוסף על כל אלו, אין ספק כי דווקא בישראל שטופת השמש, שבה גם החורף נחשב סמלי למדי, יש מקום של כבוד למטבחי החוץ.

במטבח החוץ ישנו קשר קרוב, רציף ובלתי אמצעי בין מי שמכינים את הארוחה לבין האורחים. במילים פשוטות: הסמול טוק מעולם לא היה מהנה ואינטימי יותר

מעבר לחוויה המגבשת, הנעימה והקלילה שמספקת ארוחה תחת כיפת השמים – בין אם בשעות היום, הערב או הלילה – הרי שבניגוד למה שמתרחש בשעת הכנת ארוחה במטבח הביתי הסגור, הרי שבמטבח החוץ ישנו קשר קרוב, רציף ובלתי אמצעי בין מי שמכינים את הארוחה לבין האורחים. במילים פשוטות: הסמול טוק מעולם לא היה מהנה ואינטימי יותר. כאן זורקים עצה, שם עוזרים קצת בחיתוך הסלט. כולם הופכים לשותפים בחוויה, והרשמיות נותרת הרחק מאחור
עם זאת, הסוד הוא כמובן בבחירת המטבח הנכון לכם.

 

לא מדובר רק על איכות, אלא גם על העיצוב, הנוחות, הפונקצינליות והעמידות למשך שנים. בהקשר זה, כדאי לדעת כי מטבחי חברת Alumex מיוצרים מאלומיניום – חומר עמיד במיוחד שאינו מתבלה או מחליד, אינו סופח נוזלים או משנה את צבעו עם הזמן. מה שקיבלתם – הוא מה שיישאר עמכם למשך שנים רבות. בנוסף, משקלו הקל של המטבח מאפשר הרכבה נוחה והעברתו למיקום אחר בקלות, במידת הצורך.
באשר לעיצוב – מדובר במטבחים המאפשרים אינספור משחקי עיצוב והרכבה, והכל בהתאם לטעם, לרצון ולחלום שלכם. כך למשל, מעניין לגלות כי במטבחי החברה, בעוד שגופי הארונות עשויים אלומיניום יצוק, הרי שחזיתות דלתות הארונות מחופים ב-HPL – מה שמאפשר את ייצורם בשלל צבעים. החלטתם לזנוח את האפור ולעוף על כתום תפוז או כחול עמוק? רק תגידו.


כמובן, מי שאינם מעוניינים לצלול לעומק הסוגיות העיצוביות, מוזמנים לבחור מהקטלוג העשיר של מטבחי החוץ. כאן תמצאו מטבחים ייעודיים שפותחו במיוחד עבור טעמו המגוון של הקהל הישראלי. המטבחים עצמם, כמו גם המוצרים הנלווים ההכרחיים, מוצעים בטווח נרחב של מחירים. המוצרים המשלימים כוללים גריל, כירות גז, טאבון וכמובן יחידות קירור, של המותגים המובילים בעולם.

9I4A4920.jpg

"עדיף למקם את המטבח, ככל שניתן, באזור מוצל וללא רוח, עדיף בכיוון צפון. כך תוכלו להבטיח שריחות הבישול והעשן לא ייכנסו אל תוך הבית"

9I4A4947.jpg
9I4A5500.jpg
Scene 01_Faran_HR_DONE (1).jpg

יוסי אסרף, מנהל הפעילות של Alumex, מוסיף ומספק מספר טיפים מנצחים בכל הקשור לבחירת מטבחי חוץ. "אחת השאלות שעלינו לשאול את עצמנו היא לאיזו מטרה משמש מטבח החוץ? האם הוא מיועד לבישול בלבד, או גם לאירוח? לצד הבחירה הקלאסית במטבח צמוד קיר המיועד לבישול בלבד, כאשר האירוח מתבצע בשולחן נפרד בחלל החוץ, יותר ויותר ישראלים רוכשים מטבח חוץ הכולל גם עמדת ישיבה. בכל מקרה, חשוב להחליט על המיקום המיועד למטבח ולבצע את הכנות החשמל, אינסטלציה וגז הנדרשות עוד בטרם הזמנת המטבח".


עוד הוא מוסיף כי אם מטבח החוץ ישמש גם לאירוח, יש לתכננו באופן המשלב הן פרקטיות, הן נוחות והן בטיחות. "אני ממליץ להימנע ממצב בו מיקום המשטחים החמים (גריל, כירת גז) ימוקמו בסמוך לאזור הישיבה, מטעמי בטיחות. מטבח שתוכנן כך, יפה ואלגנטי ככל שיהיה, עלול להתגלות כלא פרקטי. בנוסף, מיקום המטבח ישפיע על נוחות הבישול והאירוח בו. עדיף למקם את המטבח, ככל שניתן, באזור מוצל וללא רוח, עדיף בכיוון צפון. כך תוכלו להבטיח שריחות הבישול והעשן לא ייכנסו אל תוך הבית".


כך או אחרת, צוותי החברה מספקים ללקוחותיהם שירותי תכנון למטבח, טיפים באשר למיקומו המדויק, אבזורו בהתאם לצרכים ולתקציב שלכם, עצות בנושא גודל המטבח וסוג האבזור ועוד. למעשה, ב-Alumex, שמוצריה מיוצרים בישראל, נראה כי שם המשחק הוא גמישות. כאן תוזמנו לרכוש או לתכנן מטבח חוץ מודולרי בכל גודל ובכל מידה שתחפצו, ולמקם את יחידות האחסון והמוצרים המשלימים על פי רצונכם. כבר אמרנו – מגשימים חלום.


באתר החברה www.alumex.co.il ניתן למצוא מידע רב נוסף.

9I4A5465.jpg
bottom of page