top of page
החיים זה כן שחור או לבן!
באדיבות רשת אליתה ליוינג- בונטמפי איטליה (2).jpg

 באדיבות רשת אליתה ליוינג- בונטמפי איטליה 

אומרים שהחיים הם לא  שחור-לבן, ישנו גם תחום אפור וזה גם מה שהמציאות, לרוב, מזמנת לנו. אבל לעיצוב הפנים יש חוקים משלו: השימוש בשני הגוונים הדומיננטיים יוצר קונטרסט דרמטי, נועז ומעורר השראה. קבלו את כל הדרכים להכניס לבית צבע, אבל בנגטיב

מעצב הפנים דניאל מיכאלי / צילום: שרון צרפתי 

עוד בימי הטלוויזיה הקדומים, כשהחיים באמת היו שחור-לבן בלבד, העין התרגלה לניגודיות הסוערת. כמובן שאותו קונטרסט היה נוכח במלוא הדרתו בעולם האופנה עם מעצבי על כמו איב סאן לורן וקוקו שאנל, שמעולם לא זנחו אותו ואף הפליגו לעצב OUTFIT משגע לנשים וגברים כאחד. לאחרונה אותו שחור-לבן, למרות שמעולם לא עזב אותנו, חוזר במלוא הדרתו ומככב בפרסומות, בחלונות ראווה, בבית, במשרד, במסלולי תצוגות האופנה ועוד.

"הצבע הלבן, על גווניו השונים, שימושי ביותר ומהווה בסיס נוח כצבע רקע נייטרלי מתאים למגוון רחב של צבעים בולטים", אומר מעצב הפנים דניאל מיכאלי. "שחור הוא הניגוד הבולט ביותר, אבל קשת רחבה של צבעים יכולים ליצור קונטרסט עיצובי ביותר באמצעות הצבע הלבן שהוא פחות בולט".

עיצוב פנים: דניאל מיכאלי / צילום שרון צרפתי 

 עיצוב פנים: נטע לי נוי / צילום: עוזי פורת / באדיבות MODY 

עדי לביא, סמנכ"לית שיווק וקשרי אדריכלות MODY / צילום: תומר קצב

"השחור ממסגר ומבליט, הוא הניגוד האולטימטיבי ליצירת הפוקוס ולהתמקדות בפריטים בחלל", אומרת עדי לביא, סמנכ"לית שיווק של MODY. לדבריה, "ניגודים בולטים עוצבו על ידי המעצבים של מותגי החיפויים מהמובילים בעולם, שהחכימו בבחירת צבעים בעלי ניגודים משמעותיים שמבליטים את הפסיפסים. כך שמספיק קיר אחד בודד בבית או רצפת חלל מצומצמת עם השחור והלבן כדי ליצור חגיגה לעיניים ושדרוג משמעותי לחלל".

עיצוב פנים: שלומי אוחנה סטודיו SO / צילום: אסף ברנר / באדיבות MODY 

עיצוב נטע לי נוי, צלם עוזי פורת - באדיבות MODY (9).jpg

 עיצוב פנים: נטע לי נוי / צילום: עוזי פורת / באדיבות MODY 

יעל מוסקוביץ, מנהלת שיווק ניגא שף פור הום / צלמת סמדר כפרי 

מערכת היחסים ויחסי הגומלין ששוררים בין השחור ללבן מהווים את הבסיס האולטימטיבי לעיצוב פנים זוהר ונועז. "זהו קונטרסט חזק לכל הדעות, שרבים משכילים לעשות בו שימוש כדי לחולל דרמה בחלל", מסביר מעצב הרהיטים יפרח בן צבי. "ניתן ליצור איתם עיצוב קלאסי, על-זמני ועם זאת מודרני, שתמיד  משתלב ברחבי הבית. טרנד הצבעים מתחלף מדי עונה, אבל השילוב של השחור והלבן, נראה כי מאז ומתמיד היה נוכח באופנה ובחלל הבית. היום, יותר מתמיד, שילובי השחור לבן, הפכו למגמה הכי חמה בשוק העיצוב והאופנה גם יחד".

באדיבות ניגא שף FOR HOME מטבחי DEMANINCOR / צילום: איתי אבירן

באדיבות ניגא שף FOR HOME מטבחי DEMANINCOR / צילום: איתי אבירן

  משטחי noir חברת למינם / צילום: למינם איטליה 

מנכ"ל ומבעלי למינם, איל שימן / אולם תצוגה משטחי למינם / צילום: שי אדם

מסורות רבות בעולם, בעיקר אלו המגיעות מהמזרח, מאמינות כי העולם כולו מורכב מניגודים המשלימים זה את זה בצורה הרמונית ונפלאה, כך גם הניגודיות הקיצונית ביותר – השחור והלבן. בין אם אמונות אלו נכונות או בגדר סיפור חביב, הרי שפריטים רבים לעיצוב הבית מוכיחים את החיבור המושלם שבין השחור האפל ללבן הצח.

 

"ועדיין, עם כל הפתיחות שלנו הישראלים למתרחש בעיצוב הבית, רבים מאיתנו נוטים להמשיך ולבחור בעיצובים קלאסיים בצבעוניות מינימליסטית. חלל המטבח הוא אחד הבולטים שבהם. הלבן הוא הכוכב הבלתי מעורער בחלק גדול המטבחים בארץ. עם זאת, השחור מתחיל 'להתלבש' על הלבן ולהשתלב ביחד איתו. התוצאה היא של מטבחים שחורים מודרניים שיישארו רלוונטיים לאורך שנים, ולא במגמה רגעית", מסכם איל שימן, מנכ"ל למינם-ישראל.

 משטחי למינם / צילום: יח"צ

עיצוב דניאל מיכאלי - צלם שרון צרפתי (6).jpg

עיצוב פנים: דניאל מיכאלי / צילום שרון צרפתי 

bottom of page