top of page

לגזור ולשמור:
טיפים לעיצוב הסלון

מתי להשתמש בשירותי מעצב פנים, איך מבצעים הום סטיילינג חכם וכיצד בוחרים את התאורה. קבלו שלל טיפים לעיצוב הסלון, באדיבות הפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון

leon-vbxyFxlgpjM-unsplash.jpg

אילוסטרציה: (unsplash)

Image by Kara Eads

סלון הבית מהווה את אחד מהחללים החשובים והמרכזיים בבית. בכדי ליהנות בסופו של דבר מסלון שכיף להסתכל עליו ונעים לבלות ולשהות בו וכמובן, גם לארח בו, חשוב לתכנן אותו בתבונה, תוך דגש על כל אותם הפרמטרים (גדולים כקטנים) אשר מהווים חלק ממנו.

הנה מספר טיפים אשר יסייעו בהשגת המטרה, באדיבות הפקולטה לעיצוב ב-HIT מכון טכנולוגי חולון.

שימוש בשירותיו של מעצב פנים

כידוע, הסלון מהווה את הלב של הבית, כמו גם אחד מהחללים המרכזיים בו. מסיבה זו, אנשים רבים לא יוותרו על שירותיו של מעצב פנים מנוסה – שהוא איש מקצוע מוסמך, בוגר מסגרת לימודי עיצוב פנים.

בכדי להשיג את התוצאה האופטימלית, חשוב בשלב הראשון לבחור סגנון עיצובי – כאשר, מעצב הפנים יוכל לסייע בבחירה. בשלב הבא, יש לוודא שכל האלמנטים ידברו באותה שפה עיצובית ויתכתבו אלו עם עלו, על מנת לקבל את התוצאה האופטימלית. במהלך לימודי עיצוב פנים, מקבלים ידע וכלים, באמצעותם ניתן לעצב חדרי סלון בכל גודל – זאת תוך התחשבות בתנאי החלל, בכניסה של האור הטבעי, במיקום וכמובן, בצרכים ובדרישות של הדיירים.

כך שמי שבוחר להשתמש בשירותיו של מעצב פנים, יצטרך רק לספק לו את כל המידע לגבי הדרישות והצרכים שלהם לגבי הסלון והוא כבר ידע מה לעשות – כמובן, תוך שיתוף הלקוחות בכל שלבי העבודה.

הום סטיילנג

כאמור, אפשר לעצב את הסלון ולהגיע לתוצאה יפה ומרשימה גם אם החלטתם לעשות זאת באופן עצמאי וגם אם אינכם בוגרים לימודי עיצוב פנים – ואולי גם אין לכם כל רקע אחר בתחום העיצוב.

באמצעות הום סטיילינג או הלבשת הבית, ניתן לרענן ולשנות את פני הסלון ואף להשיג תוצאה מרשימה.

בהליך הלבשת הסלון ניתן לעשות שימוש במפות, ווילונות, טפטים, מדבקות קיר ובדים צבעוניים.

כמובן, קיימת חשיבות גבוהה לתכנן את הליך ההלבשה בתבונה – יש לחשוב על הסגנון העיצובי המבוקש, על צבעים מועדפים – ניתן לקבל השראה מתמונות ברשת האינטרנט ומקולקציות של מוצרים שונים.

אם תעבדו בצורה מסודרת, תבינו את מלוא הדרישות והצרכים שלכם, תתכננו את התקציב ותבצעו בחירה נכונה באלמנטים השונים, תוכלו בסופו של דבר ליהנות מתוצאה מרשימה – זאת, גם במקרים שבהם התקציב שאותו תקצו עבור המטרה, אינו גבוה במיוחד.

Image by Curology
Living Room Interior

טיפים לעיצוב הסלון

בכדי להשיג את התוצאה המיטבית בכל מה שקשור לעיצוב הסלון – עם תואר או תעודה בתחום לימודי עיצוב פנים והן בלעדיו, להלן מספר טיפים אשר כדאי ליישם אותם בפועל:

  • בחירת גופי התאורה המתאימים – מומלץ לשים דגש משמעותי על נושא זה ולהקפיד ולבחור גופי תאורה, המותאמים לציפיות ולדרישות שלכם מהסלון (כאשר באמצעות גופי התאורה, ניתן לחלק את הסלון לאזורים שונים) – כך לדוגמה, לצד גוף התאורה המרכזי, ניתן לבחור בגוף תאורה לפינה המיועדת לקריאת עיתונים, גוף תאורה ייעודי לאזור הבילוי המשותף של בני המשפחה וכיוצא בזה.

  • דגש על תכנון המרחב - בתכנון המרחב, יש להקפיד ולשמור על מעבר נוח בין הרהיטים – מעברים של 50 ס"מ מינימום. חשוב לתכנן הן את מיקום הרהיטים וגם לשים דגש על הגודל שלהם – כדאי להימנע ממצבים בהם הרהיטים יהיו צפופים מדי, מה שיקשה על המעבר ביניהם.

  • בחירת הרהיטים המתאימים – כאשר בוחרים את הרהיטים לסלון, חשוב לשים דגש גם על הדרישות הפונקציונליות מאותם הרהיטים (לדוגמה, אם אתם מעוניינים בספריה, חשבו לאיזה גודל של ספריה אתם זקוקים), כמו גם על גובה התקציב אשר יוקצה עבור ההמטרה וכמובן, על הנראות של הרהיטים – יש לוודא שהם ישתלבו בצורה הרמונית ומרשימה עם הסגנון העיצובי אשר נבחר לחלל.

לפרטים נוספים: HIT מכון טכנולוגי חולון

bottom of page