top of page

אל הלא נודע:
עיצוב הבית המושלם ללקוח עתידי

תכנון ועיצוב של בית הם משימות לא פשוטות, גם כשהדייר מציין את צרכיו לפרטי פרטים. קל וחומר כאשר מעצבים בית להשקעה, לדיירים עתידיים, שזהותם אינה ידועה. הבית בארסוף הוא בית חלומות שעוצב בביטחון ובהרמוניה, מה שגרם לו "להיחטף" ברגע 
עיצוב פנים:  פזית ויינר-גרינולד, צילומים: שי גיל
פזית ויינר, מעצבת פנים _ צילום_ שי גיל
פזית ויינר, מעצבת פנים  / צילום: שי גיל
עיצוב_פזית_וינר,_צלם_שי_גיל_(2).jpg
עיצוב_פזית_וינר,_צלם_שי_גיל_(3).jpg

קבוצת חג'ג' היא זו שרכשה קוטג' דו משפחתי בפרויקט ארסוף, שתוכנן על ידי האדריכל אילן פיבקו, וממוקם בסביבה פסטורלית בקרבת הים. חג'ג' רכשה את הקוטג' כנכס להשקעה ופנתה למעצבת פזית ויינר על מנת לשוות לבית מראה אלגנטי ושובה-לב בעזרת חומרי גמר איכותיים, אך קלים ונוחים לתחזוקה, ולהשקיע בכל האלמנטים הזרועים בו. 


הכוונה היתה ליצור בית נוח, פונקציונלי ומזמין עבור משפחה לא ידועה, שהנכס יושכר לה או אפילו יימכר לה בהמשך. ואכן, הבית המרהיב מצליח ללכוד את תשומת הלב גם בלי להתאפיין בעיצוב אוונגרדי ושונה. דווקא העיצוב הנייטרלי, פלטת הגוונים המונוכרומטית והקווים המודרניים והנקיים שכה מאפיינים את המעצבת – הופכים לתפאורה אידיאלית עבור הדייר הפוטנציאלי. האפשרות להכניס ו"לצקת" פנימה את האלמנטים האישיים נדמית קלה וידידותית, כאשר התפאורה נעימה ומזמינה כל כך. "גם אם היה כאן לקוח בשר ודם שמתייעץ איתי, הייתי ממליצה לו לבחור בבסיס עיצובי אלגנטי וביתי, ובאמצעות פרטי ריהוט ושאר אלמנטים בחלל ליצור עושר ויזואלי, אישי  וייחודי", מסבירה ויינר.

"דווקא העיצוב הנייטרלי, פלטת הגוונים המונוכרומטית והקווים המודרניים והנקיים – הופכים לתפאורה אידיאלית עבור הדייר הפוטנציאלי"

הבית, בן שלוש קומות,  מיועד לשרת ברווחה ובנוחות מרבית משפחה ממוצעת עם ילדים. בקומת המרתף נמצא ממ"ד וחלל אירוח משותף. בקומת הקרקע אזור ציבורי רחב המיועד לאירוח, הכולל אזור מטבח, פינת אוכל, שירותי אורחים ומרפסת עם גינה מרווחת. ואילו בקומה העליונה שתי סוויטות שינה מרווחות. 


חלל הכניסה נהנה מחלל כפול גבוה ומרשים המודגש באמצעות גופי תאורה בעלי נוכחות. אריחים מלבניים מאורכים בגודל של 120/60 ס"מ בגוון אפור ובעלי טקסטורה ייחודית מחפים את קומת הכניסה, ומציעים מראה מרווח ואלגנטי שזורם עם הקווים המלבניים של הבית, התחום ומודגש בעזרת וילונות ומואר היטב בעזרת גופי תאורה מעוצבים. חיפוי דומה יועד עבור גרם המדרגות, ויוצר רצף הרמוני ושקט. שאר קומת המגורים חופתה בפרקט אלון בגימור מעושן, באופן שמעניק אווירה חמימה וביתית. 
גם שירותי האורחים שבקומת הקרקע חופו בריצוף זהה לקומת הקרקע, באופן המהווה המשכיות. חיפוי עץ מאחורי האסלה מעניק עניין מיוחד ומהווה המשכיות לקו החומרים הכללי של הבית. 


המטבח אופיין בצבעים כהים ודומיננטיים, אך משדר נעימות הודות לאופן התכנון הידידותי והנוח למשתמש. בסמוך לו פינת אוכל מזמינה שופעת אור טבעי, אינטימית ולא אדירת-ממדים. זו פונה לנוף השדות המוריק והפסטורלי, שבקרבת הבית. חדרי הרחצה עוצבו בהתאם לקו המודרני והנקי של הפרויקט, ומשתלבים היטב עם הסגנון הכללי. אריחים שחורים וחיפויים קירות בלבן בוהק יוצרים קונטרסט מרהיב, ואילו ארונות אמבטיה מעץ בגוון אלון, התואם לפרקט שבחדרים, עוזרים "לשבור" את הקרירות ושופעים חמימות. 

עיצוב_פזית_וינר,_צלם_שי_גיל_(6).jpg
עיצוב_פזית_וינר,_צלם_שי_גיל_(5).jpg
עיצוב_פזית_וינר,_צלם_שי_גיל_(7).jpg

וילונות לבנים משתפלים ומכסים את המפתחים בבית, ליצירת אינטימיות רכה ומאפשרים להתנתק מהחוץ, לפי הצורך. בד הטקסטיל העשיר מעניק רכות ותחושת ביתיות מזמינה לחלל הגבוה, הגם שהמראה הכללי הוא מאוד אלגנטי ומעוצב לעילא. המראה המוקפד והמושקע ניכר בכל פינה מפינות ומחללי הבית, בין היתר גם הודות לתכנון תאורה מדויק, המאפשר לשלוט בעוצמת האור ומתאים לתרחישי אירוח מגוונים. לצד גופי התאורה העיקריים גם נקודות תאורה שונות, שמדגישות פינות שונות בבית ומציעות טאץ' נוסף. מכיוון שהבית "נחטף" ברגע, הוא הושכר לתקופה ולאחרונה אף נמכר.  


"בעיניי הטון המנצח בבית מתבסס הודות לשמירה על קו אחיד, וכן גווני לבן נקי לצד צבעים כהים ובעלי אמירה, אשר מתעדנים בעזרת חומרים כמו עץ. פרקט עץ, תמונות עץ וגם 'תכשיטים' כמו גופי התאורה שנבחרו, לצד נוף פסטורלי ועוצר נשימה - הופכים את הבית הזה לנכס אמיתי. ולא רק להשקעה", היא מסכמת.

עיצוב_פזית_וינר,_צלם_שי_גיל_(11).jpg

וילונות לבנים משתפלים ומכסים את המפתחים בבית, ליצירת אינטימיות רכה ומאפשרים להתנתק מהחוץ, לפי הצורך

bottom of page