חיפוי עץ חיצוני לבית: איך עושים את זה?

בתים פרטיים רבים ביישובים קטנים, במושבים ואפילו במקומות עירוניים, עוטים על עצמם חיפויי עץ.  מהם היתרונות, כיצד עושים זאת ומדוע חשוב לבחור ביטוח מתאים?
pexels-angela-cavina-2380249.jpg
 צילום: pexels-angela-cavina 
Entrance of Wooden House

מכירים את הבתים המחופים בקורות עץ? אלו בתים הנראים כמו בקתות עץ כפריות המשדרות הרבה חום, שלווה, נינוחות ותחושה מאוד מבטיחה לגבי מה שקורה בתוך הבית פנימה.

בעבר היו אלו בעיקר הבתים הכפריים שאלו היו מחופים עץ או שהם מלכתחילה היו עשויים עץ בלבד. כיום ישנם בתים פרטיים רבים ביישובים קטנים, במושבים ואפילו במקומות עירוניים שבעליהם בוחרים לחפות את ביתם בחיפוי עץ. יש לחיפוי העץ שורה של יתרונות מעבר ליופי הייחודי של העץ המחפה את הבית. הנה כמה מהם.

• יצירת אווירה – כבר ציינו כי בית מחופה עץ הוא בית מאוד ייחודי ומרשים. הבית יוצר אווירה מיוחדת וכבר מצדו החיצוני של הבית התחושה היא מאוד חמימה, מזמינה ומכילה.

• בידוד תרמי – העץ מעניק לבית שכבה מבודדת שמסייע בכך שהטמפרטורה בבית תישאר נעימה גם בקיץ וגם בחורף. הדבר מוביל כמובן לחיסכון בעלויות החשמל כאשר בחורף, החום בבית יישמר היטב ולא יברח החוצה וגם בקיץ הבית יהיה מאוורר ונעים.

• הגנה מפני רטיבות – העץ הוא חומר שמעניק שכבת הגנה נוספת לבית, כאשר גם באזורים בהם הייתה רטיבות, הודות לחיפוי העץ זה לא יחלחל לתוך הבית.

• אקוסטיקה – העץ הוא כאמור חומר מבודד ועל כן הוא גם תורם לאקוסטיקה של המבנה. הרעשים מבחוץ לא יפריעו לבני הבית גם אם הבית נמצא באזור שוקק ופעיל במיוחד.

• אסתטיקה – חיפוי העץ מסתיר פגמים שונים שיש על גבי המבנה החיצוני והוא מעניק מראה מאוד מושלם ומאוד נקי ונעים לעין.

• תחזוקה – העץ אינו דורש תחזוקה רבה. הוא נשאר עמיד ויפה גם בלי שתשקיעו בו דבר. כך למעשה הבית נשאר יפה ומרשים למשך שנים רבות.

לפני שהולכים על חיפוי עץ לבית

אז זה נשמע אולי ממש משכנע. אך חשוב לדעת, לפני שמחליטים ללכת על חיפוי העץ: כדי שיתקבל המענה הרצוי והטוב ביותר, חיפוי העץ חייב להיות עשוי מעץ חזק ואיכותי. העץ כידוע לא ממש "אוהב" רטיבות, וגם השמש לא באמת עושה לו טוב. בדיוק לשם כך חשוב להיוועץ באנשי מקצוע אשר אלו ייטיבו לבחור את העץ המתאים ולהמליץ על החומרים שיתאימו לאקלים באזור המגורים שלכם. כיום ישנן טכנולוגיות מתקדמות בתחום ייצור חיפויי העץ, מה שלמעשה מאפשר לרבים שנמנעו עד כה מחיפויים אלו, ליישם אותם וליהנות מהם בסופו של דבר.

זו הסיבה שלא כדאי להתנהל לבד, לבחור לבד וגם ליישם לבד את חיפוי העץ גם אם זה לא ממש מסובך. זאת משום שחיפוי עץ הנעשה ללא הבנה מקצועית בסיסית זהו חיפוי שלא יוכיח את עצמו בשטח. מעבר לכך היישום לא ייעשה כמו שצריך בצורה מדויקת, מסודרת והרמטית.

 

ביטוחים לבית

ככל שאתם משקיעים יותר בבית שלכם, אתם חייבים לשים דגש חזק יותר על הביטוחים של הבית ושל התכולה שלכם בבית. זכרו, חיפויי עץ רגישים יותר לאש ואף לנזקים שונים.

חשוב לזכור כי כאשר אתם באים לעשות ביטוח דירה, יהיה עליכם לקחת בחשבון את כל השיפורים והתוספות שלכם בבית ולהוסיף גם אותם. זה לא תמיד מובן מאליו ויש חברות ביטוח שינסו להתנער מנזקים שונים אם הדברים לא הופיעו בצורה מאוד ברורה ומאוד מפורשת. על כן, שימו לב והקפידו על ביטוחים מנוסחים היטב. אחרי שסגרתם את כל הפינות, טיפלתם בכל מה שהייתם צריכים לטפל, תוכלו להתחיל ליהנות מבקתת העץ הציורית שלכם.

Wooden Doorway