top of page

איך לבחור את שולחן המחשב האידיאלי עבורכם?

כיצד מתאימים את שולחן המחשב לגיל, לגובה, לסגנון העיצוב ולחלל שבו הוא נמצא? כל מה שרציתם לדעת על בחירה נכונה של שולחן מחשב
computer-2982270_640.jpg

בעת שבה אנו חיים, כמעט אין אדם שאינו עובד בזמן כזה או אחר מול המחשב. בין אם מדובר בתלמידי בית הספר, בסטודנטים או מי שעובד במשרד ביתי, כולם יושבים שעות ארוכות מול המסך. לשולחן המחשב יש תפקיד גדול יותר מאשר לשמש כמשטח עבודה, פעמים רבות עליו לספק גם צרכים אחרים ולהתאים לאופן העבודה של מי שעובד על ידו. אספנו עבורכם כמה טיפים נהדרים לבחירת שולחן המחשב המושלם, שיתאים לצרכים שלכם וייתן לכם מוטיבציה.

 

התאמה לגיל

כפי שציינו קודם לכן, שולחן מחשב נחוץ כמעט לכל הגילאים, ולכן בתהליך הבחירה יש להקדיש מחשבה על כך. שולחן שאינו מותאם לגיל מבחינת הגודל יכול להוביל לעבודה ביציבה לא נכונה, העלולה לגרום לכאבי גב וצוואר. אם כן, שולחן לילדים צריך להיות כמובן נמוך יותר וחשוב שיוכלו להגיע עם הרגליים לרצפה בעת הישיבה. כך מתאפשרת זרימה טובה יותר של דם. שולחן נמוך מדי למבוגרים יכול לגרום להשתופפות המפעילה לחץ על חוליות הגב אשר יכולה לגרום לכאבים. ישנם גם שולחנות בעלי רגליים מתכווננות המאפשר התאמה של הגובה ליושב, זו  יכולה להיות השקעה מצוינת אם אתם רוכשים שולחן לילדים. כך, ככל שהם יגבהו תוכלו להגביה את השולחן בהתאם.

 

התאמה לחלל

השולחן הנבחר צריך מצד אחד להיות גדול מספיק להנחת כל אמצעי העבודה הדרושים שלכם, אך מהצד השני הוא צריך להתאים גם לגודל החלל שבו הוא מוצב. אם יש לכם חדר עבודה גדול, תוכלו לבחור בשולחן מרווח ביותר, שעליו יכולים לעבוד אפילו שני אנשים במקביל. זו אפשרות טובה עבור פינת מחשב לילדים. אם החלל קטן תצטרכו לבחור באופציה קומפקטית יותר. עבור פינת עבודה הנמצאת בחדר הנועד לשימושים נוספים, כמו חדר השינה או הסלון, ניתן לבחור בשולחן פינתי, המציע מספיק מרחב לעבודה אך תופס פחות שטח בחדר. כך או כך מומלץ להימנע משולחנות עמוקים מאוד, לא רק בגלל שהם תופסים חלק משמעותי מהחלל, אלא גם בגלל שהם לא יהיו נוחים לעבודה ולא תהיה לכם גישה קלה לפריטים הנמצאים בעומק השולחן.

אפשרויות אחסון

אם נחוץ לכם גם מקום אחסון בפינת העבודה, כדאי לבחור בשולחן מחשב הכולל בתוכו גם מדפים או מגירות. זו דרך נהדרת להשאיר את כל הציוד הדרוש לכם בהישג יד. כמו כן, כאשר מגירות משולבות בשולחן עצמו, ניתן לתפוס פחות מקום בחדר.

בבחירת סוג האחסון המשולב בשולחן, חשוב שתתייחסו לצרכים שלכם. אם אין לכם צורך בחפצים נלווים רבים לעבודה, תוכלו לבחור בשולחן בעל מגירות קומפקטיות ומועטות. אם דרוש לכם מקום אחסון רב, תוכלו למצוא שולחנות מחשב המשלבים מגירות, ארונות ומדפים. ככל שתשלבו יותר מקומות אחסון בשולחן, כך תוכלו לחסוך יותר מקום בחלל העבודה.

 

בחירת הסגנון

פרט זה אולי נראה לכם שולי, אך לסגנון השולחן וההתאמה שלו לעיצוב החלל יכולה להיות השפעה ישירה על הרצון שלכם לעבוד ועל הריכוז. זכרו כי שולחן המחשב הוא רק המצע לעבודה, לכן לא מומלץ לבחור בצבעים צעקניים ובולטים במיוחד. נסו ליצור הרמוניה בין שולחן המחשב לעיצוב של החלל, כך שתיווצר אווירה נעימה ונקייה מהסחות דעת. אם השולחן מיועד לילדים, מומלץ לבחור בשולחן בצבע כהה. הסיבה לכך היא שילדים לא תמיד לומדים דרך המחשב בלבד, לפעמים הם יצבעו, יציירו או ייצרו שלל יצירות. כל החומרים הללו עשויים להכתים את השולחן וככל שהוא יהיה כהה יותר כך יש סיכוי נמוך יותר שהפגמים יבלטו. יחד עם זאת בהחלט כדאי לבחור בשולחן העשוי מחומר קל לניקוי, כדי למנוע הידבקות של כתמים מלכתחילה.

אם יש לכם מספר מכשירים על השולחן הדורשים חיבור לחשמל, כדאי לבחור שולחן הכולל בעיצוב פתח ייעודי לסידור הכבלים השונים. זהו עיצוב פונקציונלי ביותר שיעזור לכם לשמור על סדר וארגון ללא מאמץ.

 

בחירת החומרים שמהם עשוי השולחן

שולחן המחשב צריך להיות אמין, יציב ועמיד, אך זה לא אומר שהוא צריך להיות כבד. למעשה, שולחן כבד מדי עשוי להגביל אתכם מאוד ולהקשות עליכם לעצב את החדר מחדש בעת הצורך. בנוסף, שולחן מאסיבי עשוי לעלות הרבה יותר משולחן קל ועמיד לא פחות.

Computer Screen
Work Desk
bottom of page